Hypocrisy

Οποιος ξέρει ας προτείνει κανα αλμπουμ να κατεβάσω γιατι δεν εχω ακούσει ντιπ και νομίζω ότι θα μου αρέσουν και ερχονται και στη Σαλονίκη και αυτα.θενκ γιου βερι ματς. :smiley:

Eξαρτάται τη μουσική σου αρέσει αν θες καφρίλα τότε το “Penetralia” είναι ότι πρέπει,αν θές κάτι ποιο spacy με πολλά μελωδικά περάσματα και γενικότερα κάτι στο ύφος των τελευταίων δίσκων των Hypocrisy τότε το “Τhe Final Chapter” είναι πολύ καλό.Άλλες δισκάρες είναι τα “Abducted”, “Fourth Dimension”. :slight_smile: :slight_smile:

Eυχαριστώ πολύ!! Μαλλον θα ξεκινήσω με το The Final Chapter και βλέπουμε για τη συνέχεια… 8)

To Final Chapter μου αρεσε πολυ! 8)
Βρήκα απο ενα φίλο μου και το Into the Abyss το οποίο δε μου αρεσε… :?
Παω καλα ή εχω πρόβλημα?? :smiley:

δεν τους εχω ακουσει καθολου…εκτος απο το hitaki eraser
λενε τιποτα?

Penetralia - god is a lie

Πώς είχα την εντύπωση ότι το hitάκι τους είναι το “Roswell 47”; :-k

Anyway, η συλλογή τους “10 Years of Chaos and Confusion” (2001) πιστεύω ότι είναι κάπως αντιπροσωπευτική και ενδείκνυται για αρχή! :wink:
Για να πάρει κάποιος μια ιδέα…

Mα αυτό είναι…

:wink: :smiley:

To Abducted και το Final Chapter είναι κορυφαία album…Σουηδικό death metal στις καλύτερες του στιγμές από τον mastermind και guru του είδους Peter Tangtren…

Ακούγοντας το βλέπεις πως αλλάζει η μουσική τους μέσα στα χρόνια. Τα πρώτα τους είναι κοντά σε Deicide ήχο, και όπως είχε πει ο Peter Tägtgren ήταν όντως επιροή τους. Βέβαια τους προτιμώ από τους Deicide, αλλά αυτό είναι προσωπικό γούστο. Στα επόμενα τραγούδια τους έχουν ένα δικό τους ήχο. Λέει πάντως πολύ σαν μπάντα…

btw, το τελευταίο το έχει ακούσει κανένας; Τι λέει;

Πάντως ο τυπάς στους Hypocrisy είναι αρκετά open minded. Tους Pain τους γουστάρει κανείς? εγώ νομίζω ότι είναι από τα πιο αξιόλογα groups με “trendy” ήχο . Noμίζω βγάλαν και νέο άλμπουμ.

Εχω μονο το “The Arrival” και ειναι συμπαθητικος δισκος!

bump κι εδώ, γιατί οι υπόκρισυ υπήρξαν μεγάλος μετεφηβικός μου έρως!

Αγαπημένα:




ΔΙΣΚΑΡΕΣ όλα!

Ψ. oi Pain του Tagtgren δεν παλεύονται με τίποταε.

Σεβασμός! Αυτό το Abducted είναι από τους πιο ολοκληρωμένους δίσκους της δεκαετίας του 90! Τα πάντα όλα έχει μέσα. Φοβερό και το Final Chapter. Τους Pain δεν τους έχω ψάξει μιας και δεν είναι το είδος μουσικής που με τραβάει, πέρα από καναδυο χιτάκια τους που έπαιζε στη Τιθόρα :stuck_out_tongue:

Να απαντησω και εγω, που ειναι απο τις αγαπημενες μου μπαντες??? Ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ, και αν και δεν εχουν τα τεχνικα μερη που θα περιμενε κανεις σε death metal μπαντα, οι μελωδιες του Tagtgren ειναι εξιλεωτικες! Και η PAIN…αλλη μπανταρα απο 'κει, κυριως το Rebirth ειναι πολυ πρωτοτυπο

ενα πραγμα θελω να πω… deathrow ( and no regrets )

http://www.youtube.com/watch?v=U3VjbMyUEqU

τους εχω δει και live to 04’ :p:p:p:p

Topic για τους Hypocrisy !
Αυτη την μπαντα την αγαπαω και την λατρευω απο το μακρινο 1999.
Απο τις πρωιμες ουγκ και εντελως αμερικανικες ημερες μεχρι τα mid-tempo αλμπουμ
της μεσαιας περιοδου,στα πιο πειραματικα των 00’s και στην επιστροφη κολαφος ονοματι Virus.
Ηχος trademark,φωνη απιστευτη,εξωγηινη θεματολογια (κυριολεκτικα ε :p).
O Tagtren παιζει να ειναι μακρινος ανηψιος του Βεγγου.Πως τα προλαβαινει ολα ?
Αγαπημενες κυκλοφοριες ? :lol:
Penetralia
Osculum Obscenum
The Fourth Dimension
Abducted
The Final Chapter
Into The Abyss
Virus

:-s

Αγαπημενα τραγουδια δεν γραφω γιατι δεν λεει να διαβασετε ενα κατεβατο.

^^^^σωστος!

Ευχαριστω αν και ξεχασα 2 :!:

Τωρα ναι ! :smiley:

Fourth Dimension αγαπημενο, με διαφορα κιολας. Αν κι ολες οι κυκλοφοριες τους αξιζουν δοκιμη / αγορα.

Προσωπικα παντως ποτε δε καταφερα να συμπαθησω το τελευταιο. Ρε μια, ρε δυο, ρε τρεις, ρε δεκατρεις, τιποτα δε μου μεινε. Ακομη και το Catch 22 καλυτερο μου φανηκε.

Edit: Επειδη ασελγει σε ο,τι αγαπατε: http://www.youtube.com/watch?v=9KD8SHpUAb0

[SIZE=“7”]KILLING ART ΡΕ !!! THIS IS WAR [/SIZE]