Helloween

Για ρωτα τους Γκανς :wink:!

Δεκτό αυτό που λες . Απλά δεν βρίσκω κάτι ουσιαστικό στο " γιατί δεν σου αρέσει η φωνή του Ντερις ; " " Γιατί δεν σου αρέσει η φωνή του Κισκε "
" Χάνσεν δεν έχει κάνει τίποτα "

Γιατί έτσι . Δεν είναι καλή αρχή για διάλογο αυτή εν τη γένεσει της

@Ixnay πες ο,τι θες , δεν με ενοχλεί η άποψη σου . Απλά δεν είναι η άποψη όλων

3 Likes

Πολλοί ρε. Του ευρωπαϊκού τουλάχιστον. Κ εδώ μέσα έχει γραφτεί.

Ναι αλλά μ έγραψες ότι δεν λέω αλήθειες. Δεν δικαιούμαι μια απαντηση;

1 Like

ΚΑταρχας, εκανες μια λανθασμενη υποθεση. Δεν εχω καμια αντιπαθεια προς τον Kiske. Ισα ισα που τον βρισκω εξαιρετικα συμπαθη και αστειο τυπακο γενικοτερα. :stuck_out_tongue:

Δεν αποτελεσε ποτε εφηβικο μου ηρωα, και μαλλον εσυ εισαι αυτος που εχει καποιο θετικο bias προς τον Kiske, οπως αλλωστε και η πλειονοτητα των Helloween fans. Δεν το κατακρινω ε, απλα νταξει τωρα αν οπως λες δεν μπορεις την διαστρεβλωση της πραγματικοτητας… ε η πραγματικοτητα ειναι πως Helloween με Kiske εχουν θεοποιηθει περαν καθε φαντασιας, ενω στην πραγματικοτητα αποτελεσαν ενα line up 4 δισκων και 7 χρονων. Ο Deris ειναι πλεον 26 χρονια στην μπαντα και εχει συμμετασχει σε 11 δισκους. Ε δωστε του εστω λιγο credit ρε παιδια. Οι Helloween ειναι ΟΛΑ τα αποπανω. Καποιοι εχουν μεινει στο 1989 ενταξει τι να γινει. Δεν ειμαι εγω ο τρελος που βλεπω πως εχουν 15 αλμπουμ

Δεν αμφισβητω την ποιοτητα της φωνης του τεχνικα (ασχετα αν προφασιστηκαν αρρωστια οταν χρησιμοποιουσαν playback, που το θεωρω ακομα μεγαλο φαουλ), ομως για μενα φωνες τετοιου τυπου οπως και του Ray Alder στα πρωτα αλμπουμς των Fates Warning, αποτελουν dealbreaker, τι να γινει τωρα? Με το ζορι? Ναι, ο Kiske εριχνε παμπολλες τσιριδες στα πρωτα αλμπουμς των Helloween, και γι αυτο αλλωστε λατρευω ΚΑΡΓΑ τραγουδια τυπου I Want Out στα οποια τους βγαινει πιο πολυ το ποζεριλικι και το ροκ παρα το power metal της φασης (ασχετα που ριχνει κι εκει μια επικη τσιριδα, αυτη με ανατριχιαζει με την καλη εννοια :stuck_out_tongue_closed_eyes: ).

Περι ορεξεως καλοκυθοπιτα, και δεν υπαρχει πιο καταλληλο τοπικ για να πω κατι τετοιο.

ΥΓ. Προφανως ειμαι υποκειμενικος. Οπως κι εσυ. Γουστα σε φωνες λεγονται.

Για συμμαζεψου λιγακι ε?

Δεν διαστρεβλωσα κατι. Ο Kiske τσιριζε πολυ στα 80ς. Οχι?

1 Like

Κ επειδή τσατιστηκα έβαλα να δω την φυσική συνέχεια των helloween δηλ των helloween :joy:
Κ σας εύχομαι η γυναίκα σας να μην γεμισει όλο το σπιτι με χριστουγεννιάτικα μπιχλιμπίδια

6 Likes

Μάλιστα κύριε…

Ε Κ Λ Α Ψ Α





5 Likes

Τι έκατσες και έφτιαξες ρε κτήνος??

Υπομονή θα περάσει…

τι να πω και εγώ που βλέπω σκατοφατσα αι Βασίλη σε πιατέλα χωρίς μπινελίκια πάνω… Τρατζικ

4 Likes

8 ρε μόνο στο σημείο που βλέπεις!!!

1 Like

Δεν ειπα τπτ απο οσα ανεφερες στο βασικο μερος του ποστ σου. Αλλα τπτ απολυτως. Ξαναδιαβασε τι εγραψες και τι απαντησα. Ισως ηθελες να πεις κατι διαφορετικο, αλλα με λαθος τροπο.

Παμε μια τελευταια φορα: φυσικα ειμαστε biased για καποιους μουσικους, φυσικα μας αρεσουν/δεν μας αρεσουν φωνες, φυσικα ολα αυτα ειναι γουστα.

Αν λες οτι ο Κισκε εριχνε τσιριδες με αρνητικο τροπο, τσεκαρε λιγο τι σημαινει “φωνητικα”. Εκτος αν το βιμπρατο, οι ψηλες νοτες και οι οκταβες ειναι κατι κακο, οποτε παω πασο. Αν ολα αυτα τα περιγραφεις ως “τσιριδες” με μια θετικη, αστεια εννοια, παω πασο.

Δεν ειπα τπτ για playback, δεν ειπα οτι ειναι εφηβικος σου ηρωας (γενικα μιλουσα, για ολους τους ηρωες μας), δεν ειπα οτι τον αντιπαθεις παροτι αυτο φανηκε απο το ποστ σου. Δεν εκανα συγκριση των δυο τραγουδιστων, ουτε της πορειας τους. Βεβαια, αν εχει θεοποιηθει ο Κισκε ή η εποχη του, ε… σκεψου και το ενδεχομενο να εχεις αδικο διοτι εχει/εχουν γραψει ιστορια στη μουσικη μας. Ισως να μην κανουν λαθος οι πολλοι που τους θεοποιουν, αλλα οι λιγοι που το αρνουνται :wink:

Αν δεν με καταλαβες ουτε τωρα, δεν πειραζει, να ειμαστε καλα να τα λεμε αλλου. Βαριεμαι να εξηγω τα προφανη, πριν λιγο γυρισα απο τη δουλεια.

Μια χαρα ηταν το status της μπαντας και πριν το reunion το straight out of hell ειναι το album που εχει φτασει πιο ψηλα στα chart απο καθε αλλο δισκο…Δεν σημαινει κατι αυτο ρε φιλε το οτι πολλοι οπαδοι τους ειχαν ξεγραψει και προτιμουσαν unisonic η gamma ray αντι για Helloween δεν λεει κατι ουτε αν ειχαν παιξει headliner στο wacken…εχουν παιξει στην περιοδεια του 7 sinners Headliners μπροστα σε 700,000 κοσμο στο woodstock στην πολωνια…εννοειται οτι οσοι τους ειχαν αποκυρηξει πλεον γουσταρουν λογω hansen,Kiske γιατι πλεον δεν εχουν και αλλη επιλογη αλλα για εμενα ολη η φαση του reunion πιο πολυ βοηθησε hansen και Kiske παρα τους Helloween και πιστευω οτι το αξιζαν ολοι…ειδικά και οσοι ειχαμε την τυχη να τους δουμε απο κοντα στην pumpkins united tour μπορουν να το επιβεβαιωσουν

2 Likes

Τους αρέσανε τα κουλουράκια;

2 Likes

Στάτουςς;;; Φυτοζοούσαν. Φτάσανε να νοικιάσουνε χιλιάδες ηθοποιούς για να βγάλουν διβιδι με πλάνα απο 3 ηπείρους (που είχαν γυριστεί με green screen στη κρεβατοκάμαρα του Μάρκους), βγαίναν και παίζαν στα τελευταία Χέλφεστ και Βάκεν βράδυ για να κρυφτούν απ’ τους τοκογλύφους, επειδή ο
Weikath είχε παίξει μέχρι και τα Λάκι Στράικ του στη πόκα.

Κι εκεί που ο Kai κι ο Μιχαλάκης είχαν ήδη ενωθεί στους Unisonic (αυτοί από αλτρουισμό και συναίσθημα μόνο) και βγάζαν ένα μύριο την εμφάνιση, έπεσε το τηλεφώνημα για να τσιμπήσουν λίγο
τυράκι κι ο Αντρίκος με τη παρέα του.

3 Likes

Κ ο Ριζοσπάστη έχει βάλει στο εξώφυλλο του τον Μητσοτάκη τι λεει αυτο;

2 Likes

Δεν εμεινε τπτ.

1 Like

Σε καταλαβα πολυ καλα, ειπες για δευτερη φορα οτι εδειξα πως αντιπαθω τον Kiske κατι που δεν προκυπτει απο πουθενα, ειπες πως πρεπει κι εγω να θεοποιησω τον Kiske γιατι εχει γραψει ιστορια και οποιος δεν συμφωνει με την θεοποιηση του εχει αντικειμενικα αδικο (γελαει ο κοσμος) και ειπες πως αντικειμενικα πρεπει να βρισκω την φωνη του φωναρα επειδη κανει βιμπρατο και πιανει οκταβες.

Η φωνη του Kiske σε πολλα σημεια ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ. Δεν ξερω πως αδυνατεις να καταλαβεις κατι τετοιο και γιατι σου φαινεται περιεργο. Το οτι εχεις μια παθιασμενη αποψη για κατι, δεν κανει αυτην την αποψη ουτε περισσοτερο valid, ουτε κατι παραπανω απο μια απλα υποκειμενικη σου προσωπικη αποψη.

Ναι για σενα εχει φωναρα ο Kiske. Για μενα οχι. Δεν συνεβη και η συντελεια του κοσμου, ουτε διαστρεβλωθηκε καμια πανανθρωπινη παγκοσμια αληθεια. Μπορειτε να χαιρεστε οσο θελετε τον Kiske, δεν σας απαγορεψε κανενας το δικαιωμα. Απο την αλλη εγω δεν υποχρεουμαι να πρεπει να του χαιδευω τα αυτια και να λεω οτι ειναι καποιος μεγιστος, ωχου ρε παιδι μου κουραση λιγακι και το ξερεις οτι σε παω απειρα γενικοτερα :sparkling_heart: Αν ενοχλησε η φραση “τσιριδες” να λες παλι καλα που δεν εγραψα οτι του επιασαν τα αρχιδια με μεγγενη , που ειναι γενικοτερα το association που εχω στο μυαλο μου οταν τον ακουω.

5 φορές τουλάχιστον και έγραφε πως είναι και ο φυσικός ηγέτης της Ελλάδας?

@pumpkin , @hopebringer83 ευχαριστώ για τις απαντήσεις κύριοι…

2 Likes

Οκ, αστο. Τα ειπαμε, δεν πειραζει. Θα συνεννοηθούμε μια αλλη φορα. Σιγα το πραγμα.