Heir Apparent

Γιατι ετσι ρε μαγκες? Για πειτε περισσοτερα, η καντε καποιο thread για UtH

“Heavy Load” πως ητανε?

Παμε να απαντησουμε μερικα πραγματα του φιλου cynic και να πω και γω αυτο που ειδα.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.Μπηκα την ωρα τον VARDIS.Γενικα ηταν μετριοι αλλα τιμιοι σ αυτο που παρουσιασαν.Μορφη ο τραγουδιαρης τους και νομιζω μοναδικο μελος της αυθεντικης συνθεσης.
LETHAL η εμφανιση της βραδιας και ο λογος που πηγα για παρασκευη.ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΕΙΑ και αντιπροσωπευει αυτο που ειδαμε.15 κομματια μαζι και ενα καινουργιο πολυ ενδιαφερον.Ο τραγουδιαρης απο αλλο πλανητη με σχεδον ατοφια τη φωνη του και γενικα παιξανε ΑΨΟΓΑ.
VIRGIN STEELE.Λοιπον αποδοση κομματιων 9, αποδοση φωνητικων…χμ συγνωμη για τους φιλους του συγκροτηματος αλλα τα φωνητικα του DE FEIS σε συνδυασμο με τα εκο μου θυμισαν ραδιο μπλακμαν.Κριμα γιατι για μενα ανηκουν μεσα στη καλυτερη πενταδα του epic metal.
Σαββατο.RUTHLESS.προσωπικα δε τους περιμενα τοσο καλους.Ωραια φωνητικα και πολυ πορωση απο το κοσμο σε ολη τη διαρκεια που παιξανε.
HEIR APPARENT.Κανονικα επρεπε να παιξουν οτι εχουν και δεν εχουν σε τραγουδια και αφου τελειωσουν να τα ξαναπαιξουν αλλη μια φορα σε επαναληψη για να πιστεψουμε τι ειδαμε και ακουσαμε.Ο νεος τραγουδιστης μου θυμισε γιο ταβερνιαρη αλλα στο τελος εφαγα τη γλωσσα μου.νομιζω και ολος ο κοσμος στο τελος συνειδητοποιησε οτι ηταν η αποκαλυψη της βραδιας.ΠΟΣΟ ευκολο αληθεια ειναι να τραγουδησεις τα κομματια του BENITO;Οσο για το TERRY GORLE ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ.17 Τραγουδια φοβερη αποδοση ολης της μπαντας και με το κοσμο σε παραληρημα.Αντε καιρος για κανενα δισκο.
HEAVY LOAD TRIBUTE.ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ που συμμετειχαν και καταφεραν να μας ξεσηκωσουν ολους μας.Μορφαρα ο EDDIE MALM.

Σε γενικές γραμμές καλά τα λέει ο Σώτος από πάνω.

Από τη δική μου οπτική μιας και είδα λίγα παραπάνω:

Sacral Rage σκίσανε, μπράβο στα παιδιά, κάθε φορά και πιο γαμάτοι.
Tempest χάζευα δίσκους.
Ironsword κόλαση. Υπερτίμιοι, πήραν σκαλπ.
Vardis είδα 2-3 κομμάτια, καλοί αλλά δεν μπορώ να έχω συνολική γνώμη.
Lethal ΣΚΟΤΩΣΑΝ. Αποθέωση, παιχταράδες, Mallicoat όσο δεν την παλεύει γενικά άλλο τόσο γάμησε στη σκηνή. Δάκρυα και μόνο.
Virgin Steele γέλια. Κρίμα γιατί παιχτικά ήταν γαμώ. Αλλά όταν άνοιγε το στόμα του ο Defeis κατέληγε προσβλητικό. Πολύ echo, πολλά εφφέ και απλά γάμησε κάθε ίχνος ατμόσφαιρας. Στο Burning Of Rome ρίξαμε καντήλια και πήγαμε για μπύρες απογοητευμένοι.

Σάββατο είδα αρκετά Etrusgrave (κάπου 30-35 λεπτά). Μου έφυγε το καφάσι, απολαυστικοί. Ενώ δεν με έχει ενθουσιάσει ο πρώτος δίσκος τους, ότι άκουσα λάηβ ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρον και πολύ καλοπαιγμένο. Ειδική μνεία για μια από τις καλύτερες φωνές που έχω ακούσει λάηβ (απίστευτος ο τύπος) + Colossus of Argil για να δέσει το γλυκό.
Below είδα ελάχιστα.
Ruthless ΙΣΟΠΕΔΩΣΗ. Προσωπικό παραπονάκι πως ήθελα 1-2 παραπάνω απο Discipline (μόνο ομώνυμο και sign of the cross παίχτηκε από εκεί). Αλλά λεπτομέρειες, μιλάμε για οδοστρωτήρα. Καύλα από την αρχή ως το τέλος.
Heir Apparent λάηβ της χρονιάς. Απωθημένο, προσωπική αδυναμία, η αντικειμενικότητα πάει περίπατο. Βέβαια με τέτοια εμφάνιση, το μόνο αντικειμενικό είναι πως απλά έσβησαν το σύμπαν. Δεν μπορώ να το θέσω καλύτερα. Πρωτόγνωρη εμπειρία.
Το τρίμπιουτ σε Heavy Load δεν το είδα όλο. Κάπου το μισό γιατί ήμουν ψόφιος. Για να είμαι ειλικρινής 2-3 κομμάτια έχω ακούσει, αλλά η φάση μέτρησε. Ωραία, παρτάδικη ατμόσφαιρα, αλλά θα κολλούσε εκτιμώ καλύτερα είτε σαν αφτεράκι είτε ως δεύτερο/τρίτο όνομα.

Άντε και του χρόνου.

Heir Apparent xθες στο 8ball έζησα μία από τις καλύτερες συναυλίες της ζωής μου…αυτό

Ρε για ριξτε μια ματιά στο keep it true για το 25
ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ
Μου κοπηκαν τα γονατα!!
Ποιον θα εχουν τργουδιστη;;;!!!

2 Likes