Hogweed(prog rock)+support live Σάββατο 28/4/2012 @ Spitimou Groundfloor,Thessaloniki

E,ντάξει,Αθήνα και Κρήτη έχεις μείνει αρκετά τον τελευταίο χρόνο…8)…άρα…κάνε τα κουμάντα σου ε!!!:!:

Ωωωωωωπ!! Τι ειν’τούτο ρε, τώρα το είδα!! Αυτά είναι!! Παίζει να λείπω εκτός Θεσσαλονίκης το ΣΚ όμως:?..

Πάντως Hokam τι σόι mastermind της μπάντας είσαι (έλα που δεν είσαι, αλλού αυτά!:p) και το άφησες Hogweed; Hokweed ρε αδερφέ, Hokweed:p!

Για να μη πω να το γυρίσετε στις ψυχεδέλειες και να το κάνετε Hokam’s Weed:!::stuck_out_tongue:

Eλπίζω σε συνέχεια των λάιβ εμφανίσεών σας…για να σας θαυμάσω από κοντά, ειλικρινά για αύριο δύσκολα…! Και αν αδειάσει καμιά θέση πληκτρά…εγώ είμαι δω:p

Μη νοιάζεσαι bro, το αποψινό live είναι μόνο η αρχή!! :wink:

Το ότι θα αλλάξει το όνομα πάντως,είναι σχεδόν το μόνο σίγουρο! Χαρήκαμε όταν το βρήκαμε είναι η αλήθεια,αλλά όταν το προφέρεις,ε όσο να πεις θυμίζει Hawkwind…:stuck_out_tongue: (Το κάναμε εκ του πονηρού να φάμε οπαδούς τους! :lol: )

Ο πληκτράς μας είναι λαχείο απ τα λίγα είναι η αλήθεια, αλλά μετά τα λάηβ μας θα ακολουθεί live jam,οπότε μπορούμε να παίξουμε και παρέα!!Πάντως ως πληκτράς σε προγκ πρέπει να είσαι λογικά περιζήτητος,οπότε κάνε καμιά μπάντα(αν δεν παίζεις ήδη) να κάνουμε μινι προγκ-φεστ!!

Όπως και να χει, up και πάλι,μια και απόψε στις 22.00 παίζουμε στο Spitimou Groundfloor παρέα με τους Edmond’s Trio.

Είσοδος ΔΩΡΕΑΝ.

Όποιοι γουστάρετε Rush,Marillion,King Crimson και τα συναφή κοπιάστε!!
:smiley:

Πραγματικά ευχαριστούμε από καρδιάς όσου φίλους γέμισαν ασφυκτικά το Spitimou_Groundfloor,σε μια βραδιά που θα θυμόμαστε για πολύ πολύ καιρό!!:D:D:D

Μετά το live ακολούθησε και live jam με παρευρισκόμενους μουσικούς(ήταν και πολλοί μεταξύ του κοινού είναι η αλήθεια!!) και η βραδιά δε θα μπορούσε να κλείσει καλύτερα.

Bluezlick ευχαριστούμε άπειρα για το “bootleg”(και τα σχόλια σε αυτό…έκλαιγα σε φάσεις…:lol::lol::lol: )

Πάμε για το επόμενο τώρα!!!

Thanks και πάλι!!!:D:D

Υπάρχει (ή θα υπάρξει) κάποιο video να πάρουμε κι εμείς οι μακρινοί φίλοι μυρωδιά;
Το setlist πόσα κομμάτια περιλάμβανε;
Διασκευές παίξατε;

Βίντεο υπάρχει απ όσο ξέρω,αλλά δε το χω ακόμα στα χέρια μου.Με το που θα έρθει όμως στην κατοχή μου,σίγουρα θα ανεβάσω υλικό.:slight_smile:

Εμείς παίξαμε 11 κομμάτια συνολικά, 1 ώρα και 45 λεπτά περίπου, με 5 δικά μας και τα υπόλοιπα λαϊκούς prog rock ύμνους…:stuck_out_tongue: