Hot Water Music - Exister (2012)

Όταν διαρρεύσει, ενημερώνετε ασαπ, γιατί φαίνεται απίστευτα δροσιστικό, φρέσκο, καλοκαιρινό, και ιδανικό για τους επόμενους μήνες.

κανε μια παρουσιαση ρε μπαγλαμα να πουμε, πως γινεται να περιμενεις απαντηση.

Όγδοο LP για τη μπάντα, και πρωτη καινουργια κυκλοφορια εδώ και οχτω χρονια. Επιστρεφουν θαρρω πιο γαματοι απο ποτε, και σε μια εποχη που το post-hardcore χρειαζεται τις ριζες του περισσοτερο απο ποτε, να δειξουν πως παιζεται η τιμια αυτη μουσικη.

Πρωτο δειγμα που πηραμε ηταν το [U]Drag My Body[/U] που ειναι φανταστικη κομματαρα. Μαλλον πρεπει να πω πως ο Chuck ειναι πλεον επισημως η αγαπημενη μου φωνη εβερ.

Το δευτερο κομματι, και ομωνυμο του δισκου, [U]Εxister[/U] λιγότερο πιασαρικο, αλλα στα γνωστα κοφτερα επιπεδα των HWM.

Αυτοι που τοχουν ακουσει ηδη μιλανε για comeback της χρονιας και αλλα τετοια ομορφα οποτε περιμενω με βρακια κατεβασμενα.

Τα υπολοιπα με το ρηβγιου.

[U]Εδώ[/U] μπορειτε να δειτε βιντεο απο το μεηκιν οβ του δισκου, συνεντευξεις και τετοια.

Αυτό το κραταγα για το ρακουν, αλλα δε γαμιεται

[U]όλο το σετ τους απο το SXSW[/U]

Ασχοληθειτε να πουμε, γιατι θα αμολησω τον Τσακαρο τον σπαρτιατη.

[SPOILER][/SPOILER]

λοιπόν επειδή έχω εξεταστική και αυρίο δίνω να στείλω αγάπες στα πολύ γρήγορα σε αυτούς τους λίγους που γνωρίζουν!! Αναμένω να ακούσω με δάκρυα στα μάτια ειδικά μετά απο ριβιου που διάβασα που πρακτικά λέει ότι βιάζει τσουτσέκια!

εγω έχω ακούσει και το κομμάτι state of grace που είναι άψογο.

Ωραιος, δεν τοχα χαμπαριασει εκεινο.

Γαματο οντως.

Μη σωσεις και λινκαρεις.

[U]State of Grace.[/U]

ο, τι εχω ακουσει μεχρι στιγμης απο τον δισκο ειναι τρομερο. εμοτιον

Μέχρι την παράλλη βδομάδα που θα τους ξαναμαναδώ (σε φεστιβάλ που τιτλοφορείται POUZZA fest :lol:, πόσο τίμιο…), θα το λιώσω τούτο

κυκλοφορει αναμεσα μας.

ΦΑΚΙΝ ΓΕΑ.

ντάξει TOO mainstream (σαν αύρα, ύφος, κάτι που πιάνεις κατευθείαν), αλλά καμποσα δυνατά σημεία και κομμάτια

νταξει, η πρωτη ακροαση εφυγε με ΑΝΕΣΗ.

Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες, ειναι περισσοτερο σαν τις σολο δουλειες του τσακ με ηλεκτρικες, δε πολυ συμμετεχει ο αλλος. Δε με νοιαζει ομως, με πορωνει…

Και το τελευταιο κομματι, σκισιμο.

Βασικά αυτό ρε παιδί μου, δε ξέρω ακριβώς πως να χαρακτηρίσω το είδος, αλλά είναι σαν “μεγάλη” alternative μπάντα που παίζει στα κορυφαία φεστιβάλ του κόσμου. Ενιγουει το state of grace είναι πραγματικά πανέμορφο τραγούδι.

και Drag My Body<3

μια χαρα ειναι σκαστε…(2η ακρόαση ειμαι βέβαια)
:stuck_out_tongue:

State Of Grace μεγάλος τραγουδαρος

drag my body ειναι για δακρυα παντως. Αλλα ρε παιδι μου αλλη φαση, σα ν ακουω μπαντα alternative. Δεν υπαρχει καθολου punk feeling

έχουμε και λέμε

mainline
state of grace
drag my body
pledge wore thin
paid in full

δισκος εκτος μουσικου μου πεδιου (εν τελη), αλλα αυτα τα κομματια τα χω αγαπησει, τα αλλα σιγα σιγα,χχαχα

αν και όντως δεν εχει σχέση με τα προηγούμενα ή με πανκ το δίσκος(αρκετα foo fighterικος μπορω να πω) ειναι εξαιρετικός για μενα και τα ακούσματα μου…

τα πανω μαζι με Exister και Take No Prisoners τα αγαπημενα

Καλά, το χέσαμε λιγάκι, ο ήχος δεν ειναι και τοσο μακρια απο αυτο του Cautiοn. Μακρια σιγουρα απο Crash and Burn και No Division βεβαια, αλλά θαμασταν ΚΟΥΤΟΙ να περιμεναμε τετοιο δισκο.

Μπαλάρα παίζουν, στα μοντερν ροκς διδάσκουν να πουμε γαμω τα γενια τους, δειχνουν στα ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ πως γινεται

Αυτο που μου λειπει ίσως απο το δισκο ειναι εκεινη η σταγονα μιζεριας που ήταν σχεδον παντα παρουσα σε προηγουμενες κυκλοφοριες. Κομματι σαν το [U]Driving Home[/U] πχ, που ειναι μονο πονος.

Το λοιπον, [U]Drag My Body[/U] απο το liveακι που κανανε αρχες του μηνα στο Λονδινο σε παρακμοpub, και [U]State of Grace[/U] απο γερμανικη τηλεοραση

ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΡΩΣΗ.

τσουτσεκια.

μια χαρά πόνο σερβίρει το drag my body.

Κατά τ’ άλλα κουτοί ξεκουτοί με punk rock feeling γεννηθηκαν και τους μαθαμε ντουντ!

Δίσκαρα In anyways, οφισιαλι από τους λίγους μη πανκ δίσκους που μου αρέσουν τα τελευταία χρόνια.

ελά σε λίγο θα το βγάλουμε και ποπ και ότι ωχρία μπροστά στο πρώτο επ του μπιμπερ!

να μπεί τάξη στο θρέντ περικαλώ, ναι δεν είναι πάνκ με την στενή έννοια του όρου αλλά το πανκ αττιτιουντ για εμένα υπάρχει ακόμα και αυτό είναι που μετράει!

το pledge wore thin είναι η καινουργια μεγάλη αγάπη! ακόμα χτυπω το κεφάλι μου στον τοίχο που δεν πήγα να τους δω :!:

OMFG!
OMFG!

αμερικανικη τουρνε rise against/gaslight anthem/hot water music!

OMFG!
OMFG!