High Voltage 2010

Τα παιδιά του rocking είμαι εγώ :p, οπότε θα περιμένεις να διαβάσεις την άποψή μου στο site :D. Απογοήτευση μεγάλη ήταν βασικά ο Gary Moore…
7 ώρες καθυστέρηση γιατί;

Καλησπερα και απο μενα…
εγω πηγα μονο δευτερη μερα…

Clutch(αν και μονο 45 λεπτα γαμωτο :frowning: )
Down(ok και ας ειχε προβληματακια με τη φωνη ο ανσελμο)
ELP

ηταν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ
οταν κανετε το ριπορτ ανεβαστε και καμια φωτο ε :slight_smile:

Καθυστέρησε η εύκοληjet (ας όψονται οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας ή δεν ξέρω γω τι άλλο)…anyway χαλάλι…Αρχηγέ sorry που σε έθεσα εκτός ομάδας rocking :stuck_out_tongue:

Εντάξει για τον Gary οκ, δεν τον έχω ψάξει πολύ αλλά αν εξαιρέσεις τα 2 αργά κομμάτια, τα υπόλοιπα βαράγανε λίγο, δεν είμαι ο πιο κατάλληλος βέβαια για να κρίνω…

BTW: Φοβερός ο τυπάς-μπασίστας του Hacket με μαλλί αλά μικρή Ολλανδέζα και δερμάτινη φούστα…

Επίσης ενδιαφέρον είχε και η συνεντευξούλα που έδωσαν στον κόσμο που ήταν μέσα στο μικρό σινεμά οι Bachman & Turner, είπαν ωραίες ιστορίες από τα παλιά!
Ξέχασα επίσης και τις ωραίες progressiβιες που βάραγε ο Zappa! και πιθανά πολλά ακόμα…Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και κάποιες photos που έβγαλα!

http://www.rocking.gr/live/High_Voltage_Festival_ZZ_Top_Transatlantic_Heaven_And_Hell_Asia_Foreigner_ka_@_Victoria_Park_Londino_240710/7943/

H πρώτη ημέρα. Προσεχώς και η δεύτερη…

H ανάγνωση του συναυλιακού review ήταν το απόλυτο drooling=P~

Ήταν αδύνατο να παω ρε γμτ, κρίμα, και ήταν φεστιβάλ ότι πρέπει για τα παλιομοδίτικα γούστα μου:(

Α. Όσοι σιχαμένοι κωλόφαρδοι είδατε Transatlantic φέτος, εύχομαι να το βρείτε απο το Θεό:cry:

Xεχε, στα λόγια μου ήρθες πάλι Mandrake με το review σου:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=866020&postcount=48

Και στο review:
“Όμως ένα Τεξανό αρμαντίλλο είχε ήδη αρχίσει να μας τρώει τα σωθικά και αυτό ήταν το σήμα ότι οι ZZ Top είχαν ήδη αρχίσει το headlining set τους”

http://www.rocking.gr/live/High_Voltage_Festival_ZZ_Top_Transatlantic_Heaven_And_Hell_Asia_Foreigner_ka_@_Victoria_Park_Londino_240710/7943/

Επίσης μάλλον δικαιώθηκαν δυστυχώς οι φόβοι μου για τον προγραμματισμό ανάμεσα στις σκηνές αφού από τα όσα γράφεις βλέπω να έπαιξαν διλήμματα Zappa ή Cathedral (μη-δίλημμα για μένα αλλά από την ανταπόκριση βλέπω πως προτιμήσατε Cathedral! 8O) και Transatlantic ή BLS… [-X

Μα η φράση ήταν αφιερωμένη, αν δεν το κατάλαβες :stuck_out_tongue:

Όσο για τα διλλήματα, πίστεψέ με, ήταν από τα πιο ευχάριστα που έχω αντιμετωπίσει στη ζωή μου. Μακάρι να ήταν όλα έτσι. Όσο για τον Ζάππα, δεν ήταν μόνο οι Cathedral αλλά και οι Foreigner. Ο Ζάππα ήταν ακριβώς ανάμεσα. Ε, είπα να δω κάτι που δεν έχω ξαναδεί αν και το γεγονός ότι αυτή τη φορά είχε και τραγουδιστή μαζί του (έπαιξε Cosmic Debris ρε γαμώτο!) διαφοροποίησε αρκετά το σετλίστ του.

Που να δεις τη δεύτερη μέρα (το ρηπόρτ ανεβαίνει συντόμως) που έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα σε Bonamassa, Clutch, Uriah Heep!

Δεν είμαι για τέτοια διλήμματα εγώ, είναι ψυχοφθόρα! :stuck_out_tongue:

Cosmic Debris! :roll::roll:
Ακόμα δεν πιστεύω πως πήγες για Catherdral/Foreigner!

Άντε, ανέβασε και τη 2η μέρα!
Μαντεύω πως εκεί θα προτίμησες Bonamassa αφού είχες δεί Clutch την περασμένη εβδομάδα!

H αλήθεια είναι ότι αν ήξερα ότι θα έπαιζε Cosmic Debris δε θα έφευγα…

Μαντέυεις λάθος! Ξεχνάς την τρίτη επιλογή…

Xεχε, μάντεψα λάθος γιατί θυμόμουν πως τον Φεβρουάριο προσπέρασες και μας συνάντησες μετά!

Πάντως με Mickey Moody επί σκηνής και εγώ αν ήμουν εκεί και είχα πάει Bonamassa αρχικά στους Heep θα κατέληγα! 8)

Συμφωνώ και με το σχόλιο σου για την διασκευή του Just got paid. Ξεκόλλα πιά!