Helloween

Μαλλον φίλε δεν ειδες ολα τα post απ οτι φαίνεται… Εννοειται και δεν υπάρχει θεμα συγκρισης με maiden τωρα αν το trollarisma το δικο μας πιάνεται ένοχο ενω του φίλου clairvoyant που δεν εχει αφησει post χωρις να γραψει τα γνωστα του δεν πιάνεται τοτε τι να σου πω… Ενω οι Helloween 30 χρόνια τωρα εγιναν αυτο που ειναι με κονσερβες live? Τωρα αν σου εθιξα τους maiden εστω και για πλακα με συγχωρείς γιατι σε ειχα για 30+ δεν νομιζω οτι αμφισβητεί εστω και ενας την αξια τους μετα απο τοσα χρόνια

Έλα ρε εντάξει, κουβέντα κάνουμε. Καλωσήρθες στο forum (αν δεν κάνω λάθος). Αυτό με το 30+ δεν το κατάλαβα, αν μιλάμε για ηλικία είμαι 40. :sunglasses:

Τα είδα όλα τα post, απλώς εγώ βρίσκω τον Clairvoyant απολαυστικό, δεν είναι troll με την κλασική έννοια :slightly_smiling_face: Δεν πολυασχολούμαι και με το thread των Metallica, όπου τρολλάρει ασυστόλως, οπότε OK.

Οι Helloween είναι προσωπικά μεγάλη αγάπη, το ξαναλέω. Δε μου αρέσουν οι post-Dark-Ride δουλειές τους, αλλά μου φτάνουν αυτά που έκαναν μέχρι το 2000. Μπήκα στην κουβέντα καθαρά για τη σύγκριση με τους Maiden, επειδή μου φάνηκε σα να λέμε “τι μιλάτε κι εσείς που είχατε βγάλει το Virtual XI”, ξέρω γω. Αν ήταν κόντρα-τρολλάρισμα, ειλικρινά δεν το κατάλαβα.

2 Likes

Ω ρε γμτ, ειχα ξεχασει οτι τα σχολεια ειναι κλειστά. Ένα δεκαήμερο κόλαση μάς περιμένει :confused:

1 Like

Καλως σας βρήκα! Φίλε πραγματικά βρίσκεις τον clairvoyant απολαυστικό και πιάστηκες απ την κόντρα trollarisma με maiden? :blush: Εννοειται κουβέντα κάνουμε και εγω 36 ειμαι εχω τελειώσει σχολείο χρόνια τωρα…οσο για Helloween για εμένα προσωπικά ειναι μακραν το καλύτερο metal συγκρότημα…τωρα δισκογραφικά εννοείται και εχουν βγάλει κάποια πολυ μέτρια album οπως καθε συγκρότημα…anyway ειναι κρίμα που δεν θα περάσει αυτη η περιοδεία απο Ελλάδα

εγω προσωπικα ντρεπομαι

οπως και μερικοι αλλοι

image

Έχουν απεργία οι καθηγητές σήμερα; Τι στο καλό, δεν έχουν διάβασμα οι μαθητές; Φροντιστήρια; Αγγλικά; Που πάει αυτή η χώρα;

1 Like

εκανα κοπανα

Ωραία τα αστειάκια για τα μαλλιά αλλά παντού παίζουν headliners, και γενικά υποτίθεται ότι οι μεταλλάδες είναι ανοιχτόμυαλοι στο θέμα της εμφάνισης; Ή μήπως δεν είναι;

ειναι ανοιχτομυαλοι αλλα δεν ειναι ματαιοδοξοι και κομπλεξικοι

Δεν θα σε κακολογήσω γιατί κι εμένα δεν μου αρέσει η εικόνα αλλά από την άλλη δεν γίνομαι εμπαθής. Το προσπερνάω απλά.

4 Likes

Είναι ΟΚ να φοράνε ριγέ κολλάν, είναι ΟΚ να βάφουν το μαλλί, είναι ΟΚ να φοράνε make up είναι ΟΚ…να να να να να …αλλα δεν είναι ΟΚ να φοράει κάποιος περούκα.

4 Likes

Εγώ πιστεύω ότι όλα θα ήταν πιο ωραία αν δεν επιτρέπονταν οι κοπάνες.

4 Likes

Δεν επιτρέπονται. Πλέον ενημερώνονται κατευθείαν οι γονείς, αλλά μάλλον κάποιοι είναι πιο ελαστικοί από όσο ήταν οι δικοί μας πριν 25 χρόνια

3 Likes

και με τις περουκες οκ ειναι αλλα ας ειναι λιγοτερο γελοιες

Περισσότερο από την θλιβερή εικόνα πενηνταπεντάρηδων που προσπαθούν να παραστήσουν τα τζόβενα, είναι αυτό το γερμανικό χιούμορ που σου διαλύει τα νεύρα…

κριτική καλά κάνετε , αλλά το αντικείμενο της συζήτησης είναι μη καλλιτεχνικό και αφορά την προσωπική λόξα, ναρκισσισμό ή άρνηση κάποιων ανθρώπων ( εν προκειμένω του Χανσεν ) να αποδεχθεί-ουν ότι έχασε-αν την πλούσια κόμη του-ς πριν πολλά χρόνια

ο Κισκε το αποδέχθηκε π.χ.

αν η συζήτηση είναι ότι η περούκα είναι επιεικώς κακόγουστη και αστεία , οκ, μαζί σας

Εμένα δεν με ενοχλεί σαν κίνηση , εφόσον των ΧΨΖ Χανσεν τον κάνει να αισθάνεται καλύτερα με τον εαυτό του που είναι το σημαντικό ( καλά με τέτοια περούκα αν αισθάνεται καλά έχει θέμα αισθητικής :grin: )

3 Likes

Ο,τι πει το μπεμπέ…

Υπάρχει γελοιμετρητής στις περούκες, αλλά όχι μπουρδομετρητής και τρολοδιακόπτης.

3 Likes

υπηρχε αλλα το εσπασε η οικογενεια

https://www.pumpkins-store.com/box-set_starlight_

3 Likes