Hinder - Take It To The Limit

H dynamiki epistrofi tou AOR/Hard Rock sta radiofona kai genika sto proskinio. Oi fans tou eidous eyxontai sto diskio na paei kala. 8) Harem Scarem, Def Leppard, Bon Jovi, Kiss kai loipoi syggeneis einai merikoi pou thymizei ayto to diskio…

Άθλιο εξώφυλλο… Φοβάμαι οτι θα πεταχτεί κανας 50 cent απο κει μεσα:P

Θα το τσεκάρω κάποια στιγμή, το προηγούμενο μου άρεσε (thanks to chili!)

Havent given it much time yet, αλλα το Heaven Sent ειναι πολυ μπροστα ε. :metal:

Μπα ειναι λιγο για να πεταχτει ο 50cent χρειαζεται και ενα ελικοπτερο ντε! Απλα ταιριαζει στο στυλ τους… Ψωνιστικο… ( με την καλη εννοια. )

Στο ομωνυμο κομματι ( Take It To The Limit ) συμμετεχει και ο Mick Mars των Motley Crue, κομματαρα παρεμπιπτόντως… Επισης ξεχωρισα Use Me, Without You,Lost In The Sun και Last Kiss Goodbye… Πολυ καλη συνεχεια μου αρεσε πολυ! Θα παει μια χαρα daz εχουν ηδη αναγνωριση και πιστευω οτι θα τα πανε ακομα πιο καλα απο τον πρωτο τους δισκο… Μου αρεσει που εχουν αυτο το 80’s στυλακι τους πηγαινει τρελα! Ελπιζω να συνεχισουν ετσι … :slight_smile:

Makari alla ayto den einai eykolo. 3 times platinum kai No3 sto Hot 100 (Lips Of An Angel) den ginontai kathe mera. Ama ginei tha milame gia full epistrofi tis pozerias. Tha do tis poliseis tis protis bdomadas kai tha ta poume pali.

Re Loaded & Alone leme :!:

Freedom prepei na deis to eksofyllo apo konta…

Point taken.!

I concur 8)

Ναι σωστα. Απλα πιστευω οτι επειδη μην εχοντας χασει το στυλ τους το αναβαθμιζουν και το πανε ενα βημα πιο μπροστα εχοντας πιο hard rock στοιχεια και για αυτο πιστευω οτι θα πανε καλυτερα… Θα δουμε ειναι πολυ νωρις ακομα ομως… Πσσσ… Μονο το στησιμο του Winkler ειναι σκετη ποζερια… 8)

Επ, τώρα το είδα αυτό!

Ρε είναι εντυπωσιακό, αλλά αυτό με τα αμάξια μου βγάζει κάτι αρνητικό… Για τα κορίτσια οκ, τι να πώ:p

η άποψή μου για τους Hinder είναι γνωστή από εποχής Extreme Behaviour.

σε πρώτη ακρόαση ο δίσκος μου φάνηκε πολύ πιο up tempo και 80?s σε σχέση με το προηγούμενο. Έχει πολύ ωραία τραγούδια που θα βρουν το airplay τους. To Without You δύσκολα θα γίνει νέο Lips Of An Angel.

Πάντως έμεινα αρκετά ικανοποιημένος σε πρώτη φάση και έχω υψηλές απαιτήσεις από αυτούς.

Κάποιος περίμενα να με καλέσει στο videoclip του Use Me…

Ya mad C :stuck_out_tongue:

Sta tou albumidiou…

Best Buy exclusive( Live in the studio acoustic tracks ) :
Heaven Sent You
Loaded and Alone
Lost in the Sun
The Best is Yet to Come
Without You
Use Me

Episis…
Thunderstruck (ACDC Cover in Australian releases)
Alla kai…
Running In The Rain and a song called Live For Today isos na einai se alles ekdoseis alla akoma ta bonus tracks den anakoinontai.

Diskara. 2 sta 2 apo ta palikaria mas. 80’s Hard rock wet dream me xlidati paragogi. To aytokinito mou einai etoimo na bgalei xeria kai na me plakosei stis sfaliares. Den paizei tipota allo mesa. Epitelous gyrnane kefalia apo pitsirikes otan akoune pozeries apo aytokinito. :roll:

Daz, σεμνά νοικοκύρης άνθρωπος[-X

Eeee ego kathara mousika to…epiasa to thema :–

We’re gonna be up all night gonna take you for a ride YEAH :lol:

Επειδή με ψήσατε ρεμάλια, μπαίνει σε σειρά Α’ προταιρεότητας για τσεκάρισμα!

Apagoreyontai ta arnitika sxolia. H akroasi na einai sto terma gkazia parakalo…:dance::dance::dance:

:expressionless: 8O 8O
Aααα… Αληθεια?? Τι τυχερος… :slight_smile:

ήταν όλα κανονισμένα και κάποιος ξέχασε να με καλέσει.
μοναχοφάης και θέλει να λέει ότι είναι νοικοκύρης!

hinder, nickelback (ακούστε το sth in your mouth), shinedown.

fuckin’ rock dude.

Ομορφο review

Ή τους αγαπας ή τους μισεις… 8) Back to '80s… 8)

ο ήχος δεν είναι και τόσο 80’s μην τρελαθούμε.
μια χαρά σύχγρονο είναι.
έχει λίγο τσαγανό και feeling (στο κομμάτι των στίχων π.χ.) αλλά εύκολα τους ακούει ένας μέσος οπαδός staind, nickelback και αντίστοιχου ήχου.
πιο εύκολα από οπαδό των Warrant και των Ratt π.χ.