Helloween - Release Festival

Με την διαφορά βέβαια ότι εχεις ένα πολυήμερο φεστιβάλ με 100+ ονόματα.

Εδώ με 5 ονόματα σε μια σκηνή μου φαίνεται αρπαχτη

8 Likes

Δλδ μου λέτε ότι θα έρθει κόσμος που δεν τους ενδιαφέρουν οι Helloween, θα σκάσει 50+€ επειδή θέλει να δει Jinjer ??

Ασχέτως της ποιότητας των Jinjer που ήταν η εμφάνιση της χρονιάς πέρυσι

3 Likes

προφανές του τι ποντάρουν. να θες να δει λχ 1+1+1+1+2 και να πας σε όλα. ΑΡΠΑΧΤΗ. Στα φεστιβάλ που λέμε, μιλάμε για 80 μπάντες. και συνήθως σε αρκετά, υπάρχει μια Χ, ομοιογένεια. δεν βάζουν στη μια σκηνή 2 μπλάκ που μπορει να θες την ίδια ώρα, ούτε 2 μεγαλα heavy μαζι κοκ. κρίμα γιατι θα μπορούσαν να κάνουν ενα ωραίο date, με λιγη φαντασία.

θα κατέβαινα, αλλά τώρα απλά θα το πουλήσω και θα ΞΑΝΑΠΑΩ Rock In The Vine Valley, στη Βουλγαρία, αφού εκεί οι promoter σέβονται το κοινό ΠΟΛΥ περισσότερο.

Europe - Guardian - Lacuna
Scorpions
Helloween - Epica

και άλλες 12 μπάντες ακόμα. και σε τιμη ούτε 2 ημερών. Running Wild εχει φέρει κτλ κτλ κι εδώ τα ιδια και τα ίδια και και δεν συμμαζεύεται. παλι καλά που κλεισανε κάτω οι lost και δεν τους φερανε ΚΑΙ φετος.

1 Like

Όντως δεν παίζει, με την καμία
Από την άλλη στους parkway μαζεύεις κάφρους εύκολα (σε ένα βράδυ και max και fischer δεν είναι λίγο).

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει λόγω ημερομηνιών και πρόγραμμα εκάστωτε μπάντας δεν τους βγήκε φέτος να τα παντρεψουν όπως είχαν κανει πέρυσι. Σε καμια περίπτωση δεν είναι διοργάνωση αρπαχτή αι αυτό το έχει δείξει έμπρακτα. Πρώτα κλείσαν ημερομηνίες με availability headliners και τωρα δνε τους βγαλινει το biling. Αντιθετα στις υπολοιπες μέρες βγαινει (παράδειγμα Roykshopp, Tash, M83).

Παντως για να λέμε του στραβού το δικαιο σε προπώληση οι pop μερες πανε πολύ καύτερα φετος, Τόσα χρόνια ζητουσαμε Helloween αλλά όπως φαινεται δνε έχει και κανένα τρελό νούμερο η προπώληση.

3 Likes

Εμένα το πιο παράξενο που είχα δει πριν μερικά χρόνια ήταν το Rotting Christ, Slayer, Leprous. Στην τελευταία συναυλία των Leprous πήγε ένας τύπος και είπε στον Tor ότι δεν σας είχα πάρει πρέφα, πήγα θρασας στο λάιβ και έφυγα (και) προγκάς.

Αυτά καλό είναι να γίνονται

3 Likes

Ειναι νωρις ακομα.Εχουμε ποσο?2,5-3 μηνες ακομα?Θα χει αρκετο κοσμο.Πολλοι ειναι αυτοι που παιρνουν εισιτηριο τελευταια στιγμη

1 Like

Έχω δει Lana del Rey με Iced earth!

6 Likes

Ενταξει ολο αυτο για τα line up ειναι μεγαλη κουβεντα… Εγω δεν ειμαι κατα του να εχει μια μερα ποικιλια ,αλλα εχει διαφορά να ειναι 5 μπαντες ολες κι ολες και αλλο να ειναι 15 οπως γινεται στο εξωτερικο. Τι ωραια ηταν που ειχαμε 3 χρονια sonisphere και ξεκινουσε η μερα απο τις 11 το πρωι…

1 Like

Άλλο support?
Stratovarius? :smiley:

o koti δυστηχώς εδω και χρόνια τα λέει … δεν τα λέει. κρύβει λόγια, παίζουν πλήκτρα σε ρεφρεν και το αφήνει στο κοινό…

Εχω δει βιντεακια απο συναυλίες τους τελευταία κ δεν παρατηρησα κατι τετοιο. Ισα ισα…

Μπορει να επεσα στην περίπτωση ξερωγω.

εχω δει 2 συναυλίες-λαιβ. προ κόβιντ, αλλά δεν τράβαγε. μπορεί να ήταν και κουρασμένος - αν και τα καλοκαιρινά φεστιβάλ, σπάνια είναι κολλητά και στην αλλη περίπτωση είχε 2 μέρες κενό. αλλά είναι επίσημο ?

Το σαπόρτ για μένα θα είναι είναι κάτι τρομερά τσιπουράδικα στο Π.Φάληρο :ok_hand:

7 Likes

Τελικά, έπεσες μέσα.

Ανακοινώθηκαν 2 εγχώρια support.

θα δούμε @Silent_Winter όμως

2 Likes

Οι Beyond The Black είναι Γερμανοί.

Φοβερό snoozefest τα support για τα γούστα μου, με κόβω και μένα για κανά τσιπουράκι πριν την συναυλία.

3 Likes

άχαστο. Δυστυχώς, κανένα από τα σαπορτ δε θα με τραβήξει καλοκαιριάτικα.

2 Likes

Θα γλιτώσουμε το πολύ λιοπυρι

Jinjer και Helloween it is λοιπόν

Φετος θα δουμε αρκετη Β Εθνική!