Hibria

Αλεξ ειλικρινα, τα ποστς σου για power metal bands/albums ειναι το αιωνιο φετιχ μου.:stuck_out_tongue:

Απο Hibria εχω ακουσει το Defying the rules μονο, και μολις το λιωσω αρκετα θα προχωρησω και στα υπολοιπα.
Υψιστος Sanson επισης…
Τι συγκροτηματαρα, τι αλμπουμαρα.:bow2:

edit

Και σε μενα θυμιζει κατι πολυ εντονα αυτο το σημειο.
Μου ταιριαζει πολυ με το ρεφραιν του anywhere in the galaxy των rays, αλλα και παλι εχω την εντυπωση οτι ειναι αλλο το κομματι που ψαχνω.:-k

Τα υπολοιπα 1:p

Ναι νταξ, εστω αυτο. :stuck_out_tongue:

Against The Faceless Demo (1999)

=(

Όταν και άμα το βρεις περιμένουμε:p

Έχω μόνο το Defying The Rules…
Απλά οι Βραζιλιάνοι Marauder για μένα :stuck_out_tongue:

Παιδιά δεν ξέρω αν βοηθάω αλλά εμένα μου θυμίζει Rhapsody (στην αισθητική εννοώ, χωρίς τις συμφωνικουρες). :-k

Και παραδόξως δε με χαλάει! :roll:

ΝΑΙ ΝΑΙ!Αυτο ελεγα,οτι οταν το τραγουδαω μου ρχεται η φωνη του Lione στο νου!!

Ban στον Siags!

Γιατι ρε ? Μια χαρα ειναι οι Marauder.

Bεβαια εξαρταται πως το εννοει ο Siags…

Ρε οι Marauder μια χαρα ειναι,αλλα μαλλον εννουσε οτι δεν ειναι κατι ιδιαιτερο οι Hibria ετσι πως το γραψε!

Highway to truth
from now they’ll call us
masters of fate
fight to the end
defying the rules of the power

:band:

Όταν το άκουσα 1η φορά νόμιζα ότι ήταν ο καινούργιος δίσκος των Marauder γιατί οι κιθάρες ειδικά οι ρυθμικές έχουν ΟΛΟΙΔΙΟ ήχο μεταξύ τους…Ε και η φωνή ψιλο-μοιάζει.
Φυσικά και μια χαρά είναι τα συγκροτήματα, που να προλάβω να κάνω edit αμέσως να με φάτε

Μια που τους αναφέρατε, τι λέτε, να ασχοληθώ με Marauder; Πάντως οι Hibria με κέρδισαν με το καλημέρα. Οι δικοί μας λένε τίποτα;

χαχαχαχ τώρα την έκατσες εσύ.θα πέσουν πάνω σου σαν τα κοράκια…:lol::lol::lol:


Now playing: Streetlight Manifesto - The Receiving End Of It All
via FoxyTunes

Βρες το A Sense of Metal ή το 1821 (concept) για πιο επικά τερτίπια. Από τις σταθερά καλές μπάντες της Ελληνικής σκηνής στο παραδοσιακό heavy:wink:

Αυτο +αμα εχεις την ευκαιρεια να πας να τους δεις και live.Εγω οταν τους ειχα δει βλεπω εναν μποκο με μουστακι να ανεβαινει στη σκηνη και λεω ωχ…Και μολις αρχισε να τραγουδαει το βουλωσα…τιγκα παουεραδικη φωνη,γαμω.

(Αμα θες μια γρηγορη επαφη με τη μπαντα παντως εχουν καποια τραγουδια free για κατεβασμα στο site τους.Ενα Power From the Sky θα σε μπασει καπως)

Thanx lads! :slight_smile:

Angel όπως βλέπεις χαλαρά μέχρι στιγμής, αλλά και να πέσουν πάνω μου οι υπόλοιποι παρακολούθα αντίσταση και κράτα σημειώσεις. 8)

:stuck_out_tongue:

Για να γυρίσω πάντως στους Marauder, είχα την εντύπωση ότι περισσότερο Accept-ίζουν παρα power-ίζουν… :-k

Bεβαια ‘λενε’ οι Marauder !!

To ‘’ Life? ‘’ ειναι δισκαρα !!

Και εγώ προτείνω Life?

Για να επαλθουμε στους Hibria…καποιος πρεπει να πει στον Sanson να ξαναφησει μαλλι.Ετσι καραφλομπεκατσος δε λεει…

Ας μιλησω και εγω για τους θεους…Τα παλικαρια θεριζουν ρεεεεε!!! Πραγματικα μια τετοια φρεσκαδα στο (ταλαιπωρημενο) Power metal χρειαζοταν…Μακαρι να συνεχισουν ετσι!!