Helloween live

nai nai kala eidate…loipon exoume kai leme :

February 03 2006 Hydrogios Thessaloniki / February 04 2006 Sporting Hall

perimenoume na doume loipon :slight_smile:

axxx tixeroi esis ekei stin ellada:( den leei tipota gia kipro?
gmt kipro tha vlepoume mia kali banda kathe xrono…persi scorpions fetos purple…lol

ποοοοοοοοπο ειναι και σαββατο!!!καυλα :twisted:

Εχεις δει ποτε Helloween Live και δεν εννοω σε Dvd αλλα On stage ? Kαλυτερα να μην δεις . Ακου που σου λεω … :roll:

Εχεις δει ποτε Helloween Live και δεν εννοω σε Dvd αλλα On stage ? Kαλυτερα να μην δεις . Ακου που σου λεω … :roll:[/quote]
λες ε?χμμμ πιθανον και να ακολουθησω τη συμβουλη σου… :roll:

Weikath εγγύηση axaxaxaxaxaxaxaxa.
Πολύ γέλιο.
Αφού δεν διαλύουν και αυτοί τι να πείς;

Αν και το Dark Ride μάρεσε γιατί ήταν διαφορετικό για τα δεδομένα τους.

και οι συναυλίες συνεχίζονται… :twisted: :twisted: :twisted:

angel in black είναι πολύ μούφα τα live τους? Γμτο, και είναι γμώ τις μπάντες…
Πάντως ανάλογα με τα χρήματα και το χρόνο εγώ θα γούσταρα να πάω

MAZESTIX μην ακούς κάθε παπάρα πού έχει πολλά ποστ.

μην νομίζεις ότι όσο πιο πολλά ποστ έχει ο καθένας είναι και ο σοφότερος…μη σου πω το αντίθετο…

εγώ πήγα το 2003 στην Θεσ και μπορώ να σου πώ ότι αλλάξα γνώμη για την φωνή του deris… είναι καταπληκτική και καμία σχέση με τις συμβατικές power φωνές.

όσο για τον weikath δεν είναι περισσότερο μινάρας από τον urlich και τον axl και αλλούς καβαλημένους… και το ότι πήρε έναν τελειως διαφορετικό τραγουδιστή απότον kiske, δηλώνει ότι κάτι στο κεφάλι δουλεύει…Α! στο rabbit tour που πήγα επαιξαν μόνο 2 από το rabbit και 7 απο keeper και walls. Αν θυμάμαι καλά: starlight, murderer, kepper, future, eagle, dr stein, how many tears. Μπορεί να ξεχνάω και κανένα αλλά δεν έχει σημασία. Τώρα επειδή η tour είναι για το kepper3, ενδεχεται να παίξουν πιο πολλά απο τα keeper1kai2.

είδωμεν…

Deja-tsou τσιμπα ενα @ ετσι για να μην πω καμμια πιο βαρια κουβεντα .

Πάντως helloween που ήρθαν πέρσυ τα Χριστούγεννα παίξανε 1 1/2 ώρα τραβηγμένα… Δεν νομίζω ότι αξίζαν τα 30 ? τους… Αλλά παίξανε Keeper, τι να λέμε τώρα
ADDSSDAASDASD

παρεξηγήθηκες;

[quote=“deja-psou”]

παρεξηγήθηκες;[/quote]

To θεμα ειναι οτι δεν με ξερεις και μπαινεις με στυλακι , και καλα εγω ειμαι ο γαμαω της υποθεσης . Και ουτε το παιζω ξερολας , σε κανεναν . Εχω αποψη … και οφειλεις να την σεβεσαι ειτε σ’αρεσει ειτε οχι . Και οσο αφορα τον Derris για μενα χαραμιζεται στους Ηelloween ακου τις δουλειες του με Pink Cream 69 και θα καταλαβεις τι σου λεω. Για μενα Helloween παντως ειναι Καi , και Ingo μαζι με τους αλλους δυο εναπομειναντες.

Setlist από πρόσφατη συναυλία (πριν 2 εβδομάδες) στο Μόναχο:

King For A 1000 Years
Eagle Fly Free
Hell Was Made In Heaven
Keeper Of The Seven Keys
A Tale That Wasn’t Right
Schlagzeugsolo
Occasion Avenue
Mr. Torture
If I Could Fly
Gitarrensolo
Power
Future World
The Invisible Man

Mrs. God
I Want Out

Dr. Stein

Δεν κακό (αν σκεφτεί κανείς βέβαια ότι έρχονται για την προώθηση του Legacy) :-k

Εε…συγγνώμη που ρωτάω…που είναι το halloween; 8O

το θέμα ειναι αν η τωρινη συνθεση αξιζει τα 30 ευροπουλα που ζηταει.
θεωρω το ποσο υπερβολικό,για 1,5ωρες και με το ζόρι.παντως,απο to legacy,king for 1000years kai pleasure drone ειναι καταπληκτικά
Α,και η φωνη του deris πως θα ειναι σε τραγουδια στυλ dr stein,i want out,future world?

Αστο καλυτερα … Κiske ηταν μονο ενας … .

Εχεις δικιο Αντρεα, και εγω παλιοτερα που τους ειχα δει μου εκανε εντυπωση το γεγονος οτι ο Deris δεν καλοεβγαζε τα παλια κομματια των Helloween, σαν να μην κολλαγε η φωνη του…

Εγώ πάντως όταν τους είχα δεί το 2003 (και παρόλο που δεν είμαι φανατικος οπαδός τους) μου άρεσαν πάρα πολύ! Αngel φαντάζομαι ότι εσύ τους είχες δεί την πρώτη φορά και δεν σου άρεσαν, έτσι; Αυτή τη φορά όμως δε’ νομίζω να πάω να τους δώ γιατί με απογοήτευσε το Legacy, αλλά κι επειδή κάνω “αποταμίευση” για επερχόμενες συναυλίες και διάφορα άλλα πράγματα.

Ναι τους ειχα δει την πρωτη φορα και ηταν αντε να παιξουμε να τελιωνουμε , καμια εποικοινωνια με το κοινο , απλα εκεινο το βραδυ ηταν και η τελευταια φορα που ασχοληθηκα μαζι τους . Και αν σκεφτεις οτι απο το 93 εχω ενα tattoo Helloween, καταλαβαινεις τι σοκ ειχα παθει.

H αλήθεια είναι ότι τότε υπήρχαν προστριβές στη μπάντα ανάμεσα στους Grapow & Kusch και τους υπόλοιπους. Την προηγούμενη φορά όμως τα πράγματα ήταν σαφέστατα καλύτερα! Εγώ θα έλεγα όμως να τους δώσεις μιά δεύτερη ευκαιρία (τι στο καλό, ολόκληρο tattoo έχεις απ’ αυτούς :wink: )