Hellfest 2020

Mercyful μάλλον η μία. Οι άλλοι δεν μου ρχονται. Να ναι ratm; θα δείξει

Τυχερός είσαι, θα έχει αναγνωριστεί και το Reload ως δισκάρα!

9 Likes

Ξέχνα το MF + RATM είναι headline acts. Αράγε τίγκα στο nu metal και συναφή φολς και με 2α ονόματα μαλιστά. incubus ? που τους θυμηθήκανε. babymetal και 3 αυγα τουρκίας. Πλεόν δοκιμάζουν τι θα τραβάνε χώρις τα “μεγάλα παλαιά ονοματά” που όσα έχει τα βάζει και σε 2ες σκηνές. Ούτε αν μου χαρίζανε εισητήριο δεν πήγαινα. (για Panther, Priest, Wild, MS, Doro, Purple και D.townsend αντε και Bodycount, Suicidal και Sacred Reich, obituary και Watain.) Εξαιρετκά nu/alt, και φτωχό για τα γούστα μου.

MF δεν παίζουνε γενικά headliners πουθενά οπότε ίσως να είναι το ένα από αυτά.

2 Likes

Και θα παίξουν 3-4οι ? κατω απο αυτά ? Είτε MF είτε RATM. σκεψου το λίγο. Δε νομίζω.

RATM δύσκολα απλά το πέταξα MF το βλέπω πιθανό. Έχουν παίξει και έχουν παίξει μεγάλες μπάντες 3-4οι {zz top, dream theater, Megadeth, Priest, Motorhead, Cooper και και και}

1 Like

RATM αποκλείεται να είναι γιατί όντως είναι μεγάλο όνομα αλλά MF ναι θα μπορούσαν να παίξουνε κάτω από Alter Bridge πχ ή Offspring με βάσει το πρόγραμμα. Στο Wacken τους έχουνε κάτω κσι από Αmon Amarth.

Ναι απλά στην αφίσα μπορεί να μπουν βασει δημοτικότητας κτλ. Στα της σειράς ανάλογα με το ποιός παίζει σε ποιά σκηνή, αν έχουν άλλα σοού και ποτε παίζουν πτήσεις και άλλα τέτοια. Συνολικά όμως, δεν μου λέει κάτι το φεστιβάλ.Μεταξύ διακοπών, Βουλγαρίας και Βαρκελώνης είμαι.

1 Like

Περιεργο, θα επρεπε να τους εχουν headliners.

Χίλιες φορές deftones παρά μια ακόμη βραδιά με τα καπη στις μαλακασες

1 Like

Φεστιβάλ που βλέπεις τα ονόματα και γουρλώνεις μάτια, σου πέφτουν τα σάλια και τα λοιπά.
Να πω όμως την παπαριά μου;
Το να παίζουν ΟΛΟΙ ,κατά την γνώμη μου είναι υπέρ-λαίμαργο, καταντάει λίγο ανούσιο, απαξιώνει την θεματική που θα έπρεπε να έχει ένα φεστιβάλ και κάνει το metal να μοιάζει πιο φτηνό και πιο φαστφουντάδικο απ’ ότι πραγματικά είναι.
Δεν λέω βέβαια ότι δεν θα πέρναγα όμορφα αν ήμουν εκεί αλλά, δεν ξέρω ρε αδέρφια, πολύ χολιγουντιανό το concept του.
Θα αντάλλαζα όλα τα Hellfest για ένα οποιοδήποτε παλιό Donnington.

1 Like

Μου φαίνεται περίεργο ότι ψάχνουμε ψεγάδια σε ένα φεστιβάλ σαν αυτό.

2 Likes

Όχι βρε, ποια ψεγάδια, την προσωπική μου χαζομάρα μοιράστηκα.

1 Like
2 Likes

Σόρρυ που δεν εμφανίζεται σωστά.Δεν ξέρω τί φταίει.Παντως είναι 3ημερο “εκδηλώσεων” του hellfest.

https://www.hellfest.fr/?fbclid=IwAR30K3Gs0q8l6a9IyPFWAdWKiZGGXXqnRduBQ8sX688r4qH9hCLeHddr6qo

1 Like