HIM live

Το διήμερο Δευτέρας-Τρίτης πέρασε με τρελούς ρυθμούς ειδικά οι 4 και κάτι ώρες που πέρασα στο Αθηνών Αρένα…
Συνάντησα την πρώτη μεγάλη έκπληξη φτάνοντας, καθώς αντίκρησα ένα πλήθος που δεν περίμενα να δω λόγω του οτι ήταν καθημερινή αλλά και επειδή φοβόμουν οτι τα αρνητικά σχόλια που ακούστηκαν μετά το Rockwave θα επιρέαζαν αρνήτικα τουσ fans…Ευτυχώς έκανα λάθος…
Για να μην το κουράζουμε επειδή είναι και αργά ξαφνιάστηκα ευχάριστα (όπως και αρκετοι άλλοι γύρω μου).
Το stage ήταν απλά άψογο, με ένα τεράστιο heartagramm να δεσπόζει στο πίσω μέρος της σκηνής (αλλά και στις περισσότερες μπλούζες γύρω μου) και τους 4 πολυέλαιους να δημιουργούν την απαραίτητη σκοτεινή ατμόσφαιρα…
Οι ερμηνίες των τραγουδιών ήταν σωστές…Όσα τραγούδια ήξερα (γιατί ΔΕΝ είμαι μεγάλος φαν τους) με άγγιξαν, με ξεσήκωσαν και με άφησαν απόλυτα ευχαριστημένο!Βέβαια ο Ville πολλές φορές πάσχιζε για να ακουστεί αφού οι φωνές μας κάλυπταν τη δική του…
Επίσης η επικοινωνία τους με το κοινό ήταν πολύ καλή και όντως είχαν τρελά κέφια…
Ώρα όμως να περάσουμε και σε κάποια αρνητικά που εντόπισα κατά τη διάρκεια της συναυλίας (και όχι μόνο…)…
Καταρχήν οι άνθρωποι που ρύθμιζαν την ομαλή είσοδο του κόσμου στο χώρο ήταν αγενέστατοι και εκνευρισμένοι με το ενθουσιασμένο κοινό…Συγκεκριμένα άκουσα έναν να λέει:"'Ηρθαν όλα τα χαζά να δουν τους κανήβαλους" και θα του απαντούσα αν δε βιαζόμουν να μπω μέσα…Βέβαια αυτό δεν μας πτόησε ιδιαίτερα αλλά ήταν ενοχλητικό…
Τέλος έφυγα με ένα παράπονο…Το setlist αν και ήταν ισορροπημένο, είχε βασικές ελείψεις…Για παράδειγμα, η απουσία των “And love said no”, “Solitary man”, και “Heartache every moment” ήταν ένα σοκ για μένα…
Επιπλέον, είμαι της άποψης οτί ένα συγκρότημα που έχει κυκλοφορίσει πάνω από 3 δίσκους, καλό θα ήταν να αποφεύγει τα covers (πόσο μάλλον 2!!!).Ναι, ένα cover είναι ότι πρέπει για να δείξει ένας πρωτοεμφανιζόμενος καλλιτέχνης άλλες ερμηνευτικές του δυνατότητες (πχ θα μου μείνει αξέχαστη η διασκευή που έκαναν οι Evanescence στο τραγούδι Thoughtless των Korn, η οποία και απαραίτητη ήταν για να γεμίσει το setlist και απολαυστική).Αλλά ειλικρινά θα προτιμούσα να ακούσω τα τραγούδια που ανέφερα πιο πάνω παρά τα 2 covers και δη στο encore!!!
Συνολικά όμως ευχαριστήθηκα τη συναυλία και με το παραπάνω και έτσι τα 2 αρνητικά που ανέφερα (ανέπτυξα πες καλύτερα…) δεν με επηρέασαν ιδιαίτερα…
Αυτάααα!Περιμένω σχόλια από όσους παρεβρέθηκαν…

Και εμένα μου άρεσαν πολύ και γενικά συμφωνώ με όσα λες…Σε κάποια τραγούδια ο ville δεν ακουγόταν καθόλου από τις φωνές του κοινού,ειδικά στο join me ή sacrament και στο wings of a butterfly.Πάντως ήταν πολύ κεφάτος και ευγενικός και άφηνε το κοινό να τραγουδά…Σχετικά με αυτούς που ήταν υπεύθυνοι για την είσοδο…εμένα μου φάνηκαν μια χαρά,αλλά αυτό που είπες με έβαλε σε σκέψεις,σιγά τους κανίβαλους ρε παιδιά!Τέλος πάντων μάλλον δικαιολογούνται γιατί δεν έχουν συνηθίσει να βλέπουν τέτοια άτομα-και κυρίως κάτι φρικιά που είχαν μαζευτεί από τις 6.Από το πρόγραμμα έλειπαν αρκετά τραγούδια και κυρίως μπαλάντες(δεν είπαν το gone with the sin!).Θα ήθελα να 'επαιζαν το funeral of hearts(που έχουν παίξει μόνο στο λυκαβηττό),το pretending,sweet pandemonium,play dead και άλλα αλλά δεν πειράζει…πάντως το τελευταίο από τους black sabbath δε μου άρεσε.Καλύτερα να έπαιζαν το hand of doom.

Κατά τα άλλα όλα ήταν πολύ όμορφα στη συναυλία και παρόλο που ανησυχούσα μήπως δεν είναι καλοί εξαιτίας της προηγούμενης τους εμφάνισης έμεινα ικανοποιημένη! :slight_smile:

an eipan kanivalus tus him fantasu ti tha poun ama pane kai tipota alloi…

Όλα τα λεφτά η διασκευή στους Black Sabbath… Μου πήρε πολύ ώρα για να το καταλάβω

Ρε παιδιά έχω μία απορία… όλοι όσοι γράφουν ως guest έχουν κάποιο “κονέ”;

Στις τελευταίες κατηγορίες του forum, οι οποίες αφορούν site και forum, μπορεί να γράψει κάποιος και χωρίς να είναι μέλος (θα μου πεις ίσως το εκμεταλλεύονται μερικοί - μπορεί), με τη λογική ότι από τη στιγμή που κάποιος μπορεί να χρειάζεται βοήθεια πάνω σε κάποιο θέμα να μην πρέπει να μπει στη διαδικασία της εγγραφής. Αυτή την αφήνουμε για τους πιο “μόνιμους”, όχι ότι είναι και κάτι το πολύπλοκο εδώ που τα λέμε. 8)

Ισως και να το εκμεταλλευονται ποσο μαλλον οταν τους φιμωνεις κλειδωνοντας τα posts,επειδη μαλλον ετσι σου αρεσει,οποτε μην περιμενεις αυτοι οι guests με τετοια αντιμετωπιση να γινουν ‘‘μονιμοι’’…

Βασικά, αν μιλάς για το κλείδωμα του topic που άνοιξες για τους Depeche Mode, έχει δίκιο ο administrator. Δε γίνεται να ανοίγονται topic για συναυλίες σε άλλο μέρος από αυτό που έχει δημιουργηθεί για αυτό το λόγο, γιατί τότε γίνεται πολύ δύσκολο να τρέξει το site και να είναι σωστά οργανωμένο (άρα και να λειτουργει σωστά).

Εμείς οι χρήστες από μόνοι μας πρέπει να βοηθήσουμε στην όλη κατάσταση, γιατί στο κάτω κάτω της γραφής εμείς το χρησιμοποιούμε το forum…

Τέλος, θεωρώ χαζό το να μη γίνεσαι μέλος για αυτό το λόγο. Στο forum (“δημόσια συζήτηση” στα ελληνικά) συμμετέχουν όσοι θέλουν να πάρουν μέρος στη συζήτηση και να ακούσουν ή να πουν άλλες απόψεις. Κανείς δε κοιτάζει να προσυλητίσει χρήστες κάνοντας τους χατήρια που δεν ισχύουν και για τους ήδη υπάρχοντες χρήστες…

PS: Αν πράγματι κάνουν τέτοια χατήρια, αύριο ξεκινάω καθιστική διαμαρτυρία… :frowning:

Εγώ λέω να κάνεις μια λίστα με τους κανόνες (άτυπους και μη) που θέλεις να ισχύουν εδώ μέσα και να μας τη στείλεις, τι λες;

Λυπαμαι πολυ αν καταλαβες κατι τετοιο,δεν εννοουσα αυτο,αλλα απο το να κλειδωνεις ενα post καποιου που στην τελικη απλος επισκεπτης ειναι χωρις καν να μπαινεις στον κοπο να δωσεις μια απλη εξηγηση,μου δυμιζει δημοσιουπαλληλικη συμπεριφορα,για να μην πω κατι χειροτερο.

Και αν θες να σου παραθεσω κανονες λειτουργιας,θα παραβλεψω και εδω την ειρωνια και το σαρκασμο σου,θα σου πω οτι ο στοιχειωδης κανονας εινα κανονας συμπεριφορας και αφορα στην ευγενεια και στην ελλειψη ειρωνιας…

Φίλε Γιώργο πολλά μας τα λες… :roll:

Α. Όταν κάποιος είναι απλός επισκέπτης δεν νομιμοποιείται να ανοίγει ότι τόπικ θέλει και όπου θέλει. Υπάρχουν κάποιοι στοιχειώδεις κανόνες. Και αφού επικαλέστηκες την ευγένεια : γίνε κανονικός χρήστης και λέγε αυτά που θες, στην σωστή κατηγορία πάντα.

Β. Επειδή απ’ότι έχω καταλάβει και νοήμονας είσαι και συχνός επισκέπτης, νομίζω ότι το κλείδωμα του τόπικ σου εκτός από επιβεβλημένο ήταν και λογικό. Και αυτό νομίζω πως το καταλαβαίνεις εύκολα και εσύ. Δεν μπορείς να επικαλείσαι την ευγένεια, την τυπικότητα και τους καλούς τρόπους και παράλληλα να αγνοείς την δομή και την κατηγοριοποίηση του φόρουμ μας.

Γ. Ο Ηλίας κάθε άλλο παρά κυνικός και είρων είναι. Αν τον ήξερες, θα έλεγες πως είναι μάλλον λούτρινος και χνουδωτός, σαν το cazoline… :stuck_out_tongue:

Oi HIM htane apsogoi oeooe oti ki an lete h diaskeues se ramones k sabbath htane apisteutes… ante mas dwsane k rantevu gia tu xronou yuhoo

=D> =D> =D>

ΝΕΦΕΛΑΚΙ ΜΟΥ!! ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΤΕΛΕΙΑ!!! ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΤΟΝ VILLE!! MAΣ ΕΧΕΙΣ ΛΕΙΨΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Σ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ…(ΟΥΦ! ΤΙ ΚΟΥΡΑΣΗ!)…ΠΟΛΥ!!! ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ!! VILLE ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!

κορίτσια τώρα είδα το μήνυμα!!!
Έτσι χώστε!οι ΗΙΜ είναι θεοί!!σας λατρεύω και τις 2!εννοείται πως θα τα πούμε από κοντά!μου λείψατε πολύ!!
φιλιάααααααααααα!!!

Nephelie for president !!! :twisted:

Με τιμάς Λουκιανέ!!! :oops: :lol:

sorry,έχασα να κάνω log in…πάμε πάλι…
ευχαριστώ πολύ λουκιανέ,με τιμάς!! :lol:
δε θα είμαι όμως μόνο εγώ president αλλά και η νίκη και η τατιάνα!μην τις ξεχνάμε!!

Το κοινωνικό έργο του ρόκιν : φέρνει κοντά τις φίλες !!!

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :wink:

:D/
και στη συγκεκριμένη περίπτωση την ξαδελφούλα μου και την κολλητή της!!