Helloween

εγώ τον σεβάστηκα σε αυτό το reunion show

μέχρι τότε helloween με Deris απλά δεν υπήρχαν στο μυαλό μου :stuck_out_tongue:

Άλλα είδα ένα τύπο με πολύ ταμπεραμέντο να κάνει μια αρένα ό,τι θέλει και βελτιωμένο φωνητικά σε σχέση με κάτι αίσχη που έβλεπα στο youtube

Και λαηβ καταλαβαίνεις πολύ πιο έντονα κάποια πράγματα . Το πόσο σωστά προσαρμόστηκαν όλοι πάνω του . Δεν μπορεί να τραγουδήσει σαν τον Κισκε τα παλιά και ο Κισκε δεν θα ακουστεί ποτέ καλύτερος σε τραγούδι του Deris . Πολύ σημαντικό για την μπάντα που το κατάφεραν

Ουσιαστικά και πρακτικά συγκρότημα 3 περιόδων κάθε μια με τις μαγικές στιγμές της

1 Like

Φιλε οπως ειπα και το playback ηταν μονο στο πρώτο live στο Μεξικό… Τσεκάρετε τα βίντεο ακομα και πιο πρόσφατα απο Ιαπωνία… Μην κυνηγάτε φαντάσματα…

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε…ο deris ειναι πολυ βελτιωμένος σε αυτη την περιοδεία…πιστεύω οτι προσεχει πολυ περισσότερο πλέον…και αυτο ισως έχει να κάνει με καποιο ειδος συναγωνισμού με τον kiske παντα με την καλη έννοια και σε φαση οτι προσπαθεί να αποδείξει γιατί ειναι ο τραγουδιστής των helloween…οσον αφορα τον kiske εννοείται και δεν περίμενα να τραγουδάει οπως οταν ηταν 18 χρονών αλλα φιλε ακομα και τωρα δεν πιστεύω να υπάρχει εστω και ενας οπαδός που να μην ανατριχιάζει στις ερμηνείες του…η φωνη του ειναι απίστευτη ακομα και μετα απο τοσα χρόνια respect και στους δυο απλά

Ψήσου να ερθεις μαζί δεν παιζει να το χασουμε φίλε

Ολοι φιλοι ειστε εδω περα!

2 Likes

Ναι οπως φαίνεται κάνουμε καλη παρέα :stuck_out_tongue:

Εγώ Deris που είδα το 1998 πάντως ήταν υπεργαμιας και τραγούδησε καταπληκτικά, ενώ είναι και φοβερός φροντμαν. Αυτές οι ανακαλύψεις για μέτρια απόδοση στο παρελθόν μου φαίνονται λίγο γραφικές.

Σεπτέμβριο $50 στη Νέα Υόρκη, θα σνομπάρουμε επιδεικτικά, δεν έχουν να μου πουν κάτι οι Helloween πλέον, πόσο μάλλον μετά το φιάσκο με το playback και το συμμάζεμα επειδή έγιναν ρόμπα

Χαχαχα καλό! Βλέπω έχετε μαζευτεί αρκετά trollakia εδω μέσα😂

τι troll, μαλλον δεν ειδες τα βιντεο ή προσπαθεισ να τα ξεχασεις

Τι να ξεχάσω ρε φίλε τα ειπαμε σε πιο πάνω post για την πρωτη συναυλία στο Μεξικό μαλλον δεν θες να καταλάβεις…αυτο τι σημαίνει? Οτι ξεγράφεις ενα συγκρότημα με τέτοια ιστορία απλα για μια άσχημη επιλογή?που ηταν και μονο για το πρώτο live? Τωρα κοιτα σε καταλαβαίνω προσπαθεις να τα ισοπεδωσεις όλα αλλα με προσοχή γιατι οντως γελάμε μαζι σου χαχαχα

Να το πεισ στους Μεξικανους να σου πουν τι γνωμη τους.

Στα @@ρια μου οι μεξικανοι απο τοτε εχουν γινει ενα σωρο live ακρως επιτυχημένα και με παρα πολυ κόσμο…τωρα αν εσυ απ τα χιλιάδες βιντεο που υπάρχουν στο you tube διαλέγεις να βλέπεις αυτα απ την πρωτη συναυλία στο Μεξικό που ηταν κονσέρβα νιωθωντας προδομενος τοτε τι να σου πω καποιο θεματάκι εχεις γιατι σίγουρα δεν εισαι οπαδός των helloween…φιλικα πάντα

Ρώτα τον από πάνω. Αυτός ΜΟΝΟ ξέρει. Και θα στα πει άνετα όλα, τώρα που είναι κλειστά τα σχολεία…

1 Like

Για τον φίλο μας πάνω δεν υπάρχει άλλη μπάντα πέρα από Maiden, τσάμπα χαλάς τον χρόνο σου

Φιλε shadow το εχω καταλάβει μην ανησυχείς αυτο ήθελα να του πω να παει να γραψει σε thread για maiden γιατι εδω δεν…:joy:

1 Like

Θα του αναλύσω τις πατατες των maiden όποτε και όπου θέλει αλλα βλεπω να έχουμε στεναχώριες μετα τωρα που εκλεισαν και τα σχολεία😂

Δεν έχουν πατάτες οι Maiden, μην λες τέτοια πράγματα, όλα τα έχουν πράξει εν σοφία. Αλλιώς είσαι μέλος του metallica family και δεν το ξέρεις!

3 Likes

Χαχαχα αλήθεια ποοο τι έχανα τοσο καιρό😂

Όλοι κάνουν και κακές επιλογές (“πατάτες”), οπότε και οι Maiden έχουν τις δικές τους, δηλαδή 2-3 μέτριους δίσκους, κάτι ελάχιστο για σχεδόν 40 χρόνια πορεία.

Αλλά δεν έχουν παίξει ποτέ κονσέρβα.

Προσωπικά δε με ενδιαφέρει το πρώτο live των Helloween στο Μεξικό, το δικαιολογώ δεδομένων των συνθηκών. Τους γουστάρω, τους έχω υπερασπιστεί πολύ στα 90’s όταν συνέχισαν να βγάζουν δισκάρες και όλοι τους έβαζαν κάτω από τους Gamma Ray και προφανώς θα πήγαινα να τους δω. Αλλά το να λέμε: “τι μιλάς εσύ για Helloween, κοίτα τις πατάτες των Maiden”, συγγνώμη αλλά είναι λίγο “ποδοσφαιρικό” επιχείρημα. Φιλικά πάντα :slightly_smiling_face:

2 Likes