Helloween vs Gamma Ray

Nαι. Ανετα…

Απο το Time ειχα κολλησει μονο με τα ‘‘power’’ και ‘‘steel tormentor’’ , ενω το Majestic εχει μεσα τα ‘‘My temple’’, ‘‘Fight’’, ‘‘Hell is thy home’’, ‘‘Condemned to hell’’, ‘‘How Long’’, ‘‘Blood Religion’’ και ‘‘Spiritual dictator’’ !!:metal:

Kαι περισσοτερες κομματαρες και πολυ πιο πορωτικες γεματες ενεργεια και παθιασμενο παιξιμο/ερμηνεια ! :wink:

ε κάλα μην ισποεδώνουμε και την δισκογραφία επί deris. Υπάρχει και ένα ακόμα άλμπουμ που είναι α π΄ι σ τ ε υ τ ο και υποτιμημένο. Ο λόγος για το αγαπημένο μου:

πολλα συν.

  • το riff του Hell bent for leather!

Helloween!!

Helloween

αν και πολύ μεγάλος φαν του Kai Hansen, ψήφισα helloween. θα μου πείς αν δεν ήταν ο kai στην αρχή δεν θα υπήρχαν και helloween. σωστά! τα 2 keepers και το walls of jericho είναι απλά οι καλύτεροι δίσκοι του χώρου αλλά και το land of the free είναι ο καλύτερος power metal δίσκος των 90’ς. αν πάντως υπήρχε ένα poll weikath vs hansen θα ψήφιζα δαγκωτό hansen!

Δεν έχω ακούσει τίποτα από Gamma Ray και κάθολού Helloween χωρίς Hansen και Kiske. Κανονικά δεν θα έπρεπε να ψηφίσω όμως θα πω Helloween μέχρι το Keeper που περιλαμβάνει βέβαια και τον Κai…

Helloween πολύ άνετα. Τα “κλειδιά” είναι αξεπέραστα

helloween helloween helloweeeeeeeeeeennn

Και οι τοιχοι του Τζεριχο ακομα πιο αξεπεραστοι8) 8)

Eιναι αδικια αυτο το poll…

Η καρδια λεει κολοκυθες ομως…

Helloween με διαφορά !!!

Helloween δαγκωτο!

Helloween βέβαια…

Λοιπόν ας γράψω και εγώ το πόνο μου.
Καταρχάς για Helloween από την φυγή και του Kiske έχω ακούσει από μια φορά ότι έχουν αλλά δεν με τράβηξαν καθόλου.Βέβαια και τα 2 τελαυταία με Κiske Pink Bubbles Go Ape, Chameleon δεν με ενθουσίασαν,Καλός ο Deris αλλά λες και βγάζει κυμά από την μύτη…
τώρα για τους Gamma Ray,μαζί με Anathema,Iced Earth και Edguy,το αγαπημένο μου band.Το πρώτο cd που άκουσα ήταν το απίστευτο για μένα Powerplant και δεύτερο το Land Of The Free,που είναι όπως έχουν πει και πολύ από τα καλύτερα power albums των ΄90.
Gamma Ray ψήφισα καθώς και η επιτυχεία των Helloween αρχικά οφείλετε στον Κ.Kai…


Now playing: Eternal Tears of Sorrow - Sweet Lilith of My Dreams
via FoxyTunes

Οταν λιωσεις αυτα,σου επιτρεπω να ξαναποσταρεις βλασφημε:p

πολυ καλος ο Hansen και οι Gamma Ray αλλα και ο Derris οσα και αν εχει ακουσει εμενα μαρεσει πολυ.
Συν οτι μιλαμε για Helloween και δεν χρειαζεται καν να αναφερουμε οτι ειναι φοβεροι8)

Θα πω Helloween

Μεγάλο δίλημμα, είναι από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα και τα 2 αλλά… Helloween

Kai ή Kai; Ε; Μάλλον Κai…