Hellfest 2013

Nα δωσω κ εγω μια εικονα,αν και η Almighty πιστευω σας εχει υπερκαλυψει!Οταν φτασεις στο σταθμο του τρενου της ναντ απο το παρισι περνεις ενα τρενο σαν τον ηλεκτρικο και φτανεις clisson.Εκει περιμενουν καμια δεκαρια minibus του hellfest που σε πανε απ εξω απο την εισοδο του festival.Εμεις κλασικα μειναμε καμπινγκ οπως κανουμε σε ολα οσα πηγενουμε,ηελλφεστ πρωτη φορα δεν περιμεναμε τοση βροχη με αποτελεσμα να μας τα κανει λιγο μουσκεμα:pΤο camping παντως ειναι κομπλε ενα 5/10λεπτο απο τα stages.:wink:

Γινεται γενικα sold out το σκηνικο ? Η να βιαστουμε για εισητηρια στις 19 που βγαινουν?

Μπα…ααντε πες να γινει μαιο-ιουνιο,φετος απ οτι θυμαμε που κοιταζα το site λιγες μερες πριν φυγω δεν εγραφε για sold out!

ΚΑΡΑ-BUMP!

Bad Religion,[B]Neurosis[/B],Converge,Uncle Acid And The Deadbeats

αααχχ :oops:

ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!8O

Ωπ, 90% there…

Ωραία! Δεν θα ειμαι μονος! :smiley: Ερωτηση!

Το camping toy φεστιβαλ ειναι τζαμπα για οσους εχουν εισητηριο 3ημερου;
Αν εισαι αρκετα οργανωμενος στο camping, η βροχη και η λάσπη παλευεται καθόλου;

εδιτ: ΕΧΕΙ ΚΑΙ PRIMORDIAL ! ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! :bounce::bounce:

μεσα στο εισητηριο ειναι και το καμπινγκ.Αν εισαι αρκετα οργανωμενος που λες εισαι
αρχηγος…παντως γενικα ειναι οργανωμενο.α,τα merch εχουν και αδιαβροχα με 1e.για την λασπη μποτακια.

Νταξ δεν τρελαθηκα με τις νεες ανακοινωσεις, αλλα θα παω μαλλον κατα πασα!

ZZ TOP HELLOWEEN - SAXON - KREATOR - IMMORTAL - AT THE GATES - NEUROSIS

3 DOORS DOWN - ABSU - AMORPHIS - ASPHYX - CAPTAIN CLEANOFF - CEREMONIAL OATH - CLUTCH - DARK FUNERAL - [B]DEAD CONGREGATION[/B] - EAGLE TWIN - EQUILIBRIUM - EVOKEN - HOODED MENACE - GHOST - INQUISITION - KAMPFAR - KORPIKLAANI - MUSTASCH - MY DYING BRIDE - PAPA ROACH - PRIMORDIAL - SSS - SINISTER - THE GHOST INSIDE - TYR - UNCLE ACID AND THE DEADBEATS - WINTERSUN - WITCHCRAFT

Αμπαλοι ολοι σας…

ποσο αρρωστημενο line up!!!ευτυχως αυτα που με ενδιαφερουν τα εχω δει ολα σχεδον αλλα οσοι θα πανε τυχεροι που θα δουν τετοιο billing!

Εγω γκαβλωνω στη σκεψη και μονο να δω DC σε live που να τους αξιζει, μεγαλη σκηνη και κοσμος σωστος απο κατω γιατι οι old school ντεθμπλακ μπαντες του Χελλφεστ δεν βγαινουν με νταλα ηλιο, παιζουν σε κλειστη σκηνη (τη δευτερη μεγαλυτερη αμεσως μετα τα mainstage).

Κατα τ αλλα εχει ATR, Bad Religion, Between The Buried And Me, Carpathian Forest, Cryptopsy, Korn, Immortal, Uncle Acid and the Deadbeats απο οσα δεν εχω δει και Neurosis, Down που ειναι στις τοπ αγαπημενες μπαντες μου. Αυτα για μενα ειναι ψιλοαρκετα πιστευω, αλλα ξερω πως κατα 99% δεν θα μπορω και ψιλοσπαζομαι. ;/

Επειδή ο καθένας λέει τον πόνο του με αυτό το line up, να δηλώσω κι εγώ τον ενθουσιασμό μου για την επανένωση των Ceremonial Oath.

δε σε χάλασε

Είχα πάει το 2011 κι είμασταν παρέα 5 άτομα.

Μείναμε σε ξενοδοχείο στη Nantes. Είχαμε νοικιάσει αυτοκίνητο online μήνες πριν και μας περίμενε στο αεροδρόμιο στο Παρίσι. Απαραίτητο και το gps (χρεώνεται έξτρα κι αν θυμάμαι καλά ήταν γύρω στα 40 ευρώ). Μας πήγε γύρω στα 90-100 το άτομο το αυτοκίνητο μαζί με βενζίνες αν θυμάμαι καλά…αξίζει μιας κι έχεις την άνεση σου κι αν το συγκρίνεις με τα έξοδα για τρένο που αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχει κανά 50αρι απο Παρίσι και όχι με επιστροφή…γύρω στο 5ωρο από Παρίσι για Nantes (γιατί εκεί δε παίζεις με τα όρια και τη κίνηση έξω από Παρίσι) και κανα 40αρι διόδια, αλλα με δρόμο σα 3 Αττικες Οδοι και ευθεία…

Από τη Nantes είναι γύρω στο μισάωρο με αυτοκίνητο και κανα 10λεπτο με 15λεπτο επειδή παρκάραμε λιγάκι μακριά. Προτείνω Νantes για ξενοδοχείο γιατί και σα πόλη είναι όμορφη αλλά και όποιος ενδιαφέρεται, θα βρει φθηνότερα ξενοδοχεία.

Το προτείνω σα festival γιατί είναι αρκετά μαζεμένο σα χώρος κι από οργάνωση super. όπως όλα έξω δηλαδη…

Οπότε αν μαζευτεί παρέα…ΒΟΥΡ!

ΥΓ: όποιος δε ξέρει γαλλικά να μιλάει αγγλικά με τσαμπουκά! Ξέρουν όλοι σχεδόν αλλα είναι τόσο μαλακες που θα σου απαντήσουν στα γαλλικα…

Και δε μου λες…?? Ήταν και στην παρέα σας ένας γραφικός μαλλιάς που είχε μόλις έρθει από άλλο ταξίδι και τώρα διαμένει στο εξωτερικό…?? Πως τον αντέξατε αυτόν…Δεν παλεύεται… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Επίσης αγορίνα το festival έχει αλλάξει χώρο από πέρισυ…Δεν είναι πια τόσο μαζεμένο όσο όταν πήγαμε εμείς…Και άσε τα σάπια για την όμορφη πόλη Νάντη κλπ… Πες ότι ξετρελάθηκες με το περιδρόμιασμα την πρώτη ημέρα στα σοκάκια… :smiley:

Απο τον σιδηροδρομικο σταθμο της Ναντης έχει βανάκια που σε μεταφερουν στο φεστιβαλ και σε επιστρεφουν παλι στην Ναντη μετα το τελος του φεστιβαλ! (με το αζημιωτο βεβαια)!

Οποτε παιρνεις ενα τραινο απο Παρισι, φτανεις στην Νάντη και μετα εχεις το κεφαλι σου ησυχο χωρις να μπλεκεις με αυτοκινητα! :smiley:

E? Pou se autokinitodromo? egw pigena me 140 kai me pernagane oloi san stamatimeno…Oso gia kinisi, nai simfwnw. Epic fail.

to mistiko einai na tous rwtiseis ean kseroun Agglika sta Gallika. Ean doun oti kaneis prospathia na miliseis tin glwssa tous tous pianeis sto filotimo.

P.S. doulia eksou kai ta greeklysh

^ τα 140+ άνετα, απλά πρέπει να συνηθίσεις τα flash από τις φωτογραφίες που βγάζουν οι κάμερες ταχύτητας :stuck_out_tongue:

Μου απαντούσαν άπταιστα Αγγλικά κάθε φορά που τους μίλαγα με τα άθλια Γαλλικά μου.
Αν πάλι μιλήσεις Αγγλικά, παίρνεις στάνταρ απάντηση στα Γαλλικά.
:dunno: