Holy,Ruined Families,Hedvika,DreamLongDead 20/1/13 στο ΑΝ

world’s appreciated kitsch collective presents:

HOLY (hardcore / powerviolence, IT)
RUINED FAMILIES (dark hardcore, GR)
HEDVIKA (post-metal, GR)
DREAMLONGDEAD (doom / death / punk, GR)


www.holyvegan.tumblr.com

www.ruinedfamilies.blogspot.com



AN Club
Solomou 13-15, Exarheia
Doors: 21.00
Damage: 8 euros

Schedule:
Hedvika 21.30
Ruined Families 22.10
Holy 22.50
DreamLongDead 23.30

NΤΑΞ, μεγάλο πανηγύρι λέμε, οι 3 από τις 5 ελληνικές μπάντες με τις πιο δυνατές κυκλοφορίες του 12.
Αργεί πάρα πολύ, αλλά είμαι ήδη εκεί. Κρισπ θα δεις και Ηedvika, ξέρεις ποιος τραγουδάει εκεί φαντάζομαι. :smiley:

Βεβαίως, βεβαίως, προχτές έμαθα για το live αυτό κι επιτέλους θα δω και RUINED FAMILIES που για κάποιο γαμημένο λόγο τους χάνω σερί εδώ και κάνα χρόνο.

Κι εγώ το ίδιο και μου λειψαν. Επίσης οι Holy είναι πολύ καλή μπάντα, μπράβο για το πακέτο, είναι πάρα πολύ δυνατό και με ποικιλία.

Βtw ωραίο το ριβιου στο MadnessDeadGrave.

Σκατά, θα έχω φύγει τότε :confused:
Σέλω κι εγώ να δω αυτούς τους Ruined Families.
Hedvika και DreamLongDead τούμπανοι το ξέρουμε.

Πακετάρα η συναυλία και με 8αρι εισιτήριο κάνει πλάκα σε πολλές άλλες.

ψαχγμενο αψαχτο live. πηγε να μου ξεφυγει το ατιμο…

Σκοτώνουν οι Holy.

Σε μια βδομάδα ε :!:

Aυτη την Κυριακη, [B]Holy, Ruined Families, Hedvika, DreamLongDead, live στο An club, Εξαρχεια…[/B]

Εισοδος 8 ευρώ

Παρτε και μια ιδεα απο νεο κομματι DLD…

τσάμπα πράμα λέμε

mpamb

Mε απόσταση από τις καλύτερες, πιο ολοκληρωμένες, με καλύτερη απόδοση ήχου και συγκροτημάτων συναυλίες της φετινής χρονιάς.

Hedvika και Ruined Families, των οποίων τη μουσική δεν εγνώριζα, με ξετίναξαν. Ruined Families ειδικά δηλώνω αιώνια αγάπη.
Ηοly ήθελα παραπάνω, αλλά τι να κάνουμε, φαίνονταν επώδυνα τα πράγματα για τον τραγουδιστή… Eντυπωσιακότατο rhythm section πάντως.
Dream Long Dead με 1-2-3 τσικ πιο πάνω και πιο ογκώδη τη lead κιθάρα απ’ό,τι τους θυμάμαι, παρόλο που έπαιξαν μπροστά σε ελάχιστο κόσμο, γάμησαν, ξανά.

Πρέπει να ομολογήσω πάντως πως το επίπεδο των ελληνικών συναυλιών τελευταία έχει ανέβει στο θεό. Χτυπάνε άνετα (έως ξεπερνάνε) τα ξένα ονόματα που έρχονται. Μπράβο.

[B][SPOILER]Go - Rocking - GO! :thumbup: [/SPOILER][/B]

Μεγάλο λάηβ, όλες οι μπάντες ήταν εξαιρετικές
Ηedvika ισως η μεγαλυτερη εκπληξη, ειχα ακουσει κατι λιγα αλλα δεν περιμενα τετοια εμφανιση και με τετοιο ηχο,ευγε!
Ruined Families και Holy ισοπεδωτικοι και οι πρωτοι ειδικα με τρομερη ενεργεια.Ηοly κι εγω ηθελα περισσοτερο αλλα μαλλον δε γινοταν…
Dreamlongdead μπροστα σε πολυ λιγο κοσμο(με το 50% τουλαχιστον να ειναι φορουμιτες:p) για αλλη μια φορα γαμησαν,το καινουργιο κομματι δε μαλλον ειναι το καλυτερο τους

χεντβικα ειναι μπανταρα τελος! προσωπικα μ αρεσαν πιο πολυ απ ολες χθες,χωρις να σημαινει οτι οι αλλοι υστερησαν καπου. ruined families κ holy δεν ειναι κ τοσο του στυλ μ, αλλα οντως ηταν ισοπεδωτικοι, με τους ιταλους να με κερδιζουν λιγο παραπανω. ρισπεκτ στον τραγουδιστη τους παντως. dreamlongdead δεν ειδα ολο το σετ τους, αλλα ηταν πολλοι καλοι κ αυτοι. συνειδητοποιησα κιολας οτι καποια μελη τους ειναι κ στους infidel

Πρώτη φορά συνέβη στο ξεκίνημα ενός λάηβ να είμαι πτώμα και στο τέλος να θέλω να τρέξω μαραθώνιο.

κάποιοι λαχανιάσανε στους ruined families έχω να πω εγώ

κάτι ραμολιμέντα

Aυτoί που άνοιξαν το pit και πήραν και δώρο mic για να τραγουδήσουν?

[U][B]Ruined Families - Easy Livin’[/B][/U]

[B][U]Freequency station[/U][/B]

[B]C[U]asting Stone[/U][/B]

btw ο τραγουδιστής των ruined families παλικάρι

Δεν κατάφερα να πεταχτώ καν στο λαιβ…:?

αυτό!:wink:

Αλλα 2 reports…

http://www.rockway.gr/live-reports/item/4660-dreamlongdead-holy-ruined-families-hedvika-20-01-13-an-club
http://www.rockinathens.gr/?p=13082

Οι Hedvika οργωσαν και οι Families εσπειραν…Μπανταρες και οι 2 τους, αξιζουν full support!!!