Heroin Diaries Vs Saints Of LA

Vs

Sixx AM ego. Eseis?

The Heroin Diaries:

Όσο καλό και να είναι το Saints, το σοκ που έπαθα διαβάζοντας το βιβλίο και μετέπειτα ακούγοντας το δίσκο ήταν μοναδικό.

Cheers Daz!8)

Ase pou einai kai sapila Vs party feeling. Toso diaforetika metaksy tous…

Άνετα σιξεηεμ.

Τραγουδαρες. Φωναρες. Ριφφαρες. Αληθειες.

heroin diaries και για μενα γιατί είναι τελείως διαφορετικό και αν θέλω αλητεία μπορώ κάλλιστα να ακούσω τα παλία των motley… αλήθειες που λέει και η λουλού απο πάνω και γενικα τραγουδάρες (girl with golden eyes, life is beautiful, tomorrow etc) Πάντως και το saint of L.A. δισκαρος είναι:D

με ευκολία Sixx AM.

και το γεγονός ότι το Saint Of Los Angeles είναι ένας καλός δίσκος, αναδεικνύει ακόμα περισσότερο την αξία του Heroin Diaries. Αγοράστε το cd και το βιβλίο και ζήστε μια πολύ ωραία εμπειρία ακολουθώντας τους δαίμονες που κατατρέχουν χρόνια τον Nikki Sixx.

Δεν μπορείς να μην σιγοτραγουδήσεις το refrain του Van Nuys, να μην groovάρεις στο Life Is Beautifiul και να μην παραδεχτείς τη μελωδία στο κουπλέ του Tomorrow.

Χωρίς να έχεις filler δεν μπορείς να μην υποκλιθείς στο συναισθηματικό ΜΕΓΑΛΕΙΟ του Accidents Can Happen και του Girl With Golden Eyes. Αυτά τα τραγούδια είναι από εκείνα που μπορούν να σε σώσουν και να σε καταστρέψουν. Ομολογώ ότι έχω υπάρξει ένα με το πάτωμα ακούγοντάς τα.

ήδη ετοιμάζεται δεύτερος δίσκος.

α, κατα κύριο λόγο συνθέτες του SOLA είναι ο Sixx και ο παραγωγός…δηλαδή ο τραγουδιστής των Sixx AM…go figure.

Sixx AM και για μένα
Το sola είναι ένας ακόμα crue δίσκος,το heroin diaries είναι ανθολόγιο συναισθημάτων

Δε θα πρωτοτυπήσω. Το Heroin Diaries προτιμώ. Γεμάτο μελωδίες και συναισθηματα. Ο James Michaels κάνει πολύ καλή δουλειά στα φωνητικά, όπως και ο DJ Ashba στην κιθάρα. Ο Nikki Sixx εννοείται, αλλωστε πάνω στις δικές του εμπειρίες βασιστηκε το όλο αλμπουμ. Μάκαρι να τους βλέπαμε live και στην Ελλάδα…
Το Saints of Los Angeles μια χαρά είναι, αλλά ποτέ δε μου έκανε κλικ η φωνή του Vince Neill. Ασχετα αν με αρέσουν αρκετά τραγούδια των Μotley.

Ειδικά ο μονόλογος του Sixx στο συγκεκριμένο κομμάτι είναι α - ν - α - τ - ρ - ι - χ - ί - λ - α .

Μακάρι να τους δούμε κάποια στιγμή.

βλεπω ειμαι η πρωτη που ψηφισα S.O.L.A. :stuck_out_tongue:
παντως σιγουρα δεν ειναι κ το καλυτερο τους…μεγαλο μειωνεκτιμα… παρα ειναι heavy τι να το κανουμε εμεις τους motley crue αλλιως τους θελουμε!!! το heroin diaries με αφηνει αδιαφορη[-X[-X

Δεν εχω ακουσει ακομα το προσωπικό του Nikki αλλα το saints πριονιζει αυτιά…(και δεν το περιμενα η αλήθεια ειναι)…

δε θα χαρακτήριζα συνθετικά τουλάχιστον προσωπικη υπόθεση του Nikki τους Sixx A.M.
επίσης, οι ίδιοι έγραψαν το SOLA σε μεγάλο βαθμό.
το Heroin Diaries δεν έχει φθαρεί ελάχιστα από τότε που βγήκε.
Κυκλοφορίες σαν αυτό, το Blackbird, το Sound Of Madness θα μπορούσαν και ενδεχομένως θα έπρεπε να ξαναφέρουν το hard rock στο προσκήνιο.

To Sixx A.M. πατάει κάτω δισκογραφία Motleys. Έτσι απλά.

Νομίζω έγινα Nikki fan #-o