I-doser

Εχει ακουσει κανας αλλος γι’αυτη τη νεα μοδα των ηχητικων ναρκωτικων?Eδω ενα σχετικο αρθρο… http://www.madata.gr/index.php?news=21381
Ξερει καποιος τι παιζει μ’αυτα?Ειναι που μου ακουγεται υπερβολικο,ειναι κι οτι το αρθρο ειναι της Espresso οποτε αν γνωριζει καποιος κατι περισσοτερο ας το μοιραστει…

εμμ, χοντροπατάτα μου φαίνεται.

Καμια μανα με παιδι κολλημενο στο pc (καλη ωρα εγω) θα εβγαλε τη ραδιοαρβυλα ξερω γω.
Δεν ειμαι βεβαια ειδικος, αλλα μου φαινεται κοντα στα ορια της ανοησιας.
Θα το ψαξω ομως. 8)

Είναι τελείως μούφα,το είχα κατεβάσει αλλά δεν το είχα δοκιμάσει βέβαια.Το μόνο που παίζει να νιώσεις είναι πονοκέφαλος απ τη βαβούρα.Δεν ισχύει τίποτα.

Τι μαλακια ειναι τουτη ωρε.:expressionless:

Στο FAQ οι μαλακιες εκτοξευονται με ρυθμο πολυβολου.
Μια χαρακτηριστικη

  1. Can I use an I-Doser dose to replace a recreational drug?
    Yes (and no.) We have received many emails from users who have used I-Doser doses to help them kick the habit of recreational drugs. I-Doser makes no claims to the effectiveness of using I-Doser doses to help treat a drug addiction, and we highly recommend professional help for people wishing to break a harmful drug habit. But, if I-Doser helps in conjunction with professional help, we are always happy to hear of such results.

Νταξει.
Απ’οτι διαβασα η αγορα γινεται μεσω paypal, και πουθενα δεν εξηγει πως ακριβως επιδρουν τα Hz της συγκεκριμενης συχνοτητας…

Στο #9 του FAQ, εχει οδηγιες χρησης παντως.

Λοίπον,

Η ώρα είναι 4:00 είμαι στη δουλεια και πριν κανα 2ωρό έφυγε ο συνάδελφός μου για ύπνο. Τραβάω τα μαλλια μου,διότι λίγο πρίν φύγει, είχαμε συζήτηση για ηχεία κ.α πολλά. 8O

Δεν μου αρέσει να το παίζω έξυπνός ειδικά, μέσο ενός forum, και να άρχισω θεωρίες και κατεβατά, αλλά το site τα λέει όλα νομίζω. Αυτό το πράμα ισχύει κανονικότατα. Δηλαδη, ναι πωλούνται τέτοια αρχεία, ναι, αυτη η μέθοδός έχει χρησιμοποιηθεί σε απεργίες, διαδηλώσεις και φυσικα στην USA, και ναι, οι χαμηλες συχνότητες με ηχητική ένταση άνω των 90dBSPL είναι ικανες, να σου γυρίσουν τα σωθηκά, και να σου ‘‘γαρλαλέψουν’’ το μύαλο. Αλλά μέχρι εκεί, σιγούρα όχι αυτα που σου λέει το site.

Το θέμα όμως είναι, για να έχεις αποτέλεσμα,πρέπει να έχεις και τα σωστα ηχεία και ενυσχυτή φυσικά,για να το καταλάβεις. Για να παίξει ένα ηχείο, συχνότητες κάτω των 20 κύκλων θα πρέπει να έχει μέγάλο μεγάφωνο,τόσο σε ισχυ οσο και σε διάμετρο κ.α. Επίσης, οι ενισχυτές που έχουμε όλοι μας στο σπίτι μας ειναι ακουστικοι ενισχυτές, δηλαδη, ενισχύουν απο 20 μέχρι και 20,000 κύκλους, επομένως παπαλα θα ακούεις η μάλλον θα αισθανθείς,διότι κάτω απο 20 κύκλους δεν ακούμε !Κάπως έτσι δουλευει το πράμα, και μην ξεχνάτε οτι αυτο είναι θέμα ψυχοακουστικής, στέκει, το θέμα ειναι, τα μέσα που έχεις για να το αποδείξεις και, τι ‘‘μαγκίες’’ έχουν κάνει αυτοι στα site που τα πουλάνει και περιμένουν απο έναν απλο χρήση με ηχεια και κάρτα των 50 ευρώ να αισθανθουν αυτο το οποίο λένε, αυτο που τους υποσχεται το site.

Και κάτι που το θυμήθηκα εκ των υστέρων είναι οτι, υπάρχει και το φαινόμενο της ετεροδύνης, το οποιο μας λέεί, οτι άμα έχεις δυο κοντινές συχνότητες, και παιχτουν, ταυτόχρονα με διαφορα φάσης 0μοίρες, το αποτέλεσμα ειναι το αθροισμα και η διαφορά τους. Δηλαδη,άμα βάλεις στο ένα ηχειο να παίζει έναν τόνο θεμελιώδη όχι φθόγγο, στους 1000 κύκλους και έναν άλλον στα 1010, αυτο που θα ‘‘ακούσεις’’ είναι ένας κύκλος στα 10 ! Και μάλιστα - άμα σπουδάζει κανείς γιατρος ας μας πέι περισσότερα -, υπάρχουν τα άλφα,δέλτα, βήτα κτλ κύματα, που το καθένα βρισκεται σε κάθε εγκέφαλο,εντοπίζονται με ένα απλο εγκεφαλογράφημμα, και μάλιστα έχουν μικρες διαφορες μεταξυ τους , ισως 2 με 3 κύκλους και άλλα ειναι για τον ύπνο, άλλα ειναι για τον ξύπνιο κτλ. Αυτα μάλλόν και καλα, το i-doser προσφέρει.
Τι να πώ δεν ξέρω επιστημονικά ισχυούν αυτα, αλλά κατα πόσο αυτοι οι άνθρωποι βρήκαν συγκεκριμένες συχνοτητες που αντικαθηστουν συγκεκριμένα ναρκωτικα,δεν ξέρω.

Και στην τελικη ρε παιδιά ας το πάρει κανεις να μας πει, άντε dead πάρτο !!

Υ.Γ.1.Απλά σκεφτείτε, σε διαφορα Live , και κοντα σε ηχεία δεν έχετε νιώσει λιγάκι παραξένα, στον ήχο της μπότας ή του μπάσσου ?

Υ.Γ.2 Σας έχει τύχει να βρίσκεστε κάπου σε έναν μαραγκίο,η κάπου που να δουλεύουν κινητήρες, να ακούτε έναν ήχο απο δεξιά και έναν απο αρίστερα, και όμως αυτο που ακούτε να είναι , ένας καινούργιος ήχος, χαμήλης περιόδου, ένα ζουν, ζουν ζουν, ζουν 2 φορες το δεύτερόλεπτο ας πούμε. Αυτα ειναι beats που δημιουργθηκαν απο την ετεροδύνη.

πολλες φορες εχω παρατηρησει ότι όταν ειμαι κοντα σε ηχεια και αναλογα με την ενταση της μουσικης νιωθω ένα σφιξιμο στο στομαχι και σε περιπτώσεις μια ανακατωσουρα…

Νομίζω πως θα συμφωνίσω με τον συνφορουμίστα (σα συμφορα μου ακούγεται:?)

Κι εγώ το έχω νοιώσει αυτό!!! Όταν ακούω σιχαμερά για μένα γκρουπάκια :lol::stuck_out_tongue:

Σήμερα συμπληρώνω μια εβδομάδα καθαρός. Μην πεσετε στα ναρκωτικα, ειδικα σε αυτα τα σκληρα.

Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό με την ανάλυση…1)Εύγε 2)Ψήνομαι για περαιτέρω ανάλυση

Τωρα είναι που την βάψαμε…

Αν έχεις να πλυθείς μια βδομάδα, δεν εξακολουθείς να είσαι καθαρός. :stuck_out_tongue:

Τέσπα, προσέχετε μην ξεφύγει μόνο η συζήτηση εεε.

Παιδια εχετε καταλαβει ποσο επικινδυνο ειναι αυτο το πραγμα?Δεν βλεπω σε τι μπορει να διαφερει απο ενα κανονικο ναρκωτικο.

αν ισχυει τετοιο πραγμα, διαφερει και πολυ μαλιστα απο τα συμβατικα ναρκωτικα. Στο ότι αν αποκτησεις ενα cd με “ναρκωτικους ηχους”, μπορεις να το χρησιμοποιησεις απειρες φορες. Αντιθετα με τα συμβατικα ναρκωτικα, μπαινεις στην παγιδα της συνεχους αγορας και καταναλωσης, με αποτελεσμα την ισχυροποιηση των κυκλωματων ναρκωεμποριου και με οτι αυτο συνεπαγεται στον κοινωνικο ιστο.

isis το βλέπεις πολύ μονόπλευρα…

ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει: το idoser τι επιπτώσεις έχει στον οργανισμό? εθίζεσαι? καις εγκεφαλικά κύτταρα? αν ναι, τότε οι βλαβερές επιπτώσεις στον οργανισμό σου δεν αλλάζουν, ακόμα κ αν κάποιοι δεν κερδίζουν κάτι…

βασικά και να έχει βγει κάτι τέτοιο, δεν πρόκειται να κρατησει γιατι δεν θαχει λεφτα η μπιζνα. Βαζω τη πρεζα στο repeat και τελος. 8)

θεωρεις οτι το βλεπω μονοπλευρα, ακριβως γιατι το βλεπω ετσι…:lol::lol::lol: Και αυτο γιατι θεωρω οτι μητρα του κακου ειναι η ποινικοποιηση της χρησης, και η υπαρξη ενος τεραστιου παρανομου και εγκληματικου κυκλωματος πισω απο τη διαθεση και εμπορια των ναρκωτικων.

ελπίζω να μην αμφισβητείς το γεγονός ότι τα ναρκωτικά σου καίνε εγκεφαλικά κύτταρα κ κάνουν τον οργανισμό να τα ανανεώνει με πιο αργούς ρυθμούς…

τουτέστιν σε κάνουν πιο ηλίθιο…

δεν εξετάζω την ποινικοποίηση, αλλά το αποτέλεσμα…

Είναι ΜΟΥΦΑ λέμε.

αντιθετως…δεν αμφισβητω τα οσα αναφερεις και προφανως ειμαι κατα της χρησης των ναρκωτικων για λογους αρχης, θεωρω ηλιθιο νεεοι ανθρωποι να καταδτρεφονται ετσι. Οπως ομως και για λογους αρχης ειμαι κατα της απαγορευσης οπως επισης και γιατι θεωρω οτι μεγαλωνει το προβλημα (βλεπε και την ποτοαπαγορευση στις Ηπα στις αρχες του 20ου αιωνα).