Hypocrisy

Το live από το Wacken τα σπάει:!:

Και να’ταν μονο αυτο :!:

και η συναυλια στην Αθηνα τα εσπασε :stuck_out_tongue: Τρελο συγκροτημα !!!

Συμφωνω με Αngmar για Τhe Forth Dimension,απο κει και περα για 10 ειναι και τα Αbducted,Final Chapter.
Και η πρωτη περιοδος σπερνει(οχι τοσο το Penetralia οσο το Osculum Obscenum).
Αν και αυτο που ποτε δυστηχως δεν ειχανε ηταν ενας ντραμερ της προκοπης παρ ολα αυτα ειναι πολυ μεγαλο κεφαλαιο για το σουηδικο μεταλ.

E καλά δεν ήταν και τόσο χάλια…

ωραία μπάντα, κρίμα που δεν τους είδα ποτέ σε συναυλία.

Παίρνω το ποστ του μπλίντιν και το κάνω εικόνισμα! Ακόμα θυμάμαι ένα σαβατιάτικο πρωινό εκεί γύρω στα 1999, 19 χρονών που κατέβηκα μοναστηράκι και τσιμπάω μαζί με το 10 commandments των Malevolent Creation, το όσκιουλουμ ομπζένουμ. E, δεν ήθελε και πολύ για να κολλήσεις με την αρρώστεια των Χυπόκρισυ. Αγαπημένα άλμπουμ τα 4 που εικονίζονται πιο πάνω, με ελαφριά προτίμηση στα Abducted και το ομώνυμο.

Το τελευταίο πως το είδατε;…δεν έχω ασχοληθεί καθόλου…αξίζει;:!:

Κατ εμε το καλυτερο τους στα 00’ς.
Βεβαια και το Αrrival μου αρεσε αρκετα απλα το Virus τα ειχε ολα.Κουβαλουσε κατι απο την προ “Ιnto The Abyss” περιοδο της μπαντας.

Τι ειπες ρε αμπαλε για το Penetralia ?
Επικο ντεμπουτο ! Εχει παρα πολλα καλα τραγουδια μεσα.
Οσον αφορα τους ντραμμερ ο παλιος ηταν λιγακι αμπαλος ναι,αλλα ο Horgh ειναι τερας να πουμε.

Βγαζουν αλμπουμ και μετα κανουν περιοδεια,ας ελπισουμε να μας ξαναρθουν.

Παμε μωρη τρελα!

Οτι λεει ο αποκατω !

Οταν ειχε βγει οτι ειχα βαλει ιντερνετ και το κατεβαζω περιμενοντας κατι σαν τα τελευταια τους.
Μπαινει το intro και μετα το πρωτο τραγουδι και εκανα κωλοτουμπες !

Επισης στο νεο αλμπουμ το εξωφυλλο εχει φιλοτεχνηθει απο τον τιτανομεγιστο Necrolord.
Πρωτη φορα που η μπαντα συνεργαζεται μαζι του και αυτο δειχνει μια πιο “μεταλ” προσεγγιση
στον επομενο δισκο.Παμε μωρη ομαδαρα!

Μεγάλη μπάντα ντάξει, ο Πήτερ είναι τρομερός μουσικός και αν βάλει λίγο τους Pain στην άκρη και δώσει τη δέουσα προσοχή στους Hypocrisy, τότε βγαίνουν δισκάρες σαν το τελευταίο!

Αν και το Catch 22 έφαγε κράξιμο μόλις βγήκε, χωρίς να ναι από τα κορυφαία τους άλμπουμ, δεν είναι και τόσο άσχημο όπως παρουσιάστηκε. Και το Arrival μια χαρά είναι.
Βασικά, Fourth Dimension / Abducted / Final Chapter πολύ μπροστά.

Μα ο Ηοrgh μονο στο Virus παιζει,εγω ελεγα για τον αλλον ο οποιος δυστηχως με την αμπαλιαση του μαγαρισε τοσες δισκαρες τους #-o.
Εννοειται οτι ο Horgh ειναι θηριο(απο καθε αποψη).

ως προς το Penetralia ποιο πολυ το σεβομαι ως ενα ιστορικο ντεμπουτο παρα ως αλμπουμ απο πλευρας πορωσης παντα μιλω.Αλλα αυτα ειναι γουστα οπως εχουμε χιλιοπει.

Αν κρινουμε απο το εξωφυλλο παντως το επομενο αναμενεται καταιγιστικο !
Αυτο που μ’αρεσει σε αυτη την μπαντα ειναι οτι δεν εμεινε σταθερη για πανω απο 2-3 αλμπουμ.

Εγω θεωρω το Penetralia (για death metal) δισκο του 9.Δηλαδη δεν μπορω να βρω ψεγαδι σε κανενα
απο τα τραγουδια του.

O Horgh βασικα ειναι αφανης ηρωας.Kαι στους Immortal πηγε ως αγνωστος και πραγματικα εδωσε
το κατι παραπανω στην μπαντα.Υπαρχει ρε παιδι μου μια αρκουδα στα τυμπανα και την ακους.

Άκουσα και το Virus, τα σπάει, και το Arrival, γαμάτο και το A Taste Of Extreme Divinity, πολύ καλό κιαυτό…ανα έρθουν κι από δω…ακόμα καλύτερα:!:

φερτε τους ρε να γινει χαμος :slight_smile: το καινουργιο λεει τιποτα ?

Ναι, μεγάλος χαμός. Όπως την τελευταία φορά στο γκαγκάριν που είμασταν σκάρτα 250 άτομα.

Το καινουργιο ειναι δισκαρα:)

βασικα δεν τους ειχα ακουσει
το 2006 πηγα σε ενα festival στο numirock στη φινλανδια
για samael πιο πολυ πηγα
\ και ειδα και amorphis\kreator\edguy\gorefest\marduk
hypocrisy\και κατι αλους
οι τυποι δεν παιζοντουσαν
και μου ειχε και μεινει κατι δεν θα το ξεχασω ποτε στη ζωη μου
σε μια φαση ο τραγουδιστης των hypocrisy λεει ''scream for me numirock""
ριχνουμε μια κραυγη εμεις και λεει μετα

''now i ll scream for you""

και κανει μια κραυγη γυρω στα 10 δευτερολεπτα
πραγματικα εκτος οτι μου σηκωθηκε η τριχα καγκελο
φιλε φοβηθηκα στα αληθεια
οι φινλανδοι
γυρω μου και εγω φυσικα κοιταγαμε ο ενας τον αλλον σαν να μην πιστευουμε αυτο που ακουγαμε και βλεπαμε
σου μιλαω για αρωστια τελειως

οταν γυρισα αθηνα πηρα

the fourth dimension
virus
arrival

παντως μερικες φορες ειναι δυσκολο να δωσεις στον αλλον να καταλαβει με τα λογια αυτα που εννοεις η που βιωσες
οι τυποι παιζουν γαμω τα live και φαντασου δεν ηξερα ουτε ενα τραγουδι

χαλαρα μεσα στις 5 καλυτερες συναυλιες που εχω δει

metallica 93(νεα σμυρνη)

slayer 96(δραπετσωνα)

samael\rotting christ94(next club)

hypocrisy2006(numirock)

haggard 2009(gagarin)

δεν τα εχω ακουσει ολα τα album τους

θεωρω το 4 diemension δισκαρα

βλεπω πολους να λενε final chapter\και\aducted απο τι καταλαβα

την επομενη θα ειμαστε 251 σιγουρα!!

Πω…Με κατεστρεψες ρε φιλε…

Βαλε και εμενα.Δεν ηξερα καν οτι ερχονται για λαηβ τοτε. :frowning:

ενταξει…θα βαλω και εσενα:thumbup:…
… με σενα θα ειμαστε…κατσε να τα υπολογισω 251+1=252

θα ειμαστε λοιπον 252
κατσε να δουμε ποιοι αλλοι θα ρθουν!

Εγω αμα πεφτει χειμωνα εκτος χριστουγεννων οσο κια να το θελω αποκλειεται.