Hexvessel - Dawnbearer (2011)

O δίσκος είναι μαγεία.Τον ακούς και τα ξεχνάς όλα.Και μεγάλο κόλλημα,για μια περίοδο τον άκουγα κάθε μα κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ,ότι πρέπει γι’αυτες τις ώρες.Όλα τα κομμάτια είναι πανέμορφα,αλλά προσωπικά μου κάνουν ένα κλικ παραπάνω τα Invocation Summoning,Heart Of The Mind World,The Death Knell Tolls και Solomon’s Song

Ω ναι ! Για κάτι τέτοιες ώρες, είναι πραγματικό βάλσαμο αυτός ο δίσκος.

Μετά από μια ζόρικη drone-playlist που μου έκανε το μυαλό κιμά, έβαλα τούτο δω και τσουπ μπήκα σε άλλη συχνότητα με τη μία. Ηρέμησα.

Μαγεία (παγανιστική) !

Μόνιμο σαουντρακ τα μεσημερινοαπογεύματα στο μπ3, ιδανική συντροφιά με το διάβασμα.
Δεν συγκλονίζει αλλά μαγεύει.

φοβερή δουλειά! τους άξιζει να γίνουν μεγάλοι

Ολόκληρη συναυλία από τη Ρουμανία εδώ :

[B]http://www.youtube.com/watch?v=cOySSP_XdjI[/B]

Λιώστε !

[SPOILER]Άσχετο αλλά στα related videos από το ίδιο φεστ έχει και Alcest, Year Of No Light και…Dirty Granny Tales.[/SPOILER]

Τσαμπουκαλεμένα τα νέα κομμάτια.

[I]http://www.youtube.com/watch?v=cOySSP_XdjI&feature=player_detailpage#t=2351s[/I]

Μην σου φαίνεται περίεργο, Alcest έχουν ξαναπαίξει τον Μάρτη του 2010 μαζί με Agalloch στο Βουκουρέστι και οι Dirty Granny Tales πέρυσι τέτοιον καιρό πάνω κάτω μαζί με Arcana, Sol Invictus (που ήταν να παίξουν αλλά ήταν άρρωστος ο Wakeford οποτε δεν ήρθε ποτέ και στην θεση τους έπαιξε ένας βλάκας γκοθάς με μια βλαμένη γκοθού κάτι βλακείες), Ataraxia (που ήταν χάλια) και κάτι άλλους διάφορους. Anyway, ήθελα να καταλήξω στ’ ότι οι Dirty Granny Tales ήταν η μπάντα που λάτρεψαν όλοι και ξεχώρισαν, και από τότε τα παιδιά που διοργάνωσαν το λάιβ τους έψησαν και για το επόμενο σκηνικό ένα χρόνο μετά. Γενικά γαμάει η διοργάνωση και κάνουν πάρα πολύ ωραία πράγματα τα τελευταία 2-3 χρόνια, το παλεύουν καλά και είναι φοβερά ευγενικοί κι εξυπηρετικοί άνθρωποι.

^ Γάμησε έτσι ?

@ ΒΑΝ : Βασικά τα αποσιωπητικά τα έβαλα για το σασπένς του πράματος και όχι για να ειρωνευτώ. Δεν ξέρω αν παρεξηγήθηκα, πάντως το spoiler μου ήταν καθαρά προς ενημέρωση και τίποτα περισότερο.
Ναι, από τα λίγα που είδα φαίνεται πολύ γαμάτο το φεστ αυτό. Καλή φάση !

Καμία παρεξήγηση, κατάλαβα ότι μάλλον σ’εξέπληξε η κατάσταση εκεί πέρα, οπότε έκανα μια παραπάνω αναφορά

Ναι, πάλι εγώ είμαι και έρχομαι να ποστάρω ξανά βίδεο.

Βιδεοκλιπ λοιπόν για το [B][SIZE=“4”]“I Αm The Ritual”[/SIZE][/B]

:):!:

[U]Hexvessel - “I am The Ritual” Live in Helsinki 27th May 2011[/U]

[U]Hexvessel - The Death Knell Tolls (Live at Kultfest 2011)[/U]
(έχει και άλλα από αυτό το live)

The title of our new record is "NO HOLIER TEMPLE"
The masters have been delivered and the album is complete! We can announce that it will be released on the 5th of September by Svart Records on CD, LP and digital download. More information about the release posted on our website soon.

δόξα και τιμή στον deckard :smiley:
[B][I]All smeared with oil
All smeared with blood
Holy mother merciful
Holy mother angel…[/I][/B]

[B][I]The initiations end
Leave behind regrets
Draw me in the dust
Throw me to the stars
Sung between the tears
Remembered for a day and a year[/I][/B]

Τώρα το πήρα πρέφα αυτό. Δεύτερο άλμπουμ κι όλας έτοιμο; Νωρίς νωρίς, και μακάρι να είναι τόσο καλό όσο το πρώτο!

Μαγικό!

και bandcamp Friday

6 Likes