Helloween

Απλά πήγαινε χωρίς δεύτερες σκέψεις

όπου σε βολεύει καλύτερα . Και όπου έχουν πλήρες 3ωρο σοου . Να είναι headliners

Για αυτο ακριβώς έγραψα για Wacken μιας και θα είναι full headline show 2:30 ώρες… Το μονο θέμα ειναι οτι ειναι πανάκριβα τα εισιτήρια 220 τιμη τριημέρου… Κοιτάω εναλλακτικά και masters of rock τσεχία σαφως μικρότερο festival παλι headline show αλλα πολυ πιο φθηνο εισιτήριο οπως και διαμονή… Εντάξει η αλήθεια οτι προτιμώ Wacken μιας και δεν εχω και πάει ποτέ και πιστευω ειναι όνειρο για πολλούς… Anyway αν κάποιος το σκέφτεται για festival καλοκαίρι ας ρίξει καμιά ιδέα :wink:

Πηγαινε να τους δεις μονους τους μετα το καλοκαιρι, η περιοδεια συνεχιζεται μεχρι Δεκεμβριο νομιζω.

Και αυτο ειναι μια καλη ιδέα και γλιτώνεις πολλα φράγκα και βλεπεις όλο το show χωρις τους περιορισμούς που μπορει να εχει σε ενα μεγάλο festival οπως το wacken πχ… Απ οτι εχω δει εχει σίγουρα μετα το καλοκαιρι 2 συναυλιες στην Γερμανία…βλέπουμε θα το σκεφτώ μάγκες…thanks :jack_o_lantern:,/

4 έχουν στη Γερμανία, 14-15 και 21-22 Δεκεμβρίου, είναι Παρασκευοσάββατα, το κακό είναι ότι είναι χειμώνας και θα έχει κόψει τις πτήσεις η Ryanair!

Ναι οντως το τσέκαρα 4 live εχει γερμανία μεχρι στιγμής… Λες να παιξει τετοιο πακετο με την Ryan τον Δεκέμβρη?

Δυστυχώς, μάλλον όχι. Και είναι μαλακία, γιατί πετάει Καρλσρούη (από το αθηνοκεντρικό κράτος της Αθήνας εννοώ βέβαια). Δε χάνεις τίποτα να το τσεκάρεις πάντως.

Μάλιστα κατάλαβα τι να πω πραγματικά…Anyway θα το τσεκάρω και βλέπουμε thanks φίλε!

Εγώ πιθανό να πάω εδώ, Κυριακή που παίζουν (μένω Βέλγιο):

https://www.alcatraz.be/en

Εισιτήρια 69 ευρώ και τριήμερο 130. Είναι τίμιο αλλά δε συγκρίνεται με μεγάλα φεστιβάλ.

Βαρκελόνη με πολυ ωραιο πακέτο. 100 + αεροπορικά, 150 3μερο με kiss, Ozzy κα.

Μιλάς για το rockfest bcn λογικά οντως βγαίνει τόσο φθηνά? Εχεις κλείσει εισιτήρια αεροπορικά κλπ?

Ψήνομαι εύκολα :stuck_out_tongue:

μην τους χάσεις, φιλική συμβουλή. αν είχα φράγκα, θα τους έβλεπα άνετα δεύτερη φορά.

Αστα φίλε δεν εχεις ιδέα πόσο πολύ θελω να τους δω ειδικά τώρα…

και στο λέει κάποιος που:
σχεδόν αδιαφορεί για την περίοδο με τον deris,
τους έχει δει μόνο μια φορά στο παρελθόν με αυτόν,
ψιλοαδιαφορούσε στα τραγούδια του σετ με deris της προκείμενης περιοδείας.

H ανατριχίλα δεν περιγράφεται.

2 Likes

Mην πας…

Playback, περούκες και ασταναπανστοδιάλο…

Ρώτα τον κλερβόγιαντ…

2 Likes

οχι εμενα μην με ρωτασ δεν ξερω - στο διαδυκτιο ψαξε μηπως υπαρχει κανα βιντεακι, αν και δεν νομιζω playback οι Helloween.

Φιλε δεν νομίζω οτι υπάρχει εστω και ένας οπαδός των Helloween που να μην σέβεται τον Deris… Άσχετα με το αν σου αρεσει η όχι που ειναι καθαρα θεμα γούστου αντικειμενικά βοηθησε παρα πολύ τους Helloween σε πολυ δύσκολη περίοδο… Επίσης υπάρχει πολυς κόσμος που λατρεύει τα 3 πρωτα album με deris + το dark ride…επειδη και εγω αν και το πρωτο κομμάτι που άκουσα ηταν το twilight of the gods τους έμαθα με deris περίοδο master of the rings,time of the oath οποτε εχω ιδιαίτερη αγαπη σε αυτα τα album χωρις να ξεχνάμε βέβαια τα μνημεία που ειχαν κυκλοφορήσει στα 80’s

ουτε εγω τους ειδα φιλε κ χτυπαω το κεφαλι μου.περιμενω κ εγω να βγουν κ αλλες,κατι θα κατσει

Φίλε playback ηταν μονο στο πρώτο live στο Μεξικό… Ολοι ξερουμε πλεον γιατί…υπαρχουν χιλιάδες βίντεο που δειχνουν την αποδοση helloween και kiske σε αυτη την περιοδεία… Που ειναι τρομερή απο ολες τις αποψεις…οσον αφορα τις περούκες δεν νομιζω να υπαρχει και ενας που να το εχει πάρει σοβαρά κατι τετοιο…