Home cinema

Ασχολειτε κανεις με home cinema; Εβαλα προσφατα ενα projector με dvi-d συνδεση από denon dvd και δεν εχω εικονα με την συγκεκριμενη συνδεση. Τις αλλες πηγες με component, s-video κλπ τις βλεπω κανονικα. Αν ασχολειτε κανεις και εχει καμια ιδεα ας βοηθησει. Σημειωτεων οτι το dvi-d καλλωδιο ειναι δεκαμετρο και πολυ φοβαμαι οτι φταιει αυτο αλλα εχω δει και μεγαλυτερα καλλωδια (αλλου οχι στο δικο μου συστημα)και ειναι οκ.

__Λυπάμαι που δε μπορώ να βοηθήσω περισσότερο, αλλά πίστεψέ με, το link που σου δίνω είναι “χρυσός”… 8) Ψάξε /ρώτα εδώ και όλες θα βρεις όλες τις απαντήσεις, μιλάμε για ένα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ forum… :wink:

www.avforum.gr

Tsekarise sto menu tou Dvd mipos prepei na oriseis san exodo tin DVI gia na paixei.
Meta pare ena mikrotero kalodio kai dokimase.kai alli lisi dokimase me to idio kalodio se allo dvd.meta apo auta tha vgaleis diagnosi…

swadowcaster thanks για το link
doomed εβαλα την επιλογη dvi-d στο dvd μου απο την αρχή, το γαμώτο είναι οτι τα καλώδια είναι ήδη περασμένα σε κανάλια αλλα και ενα μικροτερο να κανει την δουλεια θα πρεπει να αλλάξω όλη τη διαρίθμηση του χώρου. φτου που εμπλεξα…
ευχαριστώ πάντως

Σκεφτομαι να αγορασω ενα home cinema…

Ειμαι μεταξυ αυτων των τριων

αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος αν πρεπει να παω σε τετοια λυση ή να παω να παρω κομματι - κομματι.

Απλα δεν εχω σκοπο να δωσω παραπανω απο τις τιμες που βλεπω και αυτα τα all in one αν ειναι τοσο αξιοποιστα οσο ειχε βγει το technics που ειχα απο τοτε βγηκα απο την εφηβεια θα ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Περιμενω την γνωμη σας.

Πολλά λεφτά δίνεις ρε συ drenie! Εγώ πήρα την περασμένη βδομάδα με 150? αυτό
http://www.sony.gr/support/el/product/BDV-EF1100
και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Βέβαια δεν είχα ποτέ home cinema και προφανώς εσύ ζητάς κάτι πολύ καλύτερο αλλά ας κάνω κι εγώ το κομμάτι μου :stuck_out_tongue: