Hinder - All American Nightmare

Εδώ θα αποθεώνουμε το νέο δίσκο των Αμερικανών που θα γαμεί και θα δέρνει!8)

Μέσα στη χρονιά κυκλοφορεί, more info στην αρχική σελίδα του site.

Μόνο το Extreme Behavior είχα ακούσει παλιότερα, το γούσταρα αρκετά 8)
Άναμένουμε λοιπόν.

Το Take It To The Limit είναι ακόμη πιο party φάση!

Μ’ έφτιαξες τώρα, θα τσεκάρω :stuck_out_tongue:

Ο Mr ks9 με ειδοποίησε για την άφιξη του στα ίντερνετς. Το ακούω μια στα γρήγορα απο περιέργεια και μόνο γιατί αυτή τη στιγμή είμαστε σε διαφορετικά μουσικά μονοπάτια.

[B]BUMP![/B]

Μόνος μου μιλάω αλλά δε βαριέσαι.

Λοιπόν, σταθερή αξία πλέον οι Hinder, 3/3 με το φετινό δισκάκι, πάρτυ, ποζεριά και R & R.

Θα το ακούσω κι εγώ τώρα στα κοντά 8)

Έδιτ: Μόλις άκουσα το ομώνυμο. Καλό!

δε μπορω γηαμω τα 192 ριπς, ενοχλουν τα κλασσικλη τρεηντ αυτακια μου

Καλά τα λές φρίντομ.

Μιλάμε για δισκάρα once again!

Turn it up loud…

Χθες έπεσε και pre-order από cdwow.com

Αν το Τhe Life δεν γίνει μεγάλο χιτ φταίει μόνο η ασχήμια τους!

Κατά τα άλλα από το όσο έχω μπορέσει να το ακούσω είναι καλό αλλά δεν μου έχει κάνει κλικ όσο τα προηγούμενα. Αλλά αυτό τον καιρό ακούω αρκετά σιντια μαζεμένα οπότε θα δούμε…

Αδύναμο σε σχέση με τα προηγούμενα ναι, αλλά The Life, 2 Sides of Me, All American Nightmare, Red Tail Lights και Striptease είναι κο-μμα-τά-ρες !

http://rocking.gr/reviews/album/Hinder_-_All_American_Nightmare/3250/

εγώ πάντως το ευχαριστιέμαι το αλμπουμάκι και πολύ μάλιστα.

Είναι σφηνάκι 37 λεπτά και κάθε τραγούδι θα μπορούσε να παιχτεί άνετα στο ραδιόφωνο, μην πω ότι κάποια από αυτά θα έπρεπε να παίζονται στο ράδιο [The Life, Everybody’s Wrong π.χ.]

Η αλήθεια είναι ότι σε μια σύνηθη μόδα που έχουν τα νέα συγκροτήματα, ο 3ος δίσκος είναι κατά κάποιο τρόπο ένας συμβιβασμός των 2 πρώτων (ειδικά αν ο 1ος είναι και η μεγάλη επιτυχία τους).

Ισορροπούν τέλεια κάπου μεταξύ Nickelback και Motley Crue και παρόλο που καμια από τις δύο μπάντες δεν υπήρξε στις πολύ αγαπημένες μου, τις εκτιμώ και τις 2 και περνάω καλά με τη μουσική τους. Ως εκ τούτου, μου αρέσει και η μουσική που παίζουν οι Hinder.

Το Put That Record On έχει αυτή την ομορφιά που βγαίνει όταν και οι ίδιοι οι μουσικοί αποτυπώνουν το δικό τους οπαδιλίκι.

Με τραγούδια όπως το ομώνυμο ή το Striptease εγώ άνετα θα έσπαγα άλατα σε μια συναυλία.

Ξέρω τι περιμένω από τους Hinder και το λαμβάνω μια χαρά αυτό που κάνουν.

Billy λες να βάλουμε τίποτα σήμερα; Χαχα!

Απ’ το Take It To The Limit επιβάλλεται να μπει κάτι! :smiley:

Το review με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο, και ειδικά στο σημείο που λέει ότι το αποτέλεσμα ακούγεται κάπως “βιαστικό”. Αλλά εάν βγαίνουν τέτοια τραγούδια γραμμένα στο πόδι, τότε τι να πω!

Καλα το All American Nightmare εχει απιστευτο βιντεο κλιπ! Must see 8)