Hellenic Heavy Metal Band Festival 1

Δευτέρα 6 Σεπτεμβρίου @Ιερα οδός
Ιερα Οδός 18-20
6:00 PM - 2:00 AM

DESCENDING,
NIGHTSTALKER,
DIMLIGHT,
SCAR OF THE SUN,
MARGIN OF EXISTENCE,
3FORD PLAN,
DEATHCLOCKS, S
ILENT OF BIRTH,
UNSIN,
LORD 13,
PLANET OF ZEUS

για τικετς δεν ξερω, το βρηκα απο το myspace των nightstalker

ωπ καλη φαση!! αλλα τοσο κοντα και να μην πηρε το ματι μας ουτε μια αφισα??

ναι ρε και εγω δεν ειχα δει τπτ αλλα μου ηρ8ε σημερα στο σπεις

(για τους απιστους:wink:)

Γαματη φαση! Τικετ ποσο παει? Δεν πρεπει να ειναι πολυ ακριβα αλλα δεν το ειδα καπου ουτε στο λινκ της space queen ουτε στο myspace του event ( http://events.myspace.com/Event/7061322/Hellenic-Heavy-Metal-Band-Festival-1 ). Ωραια πραγματα ομως!

πριν απο λιγο ποσταραν αφισα αλλα δεν φαινεται καλα

παντως στο fb γραφουν οτι το τικετ ειναι 20?

20 ευρω; Πανε καλα;

ανακαλώ στην μνήμη μου τα 5? στα μουσικα κύμματα…

20? ειναι ισχυει! Τα μουσικα κυμματα ηταν open air festival οποτε λογικο τα 5?.. Στην παρουσα φαση εχει κλειστει στην Ιερα Οδο, μεγαλο μαγαζι!

Ελπιζω να σας δουμε εκει :slight_smile:

Οταν το κοστος εισιτηριου για τους My Sleeping Karma ή τους Firebird ειναι 10 και 15 ευρω, ε το θεωρω κοροιδια για live με εγχωριες μπαντες το 20αρικο.
Δεν ξερω ποιος το διοργανωνει και αν το μαγαζι ζητησε τον ουρανο με τ’αστρα για να γινει εκει, απλα λεω την ταμπακιερα.

Οι μπάντες είναι πολύ καλές και ο χώρος επίσης.
Πρέπει να βουν και κάποια έξοδα.
Και στο κάτω κάτω οι ελληνικές μπάντες να μην παίρνουν κάποια χρήματα? Μόνο οι ξένες θα παίρνουν?
support greek metal scene!

http://www.neolaia.gr/wordpress/index.php/2010/09/01/1o-greek-metal-festival/ Διαγωνισμός για 2 διπλά εισητήρια από naiolaia.gr !8O

Είμαι κι ο πρώτος γκρινιάρης για εισιτήρια-τιμές κλπ, οι περισσότεροι με ξέρουν. Αλλά δεν πολυέχει νόημα να γκρινιάξω, δεν ξέρω τι παίζει με το μαγαζί κλπ. Θα εστιάσω αλλού όμως.

θα απολαύσουμε κρυστάλλινο heavy metal ήχο
Υπερβολικά αισιόδοξη προσέγγιση…

πωπω 8O δε το πιστεύω 8O

ουστ ρε, που μου βάζετε και τους descending headliners. λίγος σεβασμός δε βλάπτει.

+1 στον σαμάνο!

Μου ειπαν οτι οi Ντισεντιγκ γιορταζουν το σουταρισμα που φαγανε απο την γερμανικη εταιρεια που ειχανε συμβολαιο για αυτο ειναι χεντλαινερς. Αρα κ οι 15 οπαδοι εκει :lol:

μισο λεπτο… ξεκιναει στις 18.30 και θα παιξουν 12 μπαντες… ειναι και δευτερα… :-k:-k:-k
δεν καταλαβαινω…

μικρο σετ-λιστ για καθε μπαντα λογικα

περισσοτερη ωρα για στησιμο παρα για παιξιμο

:-k

Τι ντισεντινγκ πανω απο στοκους γαμω τα καντηλια τους!

  • 20 euros

= 3 and the cook

Ακουσα τα καλύτερα για τον χώρο, τον ήχο και ότι θα είναι άψογα όλα από μουσικής άποψης και αυτό μετράει πιο πολύ από όλα. Αν θες να πας κάπου, θα πας άσχετα μέρας ώρας κλπ.
Από όσο ξέρω οι μπάντες δεν θα παίξουν όλες την ίδια ώρα και οι εναλλαγές έχουν τσεκαριστεί να διαρκούν πολύ λίγο.
Ενισχύουμε την ελληνική σκηνή.
Τώρα ποιος είναι πάνω από τον άλλον στην μαρκίζα, λίγη σημασία έχει. Στο κάτω κάτω οι μπάντες το έχουν αποδεχτεί.