Helloween

Τωρα ειδα το σοου απο Wacken (κάποιος το έχει ποστάρει μήνες πριν βέβαια). Keeper λέει :open_mouth:

Ένας χρόνος απο τη Σόφια σήμερα, άντε να τους δούμε ξανά. Εδώ, εκεί, παραπέρα, αδιάφορο…

5 Likes
2 Likes

Τι λέει εδώ πέρα θα το προχωρήσουμε το μαγαζί καθόλου? Είχαν βγάλει επίσημη ανακοίνωση αυτοί, ότι κυκλοφορούν live cd/dvd από την περιοδεία.Ήταν να βγει Ιανουάριο.Ιούνιο φτάσαμε τίποτα.Και ούτε καν ενημέρωση.Μάλιστα εκείνο το announcement έλεγε ότι θα έμπαιναν και studio για νέο δίσκο.Για τον οποίο δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος προσωπικά.Αν κρίνω δηλαδή από εκείνο το χαζοχαρούμενο σινγκλάκι που είχαν βγάλει.Ξεπερασμένο 90s power που στα καλά τους γράφανε και στον ύπνο τους.

3 Likes

Τα σκατωσα στο κοπυ

Ανακοινωσαν οτι γραφουν ολοι μαζι

Ούτε κι εγώ . Και το λέω καθαρά από φόβο και όχι επειδή δεν το θέλω μιας και λατρεύω helloween

Καλύτερα να τα αφήσουν τα πράγματα ως έχουν . Υπάρχει το ενδεχόμενο να βγει κάτι πραγματικά καλό , δεν είμαι και απόλυτος …

απο υπολογιστη τωρα το κοπυ πιο ευκολο :grin:

1 Like

Νέος live δίσκος & DVD/BLU-RAY τον Οκτώβριο!

To DVD/BLU-RAY, “United Alive”, θα περιλαμβάνει πάνω από 3 ώρες με στιγμιότυπα από τις συναυλίες στο São Paulo, στην Μαδρίτη και στο Wacken, συνεντεύξεις και bonus υλικό.

Ο live δίσκος, “United Alive in Madrid”, θα αποτελείτε από το show της Μαδρίτης (2 ώρες και 20 λεπτά) και 4 πρόσθετα τραγούδια από τις συναυλίες στο São Paulo, το Wacken, την Πράγα και το Santiago της Χιλής.

https://www.metalhammer.gr/news/item/34636-helloween-new-live-album
http://www.blabbermouth.net/news/helloween-to-release-united-alive-live-album-and-dvd-blu-ray-in-october/

2 Likes

Αναμενόμενο όσο και γαμάτο.

Το καινούριο single από το επερχόμενο live DVD/BLU-RAY “United Alive”:

Pumpkins United (Live at Wacken 2018)

Έχει επίσης ανακοινωθεί το track list του CD:

CD 1

  1. Halloween
  2. Dr. Stein
  3. I’m Alive
  4. If I Could Fly
  5. Are You Metal?
  6. Rise And Fall
  7. Waiting For The Thunder
  8. Perfect Gentleman
  9. Kai’s Medley
  10. Forever And One
  11. A Tale That Wasn’t Right

CD2

  1. I Can
  2. Living Ain’t No Crime / A Little Time
  3. Sole Survivor
  4. Power
  5. How Many Tears
  6. Invitation / Eagle Fly Free
  7. Keeper Of The Seven Keys
  8. Future World
  9. I Want Out

CD3 (bonus)

  1. March Of Time
  2. Kids Of The Century
  3. Why
  4. Pumpkins United

και του DVD/BLU-RAY:

https://www.pumpkins-store.com/united-alive?fbclid=IwAR1-lynHLlyysWB9ao7CMVQhNTHYPuJ9fbeBvGtGWaLoqZDq9UuKgOsu2zg

1 Like

Το Official Trailer του “United Alive” με μικρά αποσπάσματα από I’m Alive, Dr. Stein, Future World, Ride The Sky, κτλ

2 Likes

Δεν ξέρω πόσες φορές ανατρίχιασα σε 3.49…

1 Like

Ρε φέρτε τους Ελλάδα ένας ρε

2 Likes

Τι μαγική βράδια είχαμε ζήσει τοτενες

4 Likes

Το δεύτερο single από το επερχόμενο live DVD/BLU-RAY “United Alive”: HALLOWEEN

Για την απόδοση του κομματιού no comments, το video editing όμως είναι χάλια κατά την γνώμη μου

1 Like

Αυτό το έχουμε πεί πουθενά?

10 Likes

Το I Want Out μόλις απέκτησε πολύ διαφορετικό context μετά την τελευταία σεζόν GoT.

1 Like

Όχι αν και θα πρεπε :joy:

1 Like

There is magic in the air…

2 Likes

Έπος!

2 Likes

είναι πολύ κρίμα που δεν τους έφεραν Ελλάδα , η αίσθηση της ζωντανά παιγμένης απόδοσης δεν “φαίνεται” στο βίντεο

2 Likes