Hellfest 2014

Καλά παράδεισος λέμε! Απίστευτη συναυλιακή χρονιά το 2014, η καλύτερη εδώ και χρόνια!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

…άπιαστο όνειρο αυτό το χρόνο:):!:

190e το πήγαν το εισιτήριο τελική τιμή?! (κάθε χρόνο και χειρότερα) …Τι έγινε, αύξησε τη φορολογία ο Hollande ή αυτορυθμίστηκε η τιμή απ’ την αγορά, όντως το καλύτερο ευρωπαϊκό μέταλ φεστιβάλ… Πάντως, και φέτος σαν lineup δεν απογοήτευσε(χωρίς να 'ναι το καλύτερο τους)… Έχει ομορφιές μέσα…

Camping ρε, φεστιβαλ πας οχι στη Λουτσα.
All included ticket και εισαι αρχοντας, ξυπνας το πρωι στις 10 και ξεκινας με μπυρα και μετσαλ.
Δε μου ειχε βγει πολυ ακριβα περσυ παντως.
Με ψηνει πολυ φετος αν και θελω πολυ να δω Μetallica.

Πέρσι πώς ήταν η φάση με τις σκηνές; Έπαιζαν ανά δύο ταυτόχρονα, δηλαδή 1η - 3η - 5η και μετά 2η - 4η - 6η; Ή ήταν διαφορετική η σειρά;
Αν και νομίζω πως το περσινό λαιναπ της Valley δεν επαναλαμβάνεται εύκολα, είναι εκνευριστικά πλήρες το φεστιβάλ.

Ναι, είχαμε main1 altar και warzone παράλληλα και μετά main2 temple και valley.

…Εγώ απλά κούναγα τα πόδια μεταξύ altar temple και valley και για hiking πότε πότε πηγαίναμε μέχρι warzone. Οι μεγάλες σκηνές είναι αδιάφορες σε ότι έχει να κάνει με headliners, βασικά βολεύουν τα μεγάλα ονόματα μόνο και μόνο για να έχουμε λίγο άπλα στις μικρές σκηνές

Θενξ, αν παίζουν Temple και Valley ταυτόχρονα είναι δύσκολα τα πράγματα, γιατί σε αυτά τα δύο αν είναι θα την έβγαζα.

Τι και αν πεφτει μεσα στην εξεταστική; Τι και αν ειναι πανακριβο και δεν εχω μια φέτος! Θα κανω το σκατο μου παξιμάδι, θα κανω τα δυνατα δυνατα και θα πάω γαμωτη μου! Δεν χανεται τετοιο line up!

οι εμπειροι hellfestαδες μπορουν να μας δωσουν τα φωτα τους πως παμε εκει αεροπορικος απο αθηνα ?

thanks

Πτηση μέχρι Παρίσι και απο εκεί η κατεβαινεις με εκδρομη που διοργανωνεται με λεωφορειο, ή παιρνεις τραινο φτάνεις Nantes ( ποιυ κλεινεις και ξενοδοχειο αν δεν κανεις camping) και απο εκει προαστιακο για Clisson που ειναι το festival. Μολις φτασεις Clisson απλα ακολουθεις τον κόσμο και φτανεις στο festival!

thanks :slight_smile:

Επειδη ενδιαφερομαι κ εγω για to καταραμενο φεστιβαλ θελω να αρχισω να μαζευω πληροφοριες…

Ξερει κανει τι μερα ανοιγουν οι πορτες???το φεστ φετος ειναι 20-22…παιζει να ανοιγουν 19?? μια μερα πριν δηλ ή 20???

κ μερα αναχωρησης…λογικα μπορει να κοιμηθεις σαν ανθρωπος κ να μαζεψεις τα πραγματακια σου την επομενη το πρωι δηλ στις 23…

το λεω αυτο γιατι βρηκα ενα tour bus που αναχωρει απο παρισι 2 το πρωι στις 20 (λογικα θα φτανει ξημερωματα) κ αναχωρει 3 το πρωι καπακι μετα το τελος του φεστ…το οποιο ειναι λιγο σκοτωμα οπως το βλεπω…

http://novo.travel/hellfest.html#product-tab-description-a

αλλιως θα πρεπει να ψαχνουμε για τρενα κ λεωφορεια απο παρισι που θα ειναι αλλο μανικι αυτο…

αυτα για αρχη…

Δε θυμάμαι αν το έχω αναφέρει ξανά, αλλά η Transavia (η low budget θυγατρική της KLM) έχει τον Ιούνιο απευθείας πτήσεις Ηράκλειο - Νάντη. Εξαιρετικά βολικές για τους κρητικούς ή για όσους έχουν κονέ με το νησί και φθηνές - πάει κοντά στο 200-άρι το πηγαινέλα τώρα που κοίταξα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν έχει πτήση κάθε μέρα, οπότε ή πάει κανείς νωρίτερα ή χάνει την πρώτη μέρα του φεστιβάλ.

Άντε, να δούμε αν θα κάνουμε φέτος το βήμα…

Κλείσαμε - και πάλι :smiley:

Ζόριζε μας κιάλλο, μπορείς!!

Άντε να δεις και μέιντεν με το μειντενά παρέα…

6 σκηνές,κάπου θα βρω να κρυφτώ :stuck_out_tongue:

Αποτι φαινεται θα τα καταφερω φετος και εγω και εκτος απροοπτου θα ειμαι Hellfest!
Θελω να ρωτησω συγκεκριμενα για τη μεταφορα απο και προς στο φεστιβαλ απο Παρισι οπου θα ειναι η βαση μας(ειμαστε 3 ατομα).βρηκαμε bus ( http://novo.travel/hellfest-bus-seul.html )
αλλα δε το χουμε κλεισει ακομα και ηθελα να ρωτησω μηπως το χει κανει κανεις με τραινο(κοστος?) ή αν σκεφτεται κανεις να νοικιασει αμαξι και θελει ατομα.