Heidenfest 2011

Ωραία αφορμή για ταξιδάκι στο Λονδίνο το Φθιινόπωρο? :stuck_out_tongue:

http://www.last.fm/festival/1913153+Heidenfest+2011+Turisas+Headlining

Μόλις παρέλαβα και το πολύτιμο χαρτάκι… 8)

(btw, μήπως προσέξατε τιμούλα για φεστιβάλ με αυτά τα ονόματα; :-k)

Θα ειμαι και εγω εκει εκεινη τη μερα…:smiley:

8O :roll:
Για να μαζευόμαστε σιγά-σιγά… :stuck_out_tongue:

Εχει Turisas & Alestorm, 2 συγκροτηματα που θελω παρα πολυ καιρο να δω…:smiley:

Ι know, I know… :slight_smile:

[B]Turisas[/B]: μακροχρόνιο κόλλημα και απωθημένο, άπειρο λυώσιμο του ΒΜ και TVW αν και με ψιλοαπογοήτευσαν κάπως με το SUAF προσφάτως. Κατά κοινή ομολογία όμως, μαμούν στα live τους! [I][B]“Holmgaaaaaard… and beyond!!!”[/B][/I]

[B]Finntroll[/B]: σχέση αγάπης-μίσους :? [I](δεν μπορώ να κατασταλάξω γιατρέ!)[/I] Να χτυπηθώ live με [B]Τrollhammaren[/B] όμως και τι στον κόσμο! :drunk:

[B]Arkona[/B]: απλά :respect: …τίποτα άλλο! Πολύ αγαπημένη μπάντα! [B]Masha “screams”[/B]!

[B]Alestorm[/B]: προσπάθησα(ν) πολύ να τους πάρω στα σοβαρά, και μάλλον τείνουν να τα καταφέρουν… Εξ’άλλου, οφείλω να τους αναγνωρίσω τουλάχιστον τα balls ως το πρώτο συγκρότημα (αν δεν απατώμαι) που τόλμησε ν’ανεμίσει ξανά το [U]jolly roger[/U] μετά τους Running Wild! Είναι τρελοί αυτοί Σκωτσέζοι!!#-o

[B]Skálmöld[/B]: πρόσφατη, σχετικά, ανακάλυψη και πολλά υποσχόμενη μπάντα θα έλεγα… Ίσως το πιο εναλλακτικό (έως και …σοφιστικέ) “viking” συγκρότημα που μπορείτε να διανοηθείτε… Δείτε ολόκληρο το [B][U]βίντεο[/U][/B] του Kvadning, πάντως, και τα ξαναλέμε! Mάλλον θα είναι το συγκρότημα-έκπληξη του Heidenfest…

[B]Trollfest[/B]: δεν μπορώ να πω ότι έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα, αλλά μετά από [B][U]αυτό[/U][/B], I rest my case: κάτι σαν Finntroll “on steroids” ένα πράγμα, με λίγες δόσεις από …Βαλκάνια (!) και εγγύς Ανατολή (!!)… Μου φαίνεται, πάντως, ότι τα Νορβηγάκια αυτά θα κάνουν σύντομα ακόμα και τους Finntroll ν’ακούγονται σαν …χορωδία του κατηχητικού! :stuck_out_tongue:

Απο αυτα εχω δει μονο Finntroll σε φεστιβαλ για 1 ωρα (αρκετα καλοι, αλλα δεν ειναι το στυλ μου, παντως ωραια θα περασει η αναμονη) και τους Turisas φετος στο Hellfest για μιση ωρα οπου και προλαβαν να παιξουν 4 κομματια…Τιποτα δλδ σαν να μην τους ειδα, γι’ αυτο και επελεξα Λονδινο που ειναι headliners…

Απο τα υπολοιπα, περα απο Alestorm που ειναι λατρεμενη μου αγαπη και τα 3 δισκακια που εχουν, θα με ενδιεφερε να δω τους Arkona & Trollfest για τους οποιους (και τους 2) εχω ακουσει πολυ καλα λογια, αλλα δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα…