Helloween

Δηλώνω ενθουσιασμένος!

Καθηστε ρε με το όχι κ τα ενθουσιασμενος.

Ειναι σαν να ψήνονται στα κάρβουνα τα κρέατα κ εσύ να τσιμπας ένα αγγουράκι από την σαλάτα. Μιλάμε για 12λεπτο τραγούδι.

Ελπίζω μόνο για επιτελους ένα αξιοπρεπές βιντεοκλίπ (το μοναδικό ήταν το I can)

4 Likes

Με το μάτι και μόνο σου λέω ότι η συγκεκριμένη μπριτζόλα έχει αρπάξει :rofl:

3 Likes

Το θέμα είναι να τρώγεται ρε.

Η κιθάρα του Σάσα τι φαση;

Εγω διευκρινιζω οτι για μενα το οχι μπαινει επειδη η φωνη του Kiske εν ετει 2021 απλα δεν εχει απολυτως τιποτα να μου πει σε καινουριο τραγουδι. Ο ηχος στις κιθαρες μου αρεσει και ειναι αρκετα χεβι (σε αντιθεση με φλωροπαουερ - που το φοβομουν), αλλα ειμαι απο τους ελαχιστους που θα προτιμουσαν μαλλον να τραγουδαει σε ολον τον δισκο ο Deris, αφου αυτο που ακουω απλα δεν μπορω να το ακουσω πλεον γενικα στην μουσικη.

Οποτε για μενα ειναι σα να εχουν στα καρβουνα κοτοπουλακι και χοιρινα μπριζολακια και λουκανικα χωριατικα, και να μου λενε οτι για να τα φαω θα πρεπει να φαω με το ζορι και πανσετες που τις σιχαινομαι.

ΡΕ ΜΛΚ ΕΛΕΟΣ

4 Likes

???

I said what I said

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, αφου θεσπιστηκε και σαν ατακα του θρεντ.

H πανσετα ειναι ενα νοστιμο κομματι κρεατος, αλλα με αρκετο λιπος και μακρυα απο το να το χαρακτηρισει καποιος ως “εκλεκτο”

Το αποσπασμα ηταν ηχητικα αρκετα κλισε, θυμισε (και) λογω φωνης Kiske την (γαματη, αλλα long gone) Keeper εποχη με πιο συγχρονο ηχο. Ας ελπισουμε πως δεν θα ειναι ολοκληρος ο δισκος κλισε, αλλα θα εχει ωραια πραγματακια και θα ακουγεται φρεσκος. Δεν θα περιμενα κατι πρωτοποριακο απο τους Helloween το 2021, αλλα κατι που παταει στο παρελθον με καποια νεα στοιχεια και φρεσκο ηχο θα ηταν μια πολυ ωραια εξελιξη.

1 Like

4 Likes

μονο εμενα μου θυμισε ytse jam στο πιο γρηγορο;

Καλά κ εγώ ξενερώνω-πια- με την φωνή του κισκε αλλά αναμένουμε να “μπει” κ ο γίγαντας ο Ντερις. Είναι κάτι που θα το ανεχτούμε.

Για να προλάβω. Φωνάρα ο Κισκε αλλά εμείς προτιμούμε τους helloween μας με τα χαρντ ροκ εκφραστικά ποτε σκληρά ποτε μελωδικά φωνητικά του Ντερις. Το χω ξαναγράψει νομίζω. Ο τρόπος που διηγείται την ιστορία του keeper (του τραγουδιου) ο Ντερις στα λάιβ είναι μακράν εκφραστικοτερος του κισκε. Κ ας μπερδεύει το neck με το back αλλά σταρχιδια του ετσι θα μπει στο λάιβ.

1 Like

Φαντάζομαι το άλμπουμ θα έχει και τους δύο οπότε θα ικανοποιήσουν αμφότερους…εγώ γουστάρω kiske κάργα…deris καλός αλλά προτιμώ καράφλα…όπως και να χει κάτσε να δούμε τι ετοίμαζαν τόσο καιρό…

4 Likes

Προσωπικά, χέστηκα και αν θα είναι γεμάτος κλισέ. Θέλω φωνάρα Kiske, κομματάρες Hansen/Weikath και άρωμα Keepers. Αυτό το μικρό κλιπ μου δίνει ελπίδες προς αυτή την κατεύθυνση και περιμένω με αγωνία το ολοκληρωμένο τραγούδι.

Νέος δίσκος λοιπόν στις 18/6/21 και το όνομα αυτού… Helloween

12 Likes

Ποσο συμπαθης ειναι ο Kiske ρε φιλε (καλα ολοι τους, αλλα ειδικα αυτος)
Κατι πρεπει να κανει ο Χανσεν με το ψοφιο ρακουν στο κεφαλι…

Joakim Vesterlund2 weeks ago

This is like having your ex-girlfriends suddenly getting along and telling you they want a foursome with you.

12 Likes

Αδερφέ κλαίω με ρακουν!!! :rofl:

5 Likes

Artwork

25 Likes

Ντάξει τι να λέμε γαμάει απλά! Ευτυχώς τέλος οι 3D παπαριες

5 Likes

Υπέροχο. Με φέρνει στο νου κάτι ανάμεσα σε “Stormbringer” των DP και οτιδήποτε από Bolt Thrower. Ελπίζω η μουσική ν’ ανταπεξέρχεται στο βάρος που αποδίδεται στο εξώφυλλο.

5 Likes