Hogweed(prog rock)+support live Σάββατο 28/4/2012 @ Spitimou Groundfloor,Thessaloniki

Σάββατο 28/4 λοιπόν,οι Hogweed (εμείς δλδ… :stuck_out_tongue: ) live σε μια βραδυά γεμάτη Prog/Αrt Rock στο Spitimou Groundfloor (Φράγκων 3) στη Θεσσαλονίκη.

Fans των Marillion,Camel,Rush,Pink Floyd,Genesis και λοιπών λαϊκών prog rock γκρουπ,σηκωθείτε από σομιέδες,μπαουλοντίβανα,σαιζλονγκ και αιώρες και περάστε για καμια μπύρα!Θα παρουσιαστούν,εκτός από γνωστά δημώδη prog άσματα και κομμάτια απ την επερχόμενη πρώτη μας κυκλοφορία.:slight_smile:

Σας περιμένουμε λοιπόν σε μια βραδιά με αγαπημένες μουσικές που σπάνια-δυστυχώς-ακούγονται live.Αφίσα και ανακοίνωση του support σχήματος σύντομα!!

Είσοδος ελεύθερη.(Προγκρεσιβάδες κατά της κρίσης κι έτσι σε λλλέω)

Support band λοιπόν θα είναι οι [B]Edmond’s Trio[/B] σε πιο 70’ς fusion καταστάσεις,διασκευάζοντας Billy Cobham,Mahavisnu Orchestra κ.α…8)

Αντε με το καλο.

Τhanks man!!:smiley:

Πέρνα καμια βόλτα αν μπορέσεις!!:slight_smile:

Είμαι βέβαιος πως θα είναι τέλεια. Άσε που ζωντανά το είδος δεν έχει και την τιμητική του στη χώρα μας.
Αν παίζατε νωρίτερα θα ερχόμουν ρε μαν. Κρίμα. Anyway, πάτε όλοι οι Σαλονικείς τουλάχιστον και διαδώστε το να γίνει νταβαντούρι, γιατί κάτι μου λέει πως αυτή είναι η αρχή από κάτι που θα θυμόμαστε στο μέλλον.

Περιττό να πω ότι το όνομα της μπάντας ταιριάζει γάντι. :wink::smiley:

Σίγουρα θα έρθω αν βολέψει

Thanks για την υποστήριξη μαν…:slight_smile:

Κρίμα που δε θα καταφέρεις να έρθεις!!:frowning: Αλλά το σίγουρο είναι ότι δε θα μείνουμε μόνο σ ένα live…:wink:
Γενικά θα ναι κάτι διαφορετικό,ακόμα και σε σχέση με τις prog metal φάσεις που έχουν οργανωθεί κατά καιρούς.Ήδη βλέπω στην πόλη να κινούνται και άλλα πράγματα πέρα απ την ποπ/ροκίλα των διασκευομπαντών και αυτό είναι πολύ αισιόδοξο…Θα οργανωθούμε,που θα πάει…8)

Επιτέλους λίγο prog και fusion στην Θεσσαλονίκη 8)

Τι ώρα θα ξεκινήσει η συναυλία;

Ορίστε και το αφισόνι με τις λεπτομέρειες!!!

α ρε παπαρακια τωρα που λειπω κανετε τις psychoκουλτουροφασεις.Καλη αρχη ρε,και να το συνεχισετε και να μου κανετε πριβε λαηβ οταν ερθω.

Thanks boy μου!!Περιμέναμε να φύγεις ρε,επειδή είσαι τρουμεταλλάς και μας χαλάς το ιντελέκτουαλ ίματζ.

Εννοείται πως θα υπάρξει συνέχεια,this is just the beginning!

Yπάρχει πιθανότητα να είμαι Θεσσαλονίκη τότε,σε λίγες μέρες θα ξέρω.Αν ανέβω θα έρθω στάνταρ και μετά backstage για αυτόγραφα στην πλάτη

Kαι στα β’ζα αν θες!

εχω ενημερωθει απο το φετσιμπουκ και εννοειται αν μπορεσω θα παρευρεθω…

αντε φλουνταηζ ανεβα μπας και σε γνωρισουμε και μεις…

θα τιμησουμε! :smiley:

απλος παιζουν και κατι φιλαρακια στο υπογειο οποτε θα ειμια πανω κατω! :stuck_out_tongue:

κωστα ελπιζω ο Μπαλτας να σου μετεφερε τις “πληροφοριες” :wink:

Θα σας βάλουμε και ασανσέρ!!(Προεκλογική δέσμευσις!)

Ναι ενημερώθηκα πλήρως.(Όχι κάτι που δεν περίμενα να ακούσω είναι η αλήθεια!) :stuck_out_tongue:

γτι δεν οργανωνετε ενα απο κοινου λαηβ εσεις οι 2 οι απο πανω;

Όλα θα γίνουν!!:wink:

Ειδικά στον συγκεκριμένο “χώρο” του prog αν όλα πάνε κατ’ευχήν θα γίνουν ωραία πράγματα…:slight_smile:

και ναι! μετα απο πoσα χρονια ξανακανω log in για να πω απλα ενα YEAH BABY! we finally done it!!! the start of something beautifull…

Θα το προσπαθήσω όσο μπορώ,είμαι ανάμεσα σε Κρήτη,Αθήνα και Θεσσαλονίκη τώρα:?

Αν έρθω θα λέμε για Μερσχάιμερ στο live άσε τον Hokam να σολάρει:p