HIM @ Stage Volume 1 , 1/8/2014

Mια χαρα ειναι αυτο το γραφικο στενακι της καμποτζης :stuck_out_tongue:

κανεις δεν πηγε να μας πει τι εγινε (Σε ποσα πιπινια την επεσε εκει μεσα κλπ)
γιατι για μουσικη δεν νομιζω να πηγε και κανεις

για το στενάκι λες; καλά νταξ, ας μην είμαστε και υπερβολικοί…

α για το live λες… οκ… :stuck_out_tongue:

Αν πηγε κανεις ποσο κοσμο υπολογιζει οτι ειχε μεσα με το σολντ αουτ και πως ηταν το κλαμπ με τοσο κοσμο?

Θελω να δω τι μας περιμενει Λοστ… :stuck_out_tongue:

σιγά μη γράψει κανείς εδώ μέσα.
θα έχουν καβατζώσει δύο τρία γκομενάκια ο καθένας και θα την έχουν κάνει για καμιά παραλία :!:

Ας κάνω μερικά σχόλια για κουτσομπολιό! :stuck_out_tongue:

Σαν παλιός HIM fan δεν καιγόμουν τόσο να πάω στο live… πόσο μάλλον να δώσω 29ε…
Άντε να έδινα 20ε ξέρω γω να τους δω…παραπάνω όχι…
Οπότε αφού έγινε το sold out, βόλεψε στο να μην πάρω εισιτήριο και δεν με πείραξε και καθόλου δηλαδή…

Να αναφέρω ότι γύρω στις 1 το μεσημέρι είχε σχηματιστεί μικρή ουρά απ’ έξω. Γύρω στις 12 πρέπει να είχε 10+ άτομα.
Εγώ κατέβηκα για βόλτα έξω από το Stage Volume 1 καθώς υπήρχαν αρκετοί γνωστοί/γνωστές έξω χωρίς ticket…
Άραγμα και κουβεντούλα στη δροσιά λοιπόν απ έξω… Εκεί δίπλα ο Λώρης να πίνει τα ποτάκια του ενώ η πόρτα ήταν ανοιχτή και ακούγαμε το live κανονικά…
Γνωριμία με αρκετές δεσποινίδες που έκλαιγαν που δεν βρήκαν ticket και έπρεπε να τις παρηγορήσουμε 8)
Επίσης συνάντησα και γνώρισα και κάναμε πλακίτσα με τον θεό “Χλαπάτσα” από “Της Ελλάδος τα παιδιά”… ο τύπος είναι cult μορφή!
Να αναφέρω ότι πλην ελαχίστων εξαιρέσεων κανείς δεν μπήκε στο live από αυτούς που έμειναν εκτός…
Ο ήχος που άκουγα εκτός του χώρου μου φάνηκε αρκετά καλός…
Σχετικά με τις συνθήκες εντός χώρου όπως μου τις μετέφεραν άτομα από μέσα, πολύ σπρώξιμο για καλύτερη θέση, πολύ στρίμωγμα (σαρδέλες φάση), πολύ ζέστη και ένα κύμα ιδρωτίλας κάθε φορά που σηκωνόντουσαν τα χέρια ψηλά! χαχα
Ειλικρινά δεν με ενόχλησε καθόλου που δεν βρισκόμουν μέσα! Έχω πάει μία φορά στο stage volume 1 και πέρασα πολύ καλά (Moonspell) αλλά αυτή τη φορά φάνηκε ότι δεν παλευόταν η κατάσταση…
Έβλεπα άτομα να βγαίνουν νωρίς και να μην ξαναμπαίνουν, άτομα να βγαίνουν εκεί στην είσοδο και να μην ξαναμπαίνουν και απλά να ακούν το live όπως ακριβώς εμείς που είμασταν στο δρόμο, αλλά και άτομα να βγαίνουν εντελώς μούσκεμα στο τέλος του live…πολύ ιδρώτας λέμε!

Αυτά λοιπόν και εύχομαι να μην γίνει sold ουτ Paradise Lost! Nα είμαστε εκεί 800 άτομα ξέρω γω να περάσουμε όμορφα!

Ο λωρης τι εκανε μιλουσε για την μεγαλη επιτυχια του φετινου “rockwave”:roll:

αυτος τελικα τι χωρος ειναι?
κλειστος? ημικλειστος?
παντως τελειως ανοιχτος δεν πρεπει να ειναι με τιποτα οποτε πρεπει να εισαι μεγαλη διανοια για να κανεις συναυλια αυγουστιατικα σε τετοιο χωρο 50+ βαθμους στο ανετο

Χαμογελαστό και ευδιάθετο τον είδα… ήταν με παρέα έξω και έπιναν…

Ο χώρος μέσα έχει κινητή οροφή… οπότε είναι ανοιχτός τώρα το καλοκαίρι…
Κλειστός το χειμώνα…
Στους Moonspell που είμασταν μεν αρκετοί αλλά όχι sold out ήταν κομπλέ από θέμα ζέστης…
Τώρα που ήταν τίγκα και ανοιχτή που ήταν η οροφή τι να σου κάνει? Έκαιγε ο τόπος!

Ωχ δεν τα ακουω καλα τα πραματα. Εντωμεταξυ δεν ειχα παρει χαμπαρι την κινητη οροφη, κλειστη ηταν στους Moonspell.

Μακαρι να ειναι τοσοι οσοι σοτυς Moonspell στους Lost γιατι ηταν οντως πολυ κομπλε, αν και δεν το βλεπω…

Φίλε μου ανοιχτή ήταν…αφού ήμουν εκεί :stuck_out_tongue:

Θα με τρελανεις και εγω εκει ημουν, τι σκατα τυφλος ειμαι :stuck_out_tongue:

Εξαιρετική συναυλία, ισάξια με του Ρόδον το 2000. Είχε ελάχιστα λιγούρια που ήρθαν να βρούνε γκόμενα ή που μπήκαν με δωρεάν προσκλήσεις / εισιτήρια και παρα τη σάουνα που ζήσαμε η ατμόσφαιρα ήταν ΗΙΜικων διαστάσεων. Το συγκρότημα με άψογη ψυχολογία, κουλ, ορεξάτο. Το κοινό; Οι πιο πιστοί οπαδοί και όσα παιδιά μεγάλωσαν με το όνειρο να τους δουν σε λάιβ γιατί στις δόξες τους ηταν πιτσιρίκια. Που θα πει; Φανταστικό κλίμα, γεμάτο συγκίνηση :slight_smile: Είπαν τραγούδια που δεν περιμέναμε να ακούσουμε ποτέ, απολαύσαμε δυο encore και με το καλό να μας ξανάρθουν :wink:

φίλε αυτό δεν παίζει καθόλου γι’αυτήν τη συναυλία, ούτε εμάς δεν έβαλαν για να γράψουμε…
ΔΕΣ: http://www.rocking.gr/news/Anakoinwsi-gia-tin-mi-kalupsi-tis-sunaulias-twn-HIM/21232/
τί να πω?! ήμαρτον…

Το ιδιο λετε :stuck_out_tongue:

εεε, ναι! έδωσα παραπάνω έμφαση στο γεγονός με τις προσκλήσεις, για να καταδείξω και την άλλη όψη του νομίσματος, ήτοι μ’αυτά και μ’εκείνα δεν έχουμε ριπόρτ … :frowning: