Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Ρε παιδιά νομίζω ότι δεν υπήρχε λόγος να σβηστεί. Ας έμενε εκεί που ήταν, να το βλέπει ο κόσμος να γ@μιέται στα γέλια! :lol::stuck_out_tongue:

Εμενα παντως ο Μανος με εψησε μονο και μονο για τη συσχετιση με helloween να ακουσω το Ravenous. :stuck_out_tongue:
Εστω το κομματι στο myspace.

Το αθωο ρανιατο ειδε στο πμ του Ναητ*Σκαη ''το defying the rules απο hibria δεν εχει ουτε μια μετρια στιγμη" κλπ κλπ.
Σαν αθωο που ηντονα λοιπον, το κατεβασε και το ακουσε αρκετουτσικες φορες.
Ψαχνω κι εγω μηπως βρω μετρια στιγμη αλλα δεν φαινεται να εχει αποτελεσματα.
Καιρο ειχε να μου αρεσει τοσο πολυ power δισκος, τελευταιος πρεπει να ηταν το spirit of ukko…

Ωραίο το ρανιάτο:D

Γιάννη, πολύ ωραίο του Kotipelto, αλλά και το RR του Tolkki ήταν κι αυτό εξίσου καλό. Γι’ αυτό δε ξέρω τι να περιμένω από Strato:p

Με συγχωρείς φίλε Μάνο αλλά εγώ δεν άκουσα την παραμικρή ομοιότητα με Helloween. Σταμάτα λοιπόν να κάνεις post για να κερδίσεις τις εντυπώσεις.

Επίσης δεν είναι ευγενικό να ποστάρουν απάντηση σε κάποιον που έχει φάει ban.

Ευχαριστώ.

Σταματα να προσπαθεις να κερδισεις εντυπωσεις λοιπον παλιοτρεντουλα γιατι νταξει πως την ειδες,μηπως εισαι και μοντ?

Δισκάρα το Wolf!!!

Τίγκα επηρεασμένο από Helloween!!!

Αν τραγούδαγε ο Derris θα το πέρναγαν όλοι για Helloween!!!

Μόλις άκουσα το Hell Destroyer των Cage…
Παναγιά μου τι φοβερά ριφς είναι αυτά;
Δισκάρα! Και βγήκε το 2007 ε; πωω χαμπάρι δε πήρα
Όσοι την βρίσκετε με καρακλασικα heavy/power θα ΚΑΡΑγουστάρετε. Αγκρίνω!!!
Thanx guys.

CRYSTAL EYES - CHAINED

Περυσι βγηκε.

Τωρα το ακουσα.

Γουσταρα αρκετα.

Πολυ καλο ! Εξυπνες μελωδιες και εμπνευσμενες κιθαρες !

Εγγυημενη διασκεδαση.

ΑΞΙΖΕΙ.

Εdit: Να και μια κριτικη που βρηκα τυχαια σε ενα σαιτ:

Οι Crystal Eyes για όσους δεν γνωρίζουν είναι μια μπάντα από την Σουηδία και υπάρχουν αρκετά χρόνια στον χώρο (από το 1992 συγκεκριμένα). Πολλές φορές μας έχουν απασχολήσει με τις κυκλοφορίες τους. Χαρακτηρίζονται από πολύ ωραίες heavy συνθέσεις με χαρακτηριστική επιρροή τους Savatage, Judas Priest, Crimson Glory κλπ. Δίνουν ιδιαίτερη βάση στα ευκολομνημόνευτα refrain και στις ωραίες μελωδίες. Η φωνή του Nico Adamsen είναι για άλλη μια φορά εκπληκτική όπως και στο προηγούμενο cd. Πολλά συγκροτήματα πιστεύω ότι θα ζήλευαν την φωνή του. Τα riff στις κιθάρες είναι πάρα πολύ ωραία δομημένα και τεχνικά. Έχει γίνει αρκετά καλή δουλειά στον τομέα των συνθέσεων. Λογικό θα μου πεις αφού υπάρχουν αρκετά χρόνια στον χώρο. Προσωπικά το άκουσα αρκετές φορές μέχρι να το καταλάβω αλλά μόλις τα κατάφερα διαπίστωσα ότι τα κομμάτια πραγματικά σου καρφώνονται στο κεφάλι με τις μελωδίες που έχουνε και σε προκαλούν να το ακούσεις μέχρι το τέλος. Έχει γίνει ωραία δουλειά και στην παραγωγή με το άλμπουμ να έχει ηχογραφηθεί στo Crystal Sounds Studio και η μίξη να έχει γίνει από τον πασίγνωστο παραγώγο Fredrik Nordstrοm στα Studio Fredman. Το cd απευθύνεται στους φαν του μελωδικού heavy metal και δεν θα το μετανιώσουν. Εγώ προσωπικά έχω φάει ένα μικρό σκάλωμα μαζί τους.

Πόσο πιο πωρωτικός να είναι ένας δίσκος? :metal:

Ντάξει, όλο λέτε λέτε για Cage, και με κάνετε να ντρέπομαι. Πρέπει να το ακούσει κάποια στιγμή.

Kαι φυσικα αγαπημενο τραγουδι απο Cage, το ‘‘I Am The King’’. :smiley:

To εισαγωγικο riff ειναι απαιχτο. :vibrate:

Αυτό εδώ το πήρε χαμπάρι κανείς?

Α, ρε Fenriz…

http://www.metal-archives.com/band.php?id=53941

Καλόοο!!! Βρώμικο heavy/power με τις απαραίτητες ΝWOBHM τζούρες.Όπως πρέπει. Αγκρίνω!

Όποιος δεν έχει ακούσει ακόμα το Hell Destroyer των Cage απλά δε ξέρει τι του γίνεται :stuck_out_tongue:
Χααααανειιι!!!

ΔΙΣΚΑΡΑ!!!

οεοεο

το enforcer κλεινει σπιτια!!!

Moνο και μονο που δηλωνουν ως επιρροες Exciter και Savage Grace , τους αγαπαμε !! :metal:

Warcry - Revolución [2008]

ισπανοφωνο Power metal

ο δισκος τα σπαει κατα τη γνωμη μου

Πριν καμμια ωρα μου λενε ακου αυτο…KISKE-place vendome…

Kαμια σχεση με χεβι,παουερ η επικ βεβαια.

οχι αλλα η κορυφαια φωνη που εδωσε στο power την καλυτερη δυνατη ωθηση…τωρα βεβαια εχει αποκλινει πολυ αλλα εξακολουθει να βγαζει οκ πραγματα…Αλλα αυτο το γουσταρω πολυ στην περιπτωση του.Ειναι ο τυπος που θα μπορουσε να δηλωνει κατι που δεν ειναι πλεον και βγαζει πραγματα που ξενιζουν εμας τους μεταλαδες.Αλλα ειναι ο εαυτος του.Χαλαρα θα μπορουσε να τα κονομησει με δυο τρεις δισκους.Μπορει αλλα δεν το επιδιωκει.Σπουδαιο πραγμα αυτο.Και το οτι το μπορει το εχει αποδειξει σε συνεργασιες στο παρελθον…