Heir Apparent

ενδιαφέρουσα η συνέντευξη… είχα παραγγείλει από το site του το graceful inheritance και όταν μου ρθε σπίτι και είδα πως ήταν, ψιλοστεναχωρέθηκα… ένα ένα πρέπει να τα φτιάχνει.

[U]Heir Apparent - Cry for Rome (Live)[/U]

η εισαγωγή όλα τα λεφτά…

Δηλαδή;

Απ’ότι γράφει στο επίσημο σαιτ:

ATTENTION: Apparently Music items are personally created per order. The artwork is printed on photo paper and the audio/video is burned to CD-R/DVD-R. Each item is individually signed. Thank you for supporting independent artists.

Διαβάζοντας την συνέντευξη τον λυπήθηκα και εγώ λίγο…

Ασχετο… ποια έκδοση του One Small Voice είναι καλύτερη; Η 1η από την metal blade ή αυτή του 2010; ή μήπως το Triad που έχει την πλειοψηφία των τραγουδιών;

αυτό το ATTENTION το έβαλε αργότερα, δεν υπήρχε τότε που τσίμπησα το graceful.

σχετικά με το άλλο ζήτημα. το triad είναι δισκάρα.- οπότε το τσιμπάς :stuck_out_tongue:

επίσης, στη συνέντευξη αν κατάλαβα σωστά ο gorle λέει ότι στη νέα έκδοση (με το dvd), οι ενορχηστρώσεις είναι όπως της ήθελε αυτός. της metal blade δεν το χω ακούσει ποτέ για να κρίνω, αλλά αν δεν το είχα, θα έπαιρνα την ελληνική έκδοση (έχει και περισσότερα τραγούδια). πάντως, στο triad υπάρχουν τραγούδια (keeper of the reign, cry for rome) που δεν υπάρχουν στο osv και αντίστροφα, οπότε…

Γαματη μπαντα απ’ οσο εχω ακουσει τουλαχιστον…δλδ σχεδον ολοκληρα τα δυο αλμπουμακια που εβγαλαν!!! Εκεινο το demo “Triad” που ειχαν βγαλει αξιζει και αν ναι που μπορω να το βρω?

Ακόμη και τώρα χάλια διανομή έχουν…

Μόνο στην επίσημη ιστοσελίδα.

http://www.heirapparent.com/order.htm

Το one small voice το έχει μόνο στο steel gallery… λίγο τσιμπημένο όμως 18?.

Μάλλον θα πάρω το Triad… μικρές διαφορές έχει με το One small voice. Μόνο το Decorated είναι μεγάλη απώλεια ενώ το Cacophony of anger είναι από τα χειρότερα τους.

κυκλοφόρησαν καινούργιο υλικό??:-k

Bump!!! Παρακαλειται γνωστης να μου εξηγησει την διαφορα αναμεσα σε “Triad 333” & “Triad” αν γινεται και με ολοκληρο το tracklist γιατι στο σαιτ τους τα εχει λιγο μπερδεμενα…να κανουμε και μια επαναληψη για το λαιβ μην παμε γυμνοι στο χωραφι με τα αγγουρια!!!

^^^^^

Αχα…και ποια ειναι τα τραγουδια που εχει μεσα το Triad εκτος απο το demo? Ειναι ακυκλοφορητα η υπαρχουν στο GI & στο OSV?

Το Triad είναι συλλογή από διάφορα demos εποχής One Small Voice με διαφορετική μίξη.

Εχει το Keeper of The Reign με τον Benito και το Questions. Αυτά είναι τα ακυκλοφόρητα σε σχέση με το OSV & GI.

OK ευχαριστω πολυ!!!

Α και για τους απιστους…Davidson ΡΕ

edit τα The Haunting & Two Hearts επισημα βρισκονται και αυτα στο Triad? Εχω το δευτερο σε μια επετειακη εκδοση του OSV αλλα για το πρωτο δεν ξερω…

Λοιπόν για να ακριβολογούμε, το Triad περιέχει τα:

  1. We, the people
  2. Keeper of the Reign
  3. Just Imagine
  4. Alone Again
  5. Questions
  6. One Small Voice
  7. Tomorrow Night
  8. Cry For Rome
  9. Two Hearts
  10. The Sound of Silence
  11. The Haunting
  12. Young Forever
  13. The Fifth Season

Ολα τα τραγούδια είναι ηχογραφημένα ‘‘live’’ στα Triad studios το 1988 εκτος απο τα 1 & 2 το 1987

8-13 ειναι απο το demo Triad 333

ΟΚ να 'σαι καλα ευχαριστω πολυ!!!

Υπαρχει και site που τα εχει αναλυτικα, οχι μονογια H.A. για ολα τα συγκροτηματα, τι διαολο, ακομα να το ανακαλυψετε… :stuck_out_tongue:

αναφέρεσαι στην γνωστή εγκυκλοπαίδεια του μεταλ;

Ρε σεις…τωρα ακουω το OSV και σκεφτομαι οτι στις ψηλες του ο Benito θυμιζει μια μιξη Rob Halford & Paul Shortino…ειμαι ο μονος περιεργος?

Ο Benito είναι Benito.

Προτιμω Davidson & “Graceful Inheritance” αλλα θα συμφωνησω.

Ο μόνος δίσκος τους που μ’ άρεσε :thumbup: θα συμφωνήσω.