Helloween

hm, αν δώσουν ημερομηνίες (που παίζει) ΙΣΩΣ ενταχθούν σε κατι ΝΕΟ. Αν γίνει ΒΣΚ, θα προκαλέσει ενα μικρο σεισμό. Αγνωστό προς το παρόν.

Το τρίτο single από το επερχόμενο live DVD/BLU-RAY “United Alive”:

1 Like

Δεν έχω λόγια, αλήθεια!

Δεκέμβριος 2017, Σόφια, Βουλγαρία. Πανηγύρι μεγάλο.

Η αίθουσα αναμονής στο Ελ. Βενιζέλος για την πρωινή πτήση θύμιζε metal club και η ίδια η πτήση κάτι από Flight 666 κατάσταση.

Αν θυμάμαι καλά βέβαια, την προηγούμενη ημέρα πρέπει να είχει πεθάνει ο Dane.

Anyway, όταν ακούστηκαν οι 4 πρώτες νότες της απόκοσμης εισαγωγής του “Halloween” μου ήρθε στο μυαλό η πρώτη φορά που το άκουσα. Αρχές δεκαετίας ‘90, πίσω κάθισμα σε Renault 11, walkman, TDK D46 κασσέτα, καθ’ οδόν προς το λιμάνι του Πειραιά. Τα δάκρυα “ανέβηκαν” σε χρόνο dt. Όταν δε ο καράφλας έφτασε στην “I am the one / Doom’s in my hands / Now make your choice / Redeemed or enslaved” γέφυρα, η τρίχα τέρμα κάγκελο και οι καταρράχτες αμολητοί .

7 Likes

Στο tale that wasn’t right έπεσε το καλό δάκρυ από μένα

1 Like

'Εκαστος με τις αδυναμίες του…

Αυτό που ουσιαστικά εννοώ είναι ότι αυτή η στιγμή που θα ζήσεις σ’ ένα metal live, όταν από ένα κομμάτι, ένα riff ή έναν στίχο θα σου “σκάσουνε” όλες οι νοσταλγικές εικόνες, από το πότε αγόρασες το δίσκο, το δισκάδικο που δεν υπάρχει πια, το παλιό σου πικάπ που τον έπαιξες (το δίσκο προφανώς), την παρέα που πωρωθήκατε μαζί κ.λπ., δεν αγοράζεται με τίποτα και αποτελεί ανθεκτικό “μικρόβιο” της τρέλας μας.

2 Likes

Γ@μησέ πάνω και είμασταν καμιά 800άρα !

1 Like

Έτσι ακριβώς.

Όσοι είχαμε ανέβει με αεροπλάνο από Αθήνα, πάθαμε την μεγάλη κολούμπρα όταν έσκασαν κατά το μεσημέρι τα πούλμαν από τη Θεσσαλονίκη και μπήκαν τα πατριωτάκια σε ένα fast-food μαγαζάκι που προτίμησαν πολλοί. Μόνο Ελληνικά άκουγες στο μαγαζί.

1 Like

11 λεωφορεια με ελληνικες πινακιδες ειχα μετρησει εγω στο παρκινγκ εξω απο το κλειστο.

5 Likes

Ryanair;

Καλησπερα και απο μενα.Ηταν και εγω να παω Σοφια με ενα φιλο μου φανατικο hello.τελικα εκατσε καλυτερα και πηγαμε στη τελευταια τους στη γενετειρα τους το Αμβουργο.Τι να λεμε τωρα:Πρωτος δισκος βινυλιο που πηρα.Αγαπημενος τραγουδιστης ο καραφλας.Ο ορισμος του παουερ σαν συγκροτημα.KAI HANSEN Μεγιστος.2 κηπερ που θα μνημονευονται αιωνια.και πολλα αλλα.Συγχωρεστε που δεν εκανα ρεπορταζ απο γερμανια.Θα ανεβασω σε καποια στιγμη φωτο και θα γραψω κατι

3 Likes

Ναι, φίλε. Ήσουν μέσα;

Ε ναι. Με @toxikos και παλιόφιλους από βορρά (που ήρθαν με αυτοκίνητο).

Μία φωτό από τα παλιά:

1 Like

Ωραίος. Ή καλύτερα ωραίοι!

1 Like

Το σαπιο στην κεντρικη πλατεια ε;

όλοι πρέπει να φάγαμε από εκεί

ήμουν κι εγώ με την ryanair , όλη πτήση σχεδόν γι αυτό το σκοπό ήταν .

ωραία είναι που τα συζητάμε συχνά και τα θυμόμαστε

3 Likes

Υποθέτω ότι αναφερόμαστε στο ίδιο. Η σαπίλα επιβεβαιώνεται από ό,τι ακολούθησε το βράδυ, μετά το πέρας της συναυλίας.

1 Like

Εγώ που έριξα το κλάμα της αρκούδας στο Dr Stein? τι να πω…

αξέχαστο λαιβ στη Σόφια… και θυμάμαι και το thread ζούσε ένδοξες στιγμές, ποστάραμε φώτο από την αρένα κλπ

τι ωραία ανάμνηση, τι γαμάτο ταξίδι…

3 Likes

Το δεύτερο Official Trailer του “United Alive” με μικρά αποσπάσματα από Starlight, Rise and Fall, Waiting For The Thunder, Power, A Tale, March Of Time, κτλ

1 Like

Air drumming στο γραφείο! Ελεος πια με εσάς εδώ μέσα, θα απολυθούμε!

2 Likes