Help για party!

Λοιπον παιδια σκεφτομαι εδω και αρκετο να κανω κανα παρτακι σπιτι μου ή να μαζεψω καποια παιδια τελος παντων να κανουμε χαβαλε. Το θεμα ειναι πως δεν ακουει κανεις παρομοια μουσικη με μενα…Τι CD/καλλιτεχνες/τραγουδια θα μου προτεινατε που θα ταιριαζαν σε παρτυ και θα αρεσαν ή δεν θα ενοχλουσαν κανεναν τουλαχιστον?

Πες στους φιλους σου να φερουν μουσικη ξερω γω.

Χατζηγιάννη για να πιάσει καμιά γκόμενα κανένας.Ελληνικά σε φάση τρύπες,πυξ λαξ,παπακωνσταντίνου για να τραγουδάτε μαζί και να πιάσετε συζήτηση.Κανα χορευτικό μπλουζ για ρομαντικές στιγμές8O:lol:ε και μετά κάνα ντεθ μέταλ για να ξυπνήσει και ο σπαστικός γείτονας στον δεύτερο:p

E βάλε και τίποτα που να χορεύεται, με ρυθμό. Μη πιάσει καμιά κατάθλιψη τον κόσμο. 8)

edit. Άσχετο, αλλά εγώ σε πάρτυ θα έβαζα σίγουρα το απο κάτω. :stuck_out_tongue:

βαλε το beat it που εχει και τη σολια του βαν αλεν

Των Kraftwerk ειναι αυτο!!! Οπως και να χει θα ξεθαψω τα ανεβαστικα μου κομματια αν ειναι και θα τα γραψω σε CD…Αν καποιος εχει συγκεκριμενη προταση να την πει, να μορφωθουμε και λιγο:p:D

Δεν είναι «των» Kraftwerk, σίγουρα. Το έχει γράψει ο Gershon Kingsley το αυθεντικό. Το θέμα είναι ότι, από όσο ξέρω, δεν το έχουν καν διασκευάσει ποτέ οι Kraftwerk. Ιδού ένα από τα δεινά του διαδικτύου: η παραπληροφόρηση, γιατί νομίζω ότι η φήμη ότι είναι δικό τους ξεκίνησε από λάθος «tag» σε κάποιο δίκτυο. Αν κάνω λάθος, διορθώστε.

Εγω θα εβαζα αγνο ψυχεδελικο χορτοφαγικο προοδευτικο grindcore

Πιστευω πως το παρακατω θα φτιαξει ενα κεφι, αλλο πραμα.

…σε περιπτωση που δεν πετυχει βεβαια, υπαρχει το αθανατο hit των Blur ‘‘Girls and Boys’’ το οποιο πρεπει να παιζεται σε καθε παρτυ στον πλανητη. \m/

Ο ορισμος του heavy metal \m/: http://www.youtube.com/watch?v=DbNr_13ESM0

Εξαρταται κι απ τα ατομα βεβαια. Εχει τυχει να παω σε παρτυ που παιζε μια χαρα τις μουσικες και καθοντανε ολοι σαν αγγουρια. Οπως γινεται στη πλειοψηφια των περιπτωσεων, γενικα. Κιε σε ενα αλλο που γουσταρανε με Beherit, αλλα αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο, τροπος του λεγειν δηλαδη.

Prodigy και τετοια εννοειται

glam/sleaze αλανιαρικο. 8)

La isla Bonita (Madonna) & Ma Baker (Boney M) όχι απλά είναι απαραίτητα, αλλά είναι πιο ΜΑΙΤΑΛ απ’το ίδιο το ΜΑΙΤΑΛ ρε!

ντυσου ναυτης και παιξτους φυσαρμονικα…

Σοφά εμίλησε ο οπλαρχηγός.

Σαμπρίνα - Boys, αν υπάρχει σε βίντεο ειδικά.

Πουτανιάρικο ροκ εν ρολ δε ξεχνάμε με τίποτα. Δύο λέξεις μόνο. Τurbonegro-Hellacopters.

Α, και το Jump των Van Halen για να πηδάνε αυτοί που δε μπορούν να πηδήξουν:p

Kαι ΦΥΣΙΚΑ “τζουτζούκα” ε!!!8)

Από ΛΕΠΑ εννοείται!

χωσε κανα manu chao κανα ska-p

Υπαινίσσεσαι πως υπάρχει και “άλλο” φίλος? :lightsabre::lightsabre::lightsabre::lightsabre: :lightsabre:

Ίσως red hot chilli peppers,κανένα χαλαρό grunge-άκι…