Hinder - Take It To The Limit

Συμφωνώ με αυτό. Σύγχρονος ήχος, αλλά 80’s στήσιμο, τουλάχιστον αυτό βγαίνει σε μένα.

Είναι αρκετά νωρίς για να κρίνω (2 μόνο ακροάσεις γαρ, που να βρεθεί χρόνος γμτ), αλλά νομίζω πρόκειται για έναν πολύ όμορφο δίσκο. Και νομίζω πως είναι καλύτερο από το πρώτο…

Και φυσικά ο πύχης είναι πάρα πολυ ψηλά.

To myalo sas kai mia lira den einai 80’s alites. Thelete kai analysi track by track? Bariemai tora :stuck_out_tongue:

Kanenas den milise gia Ratt kai Warrant. Deite ta onomata pou anefera. H modernila pou exoun akouei sto onoma Harem Scarem. Oi opadoi ton Staind oute pou kseroun poioi einai oi HS 8)

To diskio einai 90% classic kai 10% modern (mono logo Brian Howes).

C eisai kako paidi. Ksereis esy…:wink:

Μιας και έχω πολύυυυ καιρό να ακούσω aoroposerιές, θα το τσεκάρω σύντομα!! :slight_smile:

Η μόνη ξενέρα είναι οτι κάπου μετά τη μέση χαμηλώνουν ταχύτητες…:lol:

Αλλά και τα υπόλοιπα δε στερούνται καθόλου ποιότητας!

Βαση επιρροων και στησιματος θυμιζουν 80’s… Αλιμονο στο 2008 ειμαστε ειναι βεβαιο οτι θα εχουν πιο μοντερνο στυλ.

Οσο το ακουω πορωνομαι και πιο πολυ… 8)

Χμ τώρα το είδα αυτό!Ε daz ο συνήθης ύποπτος:lol:
Λοιπόν αυτός ο δίσκος απ την πρώτη στιγμή που τον άκουσα μου έκανε εντύπωση.Και αυτό γιατι νομίζω πως θα μπορούσε να χωριστεί άνετα σε 2 μέρη.

1ο hard rock μέρος:
Use me - Up all night - Loaded and alone - Take it to the limit - Lost in the sky - Heaven sent you

2o alternativίζον μέρος:
Far from home - Last kiss goodbye - Without you - The best is yet to come - Thing for you

Παρ όλα αυτά τον θεωρώ εξαιρετική δουλειά,με αρκετά δυνατά κομμάτια.Και στο σύνολο δλδ όλα τα κομμάτια ακούγονται ευχάριστα

She’s gonna use me but I like it!!8)

To without you pou einai pio Def Leppard apo DL einai alternatizon? :-k Ante kai Bryan Adams sto waking up…diskio me Mutt. Gia na min piaso kai ta alla (san to the best is yet me ta GnR perasmata).

To pio modern track tou diskiou einai to Far from home (san Daughtry as poume). Meta arxizei to panigyri eite me pinelies eite me kathares antigrafes katharou kai anotheytou melodic rock.

καλά ρε καπετάνιε μη βαράς.
κάτι σαν Daughtry είναι η αλήθεια πως είχα στο μυαλό μου και Nickelback.
τον αντικειμενικό του σκοπό τον πετυχαίνει.
Rockάρει πάρα πολύ όμορφα!
οι ακροάσεις έχουν αυτό που σε τραβάει πολύ στην αρχή.
μάντης δεν είμαι να δω πόσο θα έχει διάρκεια αλλά οι πρώτες ενδείξεις μιλάνε για δίσκο που θα βρει τη θέση του στα καλύτερα της χρονιάς.

και ένας παραλληλισμός.
ακούγοντάς το και σκεφτόμενος γιατί αυτά τα γρέντζα στη φωνή μου φαίνονται τόσο οικεία, παρατήρησα αρκετές ομοιότητες με τον M Shadows (Avenged Sevenfold). Μου αρέσουν πολύ αυτές οι φωνές ρε γμτ μου.

το heaven sent ανετα θα μπορουσε να ειναι στο new jerdey twn bon jovi!

παντως θα μπορουσαν να βρουν καλυτερο hairstylist!!! :p:p:p

Πάντως μετά απο 2-3 ακροάσεις γίνεται κόλλημμα.Αυτό το heaven sent το χω λατρέψει

Summer’s lost in the sun ρεεεεε!!

Outshined, τα γρέντζα είναι που με ξενίζουν λίγο στο δίσκο… Αλλά όλα θέμα συνήθειας είναι:P

Ρε, αυτό είναι ωραίο δισκάκι!! Πάντως κι εγώ μοντερνοalternativoposer θα τον χαρακτήριζα το δίσκο :-s! Ε ναι, έχει κάποιες defleppardiες μέσα αλλά ο ήχος του είναι σύγχρονος! 8)

Είναι σημεία - όπως το last kiss goodbye - που πράγματι alternative-ίζουν. Ειδικά το κομμάτι που ανέφερα που θυμίζει Nickelback σε αρκετά σημεία.

Πολύ όμορφος δίσκος :thumbup:

Πειράζει που ξεχώρισα μόνο τέσσερα κομμάτια;
Heaven Sent, Lost in the Sun, Without you, Take it to the Limit.

ναι γιατί δεν ξεχώρισες το Loaded & Alone…:stuck_out_tongue:
και το Up All Night.
αλλά και το Use Me και το Last Kiss Goodbye είναι σούπερ.

Αυτά τα τέσσερα είναι για μένα τα highlights. Τα υπόλοιπα είναι υποδεέστερα…:stuck_out_tongue:

Τσιμπηστε το. Φρεσκο.

Λιγο πουστικα δεν περπατάει? :stuck_out_tongue:

:lol:
Είναι επηρεασμένος απ τον στίχο…!

Καλό όμως έ??

Ουουουου… Αυτο τα εσπασε!!!

Ε, οχι και οτι περπατα πουστικα ε!!! Βασικα το στυλακι του ειναι ολα τα λεφτα… Στενα παντελονια με γιλεκο, φουλαρι …8)