Helloween - Release Festival

Θα επαιρνα το ιδιο λεωφορειο για να συνεχισω την κουβεντα, φωλς εδω ο @Dr_Love.

Ρε μην τα παιρνετε ολα στα σοβαρα. Μια χαρα κορυφαια η ιστορια του (φωλς, ειπαμε) δοκτορα, γελασα.

Απλη κορεκτιλα :stuck_out_tongue:

5 Likes

Μια διόρθωση στο setlist των jinjer ανάμεσα στο Copycat & Wallflower έπαιξε ο υπερκόμματος I speak astronomy!!!

1 Like

Μα τόνισα την ανεκδοτική της φύση. ;p Και σημείωσα κάτι που απασχολεί εμένα, δεν χρειάζεται να συμφωνεί κανείς.

Ε όχι και κορεκτίλα ο συμπεριληπτικός λόγος. ;p

2 Likes

fixxxed :stuck_out_tongue:

1 Like

mc-mahon-wwe

1 Like

Ας πουμε οτι επιασα την κεντρικη ιδεα, καλο και το tl;dr στο τελος, βοηθησε.

Γενικως ισως ειμαι λιγο χαμηλης, ισως κουρασμενος, ισως ομως φταιει οτι σε περιπου 90 λεξεις με το ματι, εβαλες τεσσερις τελειες και προσπαθω να πιασω το σκεπτικο :smiley:

Θα απαντησω με δυο γραμμες: ολοι προσωπικα το βλεπουμε προφανως. Πώς θα κρινεις καποιον απο μια μονο επαφη (οπως στο περιστατικο/παραδειγμα); Να βγεις απο το σωμα σου; Τον κρινεις συμφωνα με τις ιδεες σου και τις πεποιθησεις σου. Σου ταιριαζει; Ναι/Οχι.

Δεν μου αρεσει ο ορος χατζημεταλλας, ουτε ολα αυτα τα σχετικα αστεια, ουτε ακολουθω εκεινο το περιφημο ΦΒ γκρουπ, αλλα καλως ή κακως υπαρχει αυτος ο χαρακτηρας. Τι α κανς;

Ενιγουει, ας μη χαλασουμε το νημα.

3 Likes

Εκεί που τους κέρναγε Τζακ ο Kai μου τα σκάσε η συγκίνηση. Σκεφτόμουν ότι με τον Μάρκους και τον μακαρίτη φτιάξανε τους Second Hell στις αρχές των 80s οντας πιτισιρικοι, που να ξέρανε το τι θα ακολουθουσε , όλα τα ups and downs που θα ερχόντουσαν και το ότι το πράγμα θα κατέληγε έτσι, με τη χημεία τους να είναι off the charts, και μπροστά σε ένα κοινό από 5 ως 60 ετών,.με τον κόσμο να είναι σεληνιασμένος. Το παρακάτω λινκ που ανέβηκε στο youtube δίνει μια γεύση της αύρας

Όλοι ισόποσα καταπληκτικοί. Ο Kai απλά βγήκε και λίγο “μπροστά” , σα να ξέρει ότι είναι η αδυναμία των περισσότερων. Μας καβλάντισε και καλά έκανε.

11 Likes

Forever we’ll fly, together we’ll fly
Forever we’ll fly… SOMEDAYYYYYYYY

ΛΑΛΑΛΑΛΑ

14 Likes

Ααααα! Τι (ιστορική) συναυλία ζήσαμε!

ΥΓ άξιζε το ταξίδι από Κύπρο, με τα χίλια.

10 Likes

Ο λαός μίλησε.

7 Likes

Τα λέω και τα ξαναλέω,όποιος ψηφίζει GNR δεν πήγε σε άλλη συναυλία όλο το καλοκαίρι

7 Likes

και σίγουρα δεν πήγαν Parkaway Drive , με παραξενεύει που είναι τόσο χαμηλά

βεβαια λίγοι ήμασταν :rofl:

3 Likes

Για εμένα dark angel, αυτό το πράγμα παίζει να μην το έχω ξαναζήσει, τα τελευταία 20 χρόνια σίγουρα όχι

(αν και δεν πήγα και σε πολλά, ghost/rc/candlemass, dark angel/xentrix, guns και Αγγελάκα/Παυλίδη/PoZ)

Κολοκύθες το έχασα δεν γινοταν να πάω και παίζει να το σκέφτομαι μια ζωή (εκτός αν ξαναέρθουν με τη united σύνθεση ή καταφέρω να τους δω κάπου στο εξωτερικό). Τουλάχιστον παρηγοριεμαι που τους έχω δει έστω και με τον τεράστιο Andi μόνο

6 Likes

Amon amarth σίγουρα

λίγοι και καλοί όμως. Από τις εκφράσεις του τραγουδιστή αμφιβάλλω αν αυτό που έζησε στην Αθήνα το έζησε πουθενά αλλού. Στο hellfest πχ στο wild eyes χρειάστηκε να πει ότι έχουν άλλο ένα τραγούδι. Σε εμάς δεν χρειάστηκε καν να το πει!

4 Likes

Parkway Drive οτι καλύτερο έζησα φέτος.Βαζοντας και οτι ειδα στο Wacken.(Maiden δε μετράνε)
Το live αυτό ηταν ένα έπος…και απο την μπαντα και απο κόσμο.

5 Likes

Απ’ ότι κατάλαβα από σχόλια άλλων παιδιών εδώ , έτσι κάνει πάντα . Ίσως είναι performance ίσως όντως το παλικάρι το απολαμβάνει με την ψυχή του να βρίσκεται στο stage και να βλέπει ότι ο κόσμος τους γουστάρει

Μακάρι αν είναι το δεύτερο. Το αξίζουν όπως και να έχει

Είχαν τέλειο σόου και τέλειο ήχο , φουλ ενέργεια, ήμασταν ζεστό κοινό , η απόδοσή τους αντάξια μιας πολύ μεγάλης μπάντας . Σίγουρα η καλύτερη εμφάνιση της χρονιάς

4 Likes