Homoiratus are back!

Απο το νεο official myspace τους:
http://www.myspace.com/homoiratusofficial

HELLO BROTHERS!!! Sometimes the path a band follows doesn’t end where it is supposed to end. Sometimes time is the guide and the tutor that show us the real path and the desicions we have to make. Whatever starts with passion and love must end the same way. We felt that homo iratus never got to end as they deserved so a cosmic force drove us into reuniting. This means We will work on one more brand new album in order to remember the good ol’ times and wreck ears, speakers and whatever else dares to witness this reunion
As the lineup suggests and as we see it…things will probably pick up right back at “Human Consumes Human” but with the maturity and experience we have gathered throughout the years we were involved in different bands and projects and make another bastard sized album that will spin your players like a m$%$%fucker

Αυτα ειναι!!!

Aυτά ειναι νέα!!!

:metal::rockon:

Δεν ήξερα ότι είχαν διαλύσει.

Αντε επιτελους.Η ελληνικη σκηνη χρειαζεται τετοιες μπαντες.Ας κανουν και κανα live αθηνα για να τους δουμε κι εμεις που δε προλαβαμε.Ξερει κανεις ποιον εχουν τραγουδιστη?

Στο myspace λεει οτι ειναι ο mitch…αρα τραγουδιστη εχουν τον mitch:p

ΕΥΓΕ:D:D τελικα οχι απλα επεστρεψαν αλλα εχουν και το πρωτο τους line up.Οχι οτι ο Θωμας και ο Αγγελος (που ανελαβαν μετα την αποχωρηση του mitch)ηταν κακοι αλλα ο mitch ειναι ο καλυτερος “βοθρος” που εχει περασει απο τη μπαντα.

That’s some good new ! 8)

Αυτα ειναι ρε!!!
Χαρηκα πολυ που το ακουσα!

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΛΙΒΕ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΣΒΕΡΚΟΥΣ.

Ανακοίνωση από το μαισπέις τους.

Greetings to everybody.

I’ll spare the idle chit chat,
Yes the band has been reformed.
We are taking our time to reorganize and reorder everything
while rehearsing old material and jamming new ideas.

Things will pick up at Human Consumes Human and Apocalypse
while adding a new breath of fresh mosh provoking, head banging, concrete
bastard sized riffs

We will obviously do shows as soon as we are properly prepared
and will present material from all 3 albums ( 2 old releases plus the new one ).

There is no speciffic timetable at the time being
we are letting things evovle naturally to the point where we can
hit the recording studio and stages again.

There is only one thing for certain

[SIZE=“4”]First you’ll see us live…[/SIZE]

C ya!

Angelos / homoiratus

YEAH!!!

ok, οι Septic Flesh είναι το πιο διαχρονικό και δικαιωματικά πρώτο, αλλά οι Homo Iratus εξακολουθούν να είναι το πιο ξεδιάντροπο σπρώξιμο του Hammer.

εύκολα, στις χειρότερες μπάντες που έχω δει ever live. Αν αυτό που προσπαθούσαν να παίξουν είναι η μουσική τότε ο τα κομπρεσέρ σε δημόσια έργα το μεσημέρι είναι επιπέδου συμφωνικής ορχήστρας. Περιοδεία μαζί με τους Slavebreed να ανταγωνίζονται ποιός κάνει περισσότερη φασαρία και ποιός έχει λιγότερη ουσία.

Πω- πω, διαφωνώ κάθετα μαζί σου, αλλά ‘νταξ’, γούστα είναι αυτά. Το ‘‘Human consumes human’’ παίζει να είναι η αγαπημένη μου ελληνική κυκλοφορία ever.

Γενικα μια αντιπαθεια στα ακραια την εχεις…
Τουλαχιστον μην εισαι υπερβολικος.Τεσπα, εννοειται πως δεν θα σ αλλαξα αποψη για τη μπαντα και τη μουσικη που παιζει απλα μην λες οτι ειναι σπρωξιμο του Χαμμερ…

όπως νομίζεις αλλά θεωρώ πως μπορώ να ξεχωρίσω αυτούς που παίζουν ακραία μεν, μουσική δε από αυτούς που απλά κάνουν φασαρία και επειδή δεν μπορούν να τραγουδήσουν γκαρίζουν και βγάζουν φθόγγους.

από την άλλη μιλάμε για τρελό σπρώξιμο όταν βγήκε ο πρώτος δίσκος τους. Κυκλοφορούσαν οι δισκάρες τότε και έβλεπες από το πουθενά δίσκο του μήνα και δώστου διαφήμιση οι Homo Iratus. Τις είχαν τις άκρες τους αν μη τι άλλο…

double bacon cheese post

Αν και δεν το θέλω, θα μιλήσω λίγο σαν μεταλόγερος τώρα…

Ημουν σε κεινο το λάιβ τους με τους Napalm Death στο ρόδον το Σεπτέμβρη του 2001. Εκεί τους άκουσα πρώτη φορά. Θυμάμαι πριν ανοίξουν οι πόρτες,οι ΗΙ έκαναν σάουντσεκ και οι σεκιουριτάδες του μαγαζιού μπαινόβγαιναν κι έλεγαν “μαλάκα, τι είναι αυτοί? Αυτοί ΓΑΜΑΝΕ!”.
Μετά τους είδαμε. Η αντίδραση του -μάλλον λιγοστού- κοινού ήταν άκρως ενθαρρυντική. Εγώ είχα πάθει πλάκα. Όταν βγήκαν οι Ναπάλμ, ο Μιτς Χάρις φορούσε τισερτ ΗΙ.
Τέλος του μήνα βγήκε εκείνο το τεύχος του Χαμερ που έβγαζε το δίσκο τους “άλμπουμ του μήνα”. Δε μου έκανε εντύπωση. Είχα ήδη προσωπική άποψη και αυτή ήταν ότι η μπάντα γαμάει. 8 χρόνια μετά, η άποψή μου δεν έχει αλλάξει.

Φίλε outshined, δικαίωμά σου να τους θεωρείς θόρυβο. Και δικαίωμά σου να θεωρείς το ίδιο και για όλα τα συγκροτήματα αυτού του ύφους. Εμείς όμως που αρεσκόμαστε σ’αυτόν τον ήχο, τους θεωρούμε από τους κορυφαίους…

Θα συμφωνησω με τον Outshined.Υπαρχουν εκατονταδες μπαντες τετοιου υφους και σαφως ποιοτικοτερες που μενουν στην αφανεια επειδη δεν εχουν να τα σπρωξουν στο καθε χαμμερ για να τις σπρωξει και αυτο με τη σειρα του.Η συγκεκριμενη μπαντα τα εχει ακουμπησει χοντρα οπως και πολλες ελληνικες μπαντες για να γινουν εξωφυλλο(μα οι WEB 4 σελιδες αφιερωμα?χααχαχαχααχχαχαχαχααχχααχχααχαχ).Μη μου πειτε οτι δε το ξερατε οτι λειτουργει ετσι το συστημα…

Δε διαφωνεί κανείς.
Εγώ δε διαφώνησα με τον αουτσάιντ ως προς το σπρώξιμο, αλλά στο ότι αυτή η μπάντα είναι -για μένα πάντα, και όπως βλέπω και για άλλους- ποιοτική.
Για τις κλίκες και τα σπρωξίματα τα χουμε πει πολλάκις και στο “ελληνική underground σκηνή”.
Και ναι, και μένα οι Infidel και οι Inactive Messiah πχ μου φαίνονται τραγικοί, όπως και οι Web. Αλλα οι Homo Iratus μου φαίνονται πολύ σωστοί. Άσχετα αν τότε σπρώχτηκαν.

παιδια οι homoiratus, οπως και οι slavebreed που αναφερθηκαν πιο πανω γαμανε κανονικα!
το θεμα, πανω απο ολα, ειναι να σου αρεσει το υφος που παιζουν, αν δεν εχεις σχεση με το συγκεκριμενο, τοτε το θεωρω απολυτως λογικο να σου φαινονται θορυβος…

παντα θα υπαρχει σπρωξιμο απο τα μεσα σε ορισμενα συγκροτηματα, αλλα αυτο δε σημαινει οτι ολοι ειναι για τα μπαζα… καποιοι σπρωχνονται γιατι το αξιζουν κιολας…

Poly repsimo re paidi mou…

νταζ εδώ όλοι σιωπούμε και περιμένουμε τον Νιχιλιστ να έρθει να δώσει την πρέπουσα απάντηση… :p:p:p