Hellenic Heavy Metal Band Festival 1

Αυτό. Κατά τ’ άλλα, τους περισσότερους θα τους δούμε σε κανά ΑΝ τον χειμώνα.

Παιδες πηγες κανεις εχθες?

Γαμησαν Planet of Zeus και Νightstalker !!! και οι υπολοιπες μπαντες εκανα πολυ ωραιες εμφανισεις (δεν ξερω για Descending οι οποιο πρεπει να τελιωσαν γυρω στις 3 #-o :? )

Γενικα το φεστιβαλ ηταν μαπα απο θεμα οργανωσης … Ο χωρος και απο θεματα ηχου και σκηνικων ηταν παρα πρα πολυ καλος… Αρκετος χρονος για την αλλαγη καθε μπαντας και την προετοιμασια του εξοπλισμου αργησε παρα πολυ το προγραμα … Γενικα ενω απο τα παλικαρια που επεξαν ειμαι πολυ ευχαριστημενος , στο θεμα οργανωσης επεσε πολυ πικρα ενω γενικα σαν φεστιβαλ εχει πολυ καλες προδιαγραφες … Ελπιζω του χρονου να διορθωσουν τα λαθη τους οι υπευθυνοι …

Πήγα εγώ.
Λίγες φορές έχουμε ακούσε τέτοιο ήχο από παρόμοιες εκδηλώσεις - βασικά αδυνατώ να θυμηθώ την τελευταία φορά.
Τρελλός εξοπλισμός για ήχο και φώτα, δεν το συζητάμε. Οι μπάντες έπαιξαν πολύ καλά.
Το ξεστήσιμο-στήσιμο διαρκούσε γύρω στα 12 λεπτά (το μετρούσα) ανάλογα το πόσους παίκτες είχε η κάθε μπάντα.
Δεν βλέπω κάτι μείον στη διοργάνωση.
Το ποτό στο μπαρ 5 ευρώ, η μπύρα δεν ξέρω πόσο είχε.
Δεν πιστεύω ότι η διοργάνωση είχε κάτι ουσιαστικά επιλήψιμο.
Αν είναι κανείς από τις μπάντες εδώ, ας μας πει τη γνώμη του. Θα είναι η καλύτερη δυνατή.

Απλως φεστιβαλ που γινετε Δευτερα , με 20 Ε , με ελληνικες μπαντες που δεν εχουν το τρελο κοινο η καθε μια (εκτος απο καπιους) , μετρο να κλινει στις 12 και την επομενη εργασιμη μερα ειναι λαθος απο τους υπευθυνους οταν ενας τετoιος χωρος πρεπει να μαζεψει κοσμο (και κυριως λεφτα) … Αυτα θεωρω λαθη παντως … Γραψε λαθος για αυτο που ειπα για θεματα οργανωσης :roll: …

Το καλυτερο στοιχειο η μια παρεα που ειμασταν ολοι με τα παδια απο τις μπαντες με καλα διαθεση και ολη την ωρα να τους βλεπεις μπροστα σου και να συζητας και να απολαυμβανεις την συναυλια μαζι τους … :slight_smile:

Αυτό με το μετρό είναι ένα θέμα.
Όμως, κάθε εισιτήριο έχει ένα αντίκρυσμα. Σε καμμία περίπτωση δεν κλαίω το 20αρικο, γιατί είδα ότι επενδύθηκαν λεφτά - όχι αστεία στη διοργάνωση και σίγουρα ο διοργανωτής μπήκε μέσα. Έδειξε όμως ότι έχει κότσια και πιστεύει ότι έτσι πρέπει να γίνονται τα live είτε με 1 είτε με 12 μπάντες.
Να το πω κι αλλιώς. Δεν ξέρω κατά πόσο κινητοποιήθηκαν και οι ίδιες οι μπάντες και υποψιάζομαι τον λόγο.

http://www.rockpages.gr/detailspage.aspx?id=4504&type=3&lang=GR

Κριτικη για την συναυλία απο το rockpages.gr!

Μια χαρά τα λέει το review, πιστεύω ότι όλοι όσοι παίξαμε, θα θυμόμαστε το χώρο και τον ήχο του live. Οι διοργανωτές έκαναν αξιόλογη προσπάθεια.
Τα λάθη ήτανε πιστεύω θέμα διαφορετικής νοοτροπίας και ίσως δυσκολιών (μπορεί πχ να μην υπήρχε ημερομηνία για κανένα Σάββατο κτλ). Όσο για τον κόσμο, πιστεύω ότι με παραπάνω προώθηση (ανακοινώθηκε 1-2 βδομάδες πριν), με εισιτήριο 15 και όχι 20 ευρώ, όχι καθημερινή και λίγο πιο νωρίς έναρξη, θα μιλάγαμε για liveara…