Help άμεσα! - Creative Zen

Παίδες ξέρει κανείς να μου πει πως ενσωματώνω στο creative Zen υπότιτλους στις ταινίες…Το Zen απο όσο έψαξα δέχεται όλους τους τύπους video (avi, mpeg, divx κτλ)…Δοκίμασα να βάλω σε φάκελο το αρχείο βίντεο με το αρχείο υποτίτλων με την ίδιο ονομασία και να το περάσω στο Zen αλλά δεν αναπαρήγταγε τους υπότιτλους πάνω στην ταινία…

Έχει κανείς καμμία ιδέα??να διευκρινήσω ενημερωτικά πως γενικά κατεβάζω avi και σειρές και ταινίες.

Καίγομαι!κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη…

Δεν πρόλαβα να ψάξω για παρόμοιο thread…Αν υπάρχει μετεφέρτε το καλοι μας mods!thanx!

Μήπως δεν παίρνει ; μήπως οι υπότιτλοι πρέπει να είναι εξ αρχης ‘‘καμμένοι’’ πάνω στο video ; ; Άμα ναι, κατέβασε και μάθε αυτο το πρόγραμμα AutoGK.

Βασικά μπορει να κάνω και λάθος, δεν έχω zen, ένας φίλος γκατζετάκιας το έχει, θα τον ρωτήσω όταν ξυπνήσει.

Με ένα καλό ψάξιμο στο net έπεσα στο πρόγραμμα που αναφέρεις…Χεκίνησα την διαδικασία με βάση κάποια βήματα που δίνει κ θα δούμε…ΑΝ μάθεις πάντως και τπτ άλλο και δεν σου κάνει κόπο ενημέρωσε…Και έμενα μου το έδωσε ένας φίλος για στρατό και δεν ήξερα καθόλου τι παίζει…

Βασικά δεν παίρνει κανένα ζεν. Επομένως, κάψε τους εσυ, για καλυτερα αποτελέσματα, στα αγγλικα η σωστη μετάφραση ειναι embedded subtitles :wink:

Όταν λες να τους κάψω, εννοείς φαντάζομαι με αυτό το προγραμματάκι…? Ναι δενλέμε να πάρει οτο Zen…Λέμε να γίνει ένα καινούριο αρχείο βίντεο με ενσωματωμενους μέσα τους υπότιτλους

Ναι αυτο ακριβως, καμμένοι πάνω στο Video, ένα αρχείο μαζι, υπάρχουν προγράμματα που το κάνουν αυτο, βέβαια, προύποθέτει να έχεις τους σωστους υποτιτλους. Δεν ξέρω πόση ώρα παίρνει, αλλα δοκιμασε το, είναι μια καλη λυση.

Ξέρεις άλλο program εκτός απο αυτό που αναφέραμε και οι 2 γιατι δεν βλέπω και πολλη προκοπή…Οι υποτιτλοι είναι σωστοί και δοκιμασμένοι…δώσε και κανένα link αν έχεις πρόχειρο για το που να βρώ το program…thanx mate!

Για διαβασε εδω, http://forum.digital-digest.com/showthread.php?t=832

Δεν βγάζω άκρη σε αυτό που μου έστειλες…έχεις καταλάβει εσύ τι παίζει?

Avi ReComp. Τα άλλα είναι μουφες.

Και πως λειτούργει αυτό??το κατέβασα…