HORISONT live in Athens @ An Club 16/2/2013

Η Alive & Kicking Productions σε συνεργασία με την Pandora?s Box Booking παρουσιάζουν τους Σουηδούς Hard Rock Stoners HORISONT για πρώτη φορά στην Ελλάδα, για μια μοναδική συναυλία στο An Club, στις 16 Φεβρουαρίου 2013.

http://www.rockway.gr/k2-extra-field-groups/k2-media-manager/k2-information/nea/item/4388-αποκλειστικο-horisont-live-για-πρώτη-φορά-στην-ελλάδα

Την συναυλία ανοίγουν οι Phase Reverse (main opening act), οι Beyond Perception και οι Drunk Motherfuckers.

Και ενα βιντεακι:http://www.youtube.com/watch?v=fELhPgQgDVY

αυτο θα ναι ενα γαματο λαιβ!το φετινο τους ειναι πολυ καλο δισκακι.
να εδω θα ειναι ωραια στο an,που το πολυ να μαζεψει 50 με 100 ατομα.

Βάλτε ένα Τ στον τίτλο.

Γαμώ την τρέλα μου, θα λείπω. Μην τους χάσετε, βγάλανε αλπμουμάρα.

Γαμάτοι ε?

τα σαββατα εκει διπλα τη βγαζω οποτε λογικα ειμαι μεσα… καλα τα λενε λιγο που τους τσεκαρα στο γιουτουμπ…

όλε, όλε, όλε!!!

θα του πήγαινε βέβαια μαζί με Kadavar ή και Heat !!!

ακόμα δεν έχω καταλήξει για το ποιός από τους 3 έβγαλε καλύτερο δίσκο φέτος.

Oι Kadavar :slight_smile:

Είναι και καλύτεροι λαιβ, χωρίς να σημαίνει ότι οι Horisont δεν είναι μια χαρά.
Να πάτε.

Εγώ ψηφίζω horisont!! Γαμω τα δισκάκια!! Ειδικά τα on the run (τίγκα maiden-ιλα το σόλο), thunderflight και αυτό που ποσταρε ο χοπετος είναι κομματαρες!!!

εκεί θα είμαστε!!

Εντιτ. Πω ρεεεε… Και τα crusaders of death, watch them die!!

Βασικά όλα!! παίζει τώρα ο δίσκος!!

Μολις ακουσα το nightider και βρηκαν ακομα δυο οπαδους για το live τους.

ΥΓ. Οχι, δεν ειμαι τοσο χοντρος για να πιανω για δυο :stuck_out_tongue:

Ωραίο λαιβακι, πολύ καλή απόδοση της μπάντας, παίξανε τις κομματαρες που ήθελα να ακούσω, αλλά…

[B][SIZE=“5”]ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΨΕΙ ΣΕ ΜΈΛΗ ΜΠΑΝΤΑΣ ΝΑ ΚΆΝΟΥΝ ΚΑΤΑΧΡΗΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΟ LIVE![/SIZE][/B]

δηλαδή, οκ… Πιες 2-3 μπυριτσες ξέρω γω, να γουστάρεις, άντε, πιες κ ένα τσιγάρο, δε γαμιεται… Αλλά μη βγαίνεις στη σκηνή κόκκαλο ρε αδερφέ!

Το σχόλιο πάει για τον τραγουδιστή ο οποίος από την αρχή σχεδόν στις ψιλές γκαριζε αντί να τραγουδάει κ στο τέλος ακολούθησε μια τραγική ασυνεννοησία με το ποσά κομμάτια έχουν μείνει, και επειδή ο τραγουδιστής ήταν κόκκαλο, μάλλον πρέπει να κάψανε ένα!

τέλος πάντων, καλά ήταν, μικρό σετ βέβαια, γύρω στη μια ωρα αλλά δε γκρινιάζω άλλο!!

για τα σαπορτ δεν έχω να πω κάτι, δεν είναι του γούστου μου!

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον προλαλήσαντα. Ενώ το γκρουπ έπιασε πολύ καλή απόδοση και μας χάρησε ένα όμορφο live, η κατάσταση του τραγουδιστή δεν τον άφησε να ακολουθήσει τους “συμπαίκτες” του. Υπήρχαν στιγμές που με τα χίλια ζόρια μιλούσε. Ευτυχώς η ποιότητα του υπόλοιπου γκρουπ και των κομματιών, όπως και η ύπαρξη ικανοποιητικού πλήθους κόσμου (100-150 άτομα) κράτησαν το live σε πολύ καλό επίπεδο.
Για τα υπόλοιπα γκρουπ, που δυστυχώς και μένα θα πω ότι δεν είναι καθόλου το στυλ μου (παίζει το stoner να είναι το μοναδικό παρακλάδι του ροκ και μέταλ που δεν τρελαίνομαι να ακούω) θα πω ότι ξεχώρησαν μάλλον οι Phase Reverse με την πολύ καλή διάθεση τους χωρίς όμως και τα δύο προηγούμενα γκρουπ να υστερίσουν παρά τις ατυχίες με τον ήχο τους (ιδίως οι Beyond Perception αντιμετώπισαν προβλήματα σε μπάσο και κιθάρα).

δυστυχώς μέτρια και κουραστική βραδιά με τους headliners να ανεβαίνουν στη σκηνή μετά τα μεσάνυχτα και 55 λεπτά μετά να έχουν τελειώσει! Στο δεύτερο κομμάτι ο «είμαι κόκκαλο και κάνω περισσότερα σαρδάμ από τον θοδωρή διακάκη» έλεγε «bring a couple of beers more, we are dry on stage!? αλλά το αλκοόλ βγάζει καμιά φορά αυτό που πραγματικά έχουμε μέσα μας, και έτσι από τα «feels great, feels perfect» φτάσαμε μετά το χειροκρότημα για το unseen στην ατάκα «we?re not worth it? :slight_smile:

Βιντεάκια:
[B][U]DRUNK MOTHERFUCKERS -3D[/U][/B]

[B][U]PHASE REVERSE ?[/U][/B]

[B][U]HORISONT -on the run[/U][/B]

εμένα τα σαπόρτ μαρεσαν πολύ. όλα τους . απλά να πω ότι οι drunk γάμησαν λίγο παραπάνω από τους υπόλοιπους

πολυ παραπάνω βασικά :slight_smile:

ας πούμε και το σετλιστ των HORISONT μιας και πολλοί είμαι σίγουρος νόμιζαν ότι άκουσαν διασκευές:
spur 8 /on the run
just ain?t right
time warrior
crusaders of death
rode
things I?ve seen
unseen
thunderflight
nightrider
second assault

κλασικά όπως τα είπαν και οι παραπάνω ο τραγουδιστής αλλού…αν και νομίζω οι περισσότεροι το πείραν στην πλάκα!

review και videos εδώ:

http://drdoomslair.com/2013/02/17/horisont-drunk-motherfuckers-beyond-perception-phase-reverse-live-at-an-club-1622013/

Εγώ πάλι δεν χαλάστηκα τόσο πολύ από τον τραγουδιάρη. Οκ, φώναζε παρά τραγουδούσε σε σημεία (είναι εμφανές ότι έχει καλή μεν, ακατέργαστη όμως φωνή), αλλά το διασκέδασα το ήταν ντίρλα και γενικά υπήρχε μια όμορφη αίσθηση αυθεντικότητας από την μπάντα. Παικτικά ήταν σούπερ, γενικά μια χαρά.

3 support είναι too much για μένα.