Helloween

Μάγκες επειδή βλέπω πολύ κίνηση και την έχουμε ξεχειλώσει την κουβέντα εχουμε μάθει μέχρι και τι λακ χρησιμοποιούν πριν τα live…δεν φτιάχνουμε κανα poll μπας και ξυπνήσει κάνας promoter και τους δούμε επιτέλους και Ελλάδα

Κοίτα έχεις δίκιο για το off topic (άλλωστε εγώ το ξεκίνησα, μαλακία μου) αλλά… πραγματικά τώρα… δηλαδή πιστευεις ότι ο λόγος που δεν έρχονται οι Helloween είναι γιατί δεν υπάρχει poll?
Ότι δηλαδή αν δει 5000 υπογραφές θα πειστεί ο Λώρης π.χ να τους φέρει γιατί τι? Μέχρι τώρα δεν ήταν σίγουρος? Δεν έχει να κάνει με λογιστικά θέματα, με εισιτήρια, αμοιβές κλπ κλπ αλλά το πρόβλημα είναι η προσέλευση?

Προσωπικά ουτε καν με ενόχλησε αυτό που έγραψες σιγά εξάλλου έχουν γράψει ενα σωρό πριν απο εσένα για περουκες κλπ :smile:

Μα τα λογιστικά Θέματα οι αμοιβές και το κέρδος δεν έχει να κάνει και με τι προσέλευση θα έχει; αν ο χ διοργανωτής θέλει να βγαλει το α ποσο και η παραγωγή helloween ειναι πλεον ακριβή αν ηξερε οτι θα έχει αρκετό κόσμο που να υπερκαλύπτει ολα αυτα τα έξοδα για ποιο λόγο να μην γίνει…Ποιος θεωρείς εσυ οτι είναι ο λόγος; παράδειγμα εχουμε δει maiden 15 φορές Ελλάδα…
Επίσης εχει ακουστει οτι τον Δεκεμβριο του 17 και πριν το live στην σόφια ηταν να παιξουν Eλλάδα και ο λόγος που δεν έκλεισε το live επειδή ηταν ακριβή παραγωγή με λιγα λόγια ζηταγαν παραπανω απ οτι εδιναν οι promoter

Το ίδιο πράγμα λέμε… ότι προφανώς η Ελλάδα δεν έχει το κοινό που απαιτείται για να έρθουν οι Helloween. Πιστεύεις δηλαδή ότι μπορούν να μαζέψουν πάνω από 12? 15.000 για να μην μπει ο διοργανωτής μέσα, ειδικά σε μια τόσο μεγάλη παραγωγή?

Προφανώς και όχι δεν μπορουν μαζέψουν τόσο κόσμο…το θέμα ειναι όμως οτι θα μπορουσε να γίνει και με λιγότερο κόσμο δηλ αν μαζεψουν 8-10 χιλιαδες δεν μπορει να καλυψουν αυτη την παραγωγη εννοειται το εισητήριο δεν θα έχει 30 ευρω

Να πούμε κάπου εδώ ότι στο tale that wasn’t right εκτός της συγκλονιστικής ερμηνείας του Κισκε που με ανατριχιαζει ακόμα και σε βίντεο ( είχα συγκινηθεί στο λαηβ ) , ο Ντερις κάνει φανταστικά δεύτερα φωνητικά

2 Likes

Ρε πούστη καραφλέ, τι φωνή είναι αυτή ΓΤΧΜ;

Είμαστε σαν το γαλατικό χωριό. Πολύ δυνατοί, αλλά λίγοι. Μην τα ξαναλέμε. Και δέκα χιλιάδες οι Helloween δύσκολα μαζεύουν. Και αν το εισιτήριο κάνει πχ 50, θα αρχίσει η γκρίνια. Και έξω θα τα δίναμε για πλάκα…

1 Like

για την περιοδεια του keeper 3 στο μπασκετακι ποσο λαο ειχαν;

Αρκετό, αλλά όχι και 10 χιλιάδες. Φαντάζομαι κανένα πεντoχίλιαρο θα είχε, αν κι έχουν περάσει τόσα χρόνια που δε θυμάμαι. :slightly_smiling_face:

Βασικά, πόσες φορές έχουν παίξει στην Ελλάδα οι Helloween; Θυμάμαι την πρώτη το 1998 - εγώ είχα πάει Θεσσαλονίκη τότε - και αυτή που αναφέρεις για το Keeper 3.

1 Like

Κοίτα επειδή δεν εχω χάσει live Helloween απο το 98 στο Ρόδον μέχρι το 2013 στο fuzz…πάνω απο 4-5 χιλιάδες δεν εχουν μαζέψει…το θέμα ειναι όμως οτι δεν νομίζω να υπάρχει έστω και ένας μεταλλάς που να μην θέλει να δει Helloween με kiske και hansen να παίζουν 3ωρα σετλιστ με αριστουργήματα…όποτε για εμένα εύκολα μπορούν να μαζέψουν τον διπλό κόσμο και εφόσον βέβαια ειναι σωστή η διοργάνωση…το εισιτήριο δεν νομίζω να έχει πάνω απο 45 αλλα για εμένα και πάλι δεν είναι πολλά για αυτα τα συγκροτήματα μην ξεχνάμε πόσο ειχε το εισιτήριο για Manowar και Slayer αντίστοιχα…

2 Likes

Aς ξεκινήσουμε λοιπόν με την πρώτη ερώτηση:

Δίνουμε χωρίς γκρίνια 50 €;

1 Like

Για να δούμε 1998 Ρόδον better than raw tour
2003 rabbit tour σε μια αποθήκη στον ταύρο,2005 sporting keeper legacy tour,2007 gambling tour παρέα με gamma ray,ark αν δεν κανω λάθος παλι ταύρο,2011 fuzz 7 sinners tour μαζι με stratovarius, και τελευταία ηταν το 2013 πάλι με gamma ray στο fuzz… :smile:

1 Like

εγω ναι για τετοια παραγωγη και χρονικη διαρκεια

1 Like

Ω ρε φίλε, έχω χάσει επεισόδια! Τώρα που τα έγραψες, θυμήθηκα κι αυτές με τους Gamma Ray.

Τέλος πάντων, κι εγώ 50€ στην παρούσα φάση των Helloween τα έδινα χωρίς γκρίνια. Αλλά δεν μπορώ να εκτιμήσω τις αντιδράσεις και το πόσος κόσμος θα πήγαινε. Αν ήταν headliners σε metal μέρα καλοκαιρινού φεστιβάλ, θα πήγαινε αρκετός κόσμος, αλλά σε φεστιβάλ πρέπει να πληρωθούν και τα άλλα ονόματα, οπότε το 50άρικο δε θα πάει μόνο στους Helloween.

2 Likes

Κι εγώ το έδινα το 50αρι, ειδικά αν παίξουν τόσες ώρες, χωρίς καμία γκρίνια.
Στο fuzz με Gamma Ray τους είχα δει και τότε πραγματικά εκτίμησα τον Deris σαν frontman.

Εδώ δεν τους έφεραν με την περιοδεία united που έγινε χαμός… θα τους φέρουν το 2020 με νέο άλμπουμ;

Δεν ξέρω τι φοβήθηκαν οι διοργανωτές, ίσως να μην ήξεραν την δυναμική τους και κοιτούσαν τις προηγούμενες συναυλίες με Deris.
Νομίζω το 10.000+ το είχαν σίγουρα.

3 Likes

Αν είναι φθηνότερη ναι

2 Likes

οπότε να ευχόμαστε να βγάλουν πατάτα άλμπουμ για να έρθουν :grin::grin:

1 Like

Με τίποτα κατά τη γνώμη μου. Το πρώτο live Helloween/Rays που είχε γίνει εδώ το 07 είναι ένα καλό proxy του τι θα μάζευε αυτό το project. Άντε να μάζευαν 1-2 χιλιάρικο παραπάνω που είναι ήδη πολύς λαός για την Ελλάδα.

Ελληνικό ήταν, σε ένα venue της κακιάς ωρας

1 Like