Κρασi ή μπυρα?

απαγορεύεται πλέον απο τον γαστρεντερολόγο να πιω μπίρα και κρασί(και οτιδήποτε με ανθρακικό ή αλκοολ,και τσάι, και σοκολάτα…) άλλα παλιότερα 70-30 μπίρα-κρασί

Μπύρα, δυνατή, ξανθιά. Lager η Weiss. Βέλγικη ή Τσέχικη. Ναι.

ΑΛΛΑ

Επειδή τα πάντα είναι θέμα state of mind, ένα καλό μπουκάλι κόκκινο κρασί δεν το βάζει τίποτα κάτω. Έχω κάει από καλά κόκκινα κρασιά ωστόσο, και πλέον με ρέγουλα :roll:
Συνεπώς ψήφισα μπύρα, γιατί μπορείς να πάρεις σε περίπτερο, πηγαίνοντας κάπου, γυρνώντας από κάπου, αραχτός σε πεζούλι ή είσοδο πολυκατοικίας, να πιεις γρήγορα ή να απολαύσεις, να ξεδιψάσεις κλπ.
Είναι πιο πολυμορφική.
Το κρασί είναι ιεροτελεστία 8)

ΚΡΑΣΗ χαχαχ

ποσων χρονων εισαι?:frowning:

27…(my life has ended)

Σκύλος είσαι?

δειξε μου ενα σκυλο που ζει μεχρι τα 27 και θα παω επιτοπου να γ@μησω στο ξυλο τον απατεωνα που μου ειχε πουλησει το δικο μου 15 χρονια πριν…

το 1ο το 1ο!!!

οχι αλλα αν δεν μπορείς να φας γύρο,πίτσα, οτιδήποτε με φύλλο, σοκολάτα, και ακόμη 10 πράγματά σε φαγητα, και ουτε να πεις μπίρα, κρασί, οτιδήποτε με αλκοόλ ή ανθρακικό, ή σοκολάτα και τσάι νιώθω χειρότερα απο σκύλος…

:lol::lol::lol:

EDIT: ξέρω πως μετριούνται τα σκυλίσια χρόνια…

*σκυλισια χρονια…
σκυλισια μερα…
πάμε για ακούσουμε Μωρά στη φωτιά…!!!
σχιζοφρενία??

hahahahahahahahaha…
Απλά οι σκύλοι είναι x4 τα χρόνια της ζωής τους,και στα 27 πρέπει να νιώθεις περδίκι!

@lupin :lol2: :lol2: λολ,εγώ ξέρω σκύλο που τώρα είναι 15 και ζεί ακόμα :!::!: αλλά σε κανα χρόνο τον βλέπω να τα τινάζει…

Βασικά τεκίλα και ρακί, αλλά απο αυτά που έβαλες κόκκινο κρασι

Και μπύρα…και κόκκινο κρασάκι:):!:

Ειναι δυο διαφορετικα ποτα…Το καθενα εχει την ωρα του οποτε δεν μπορω να τα συγκρινω!Και η κοκακολιτσα παντως μετραει πολυ…!8)

βασικα εξαρτατε που είσαι. Δλδ αμα εισαι σε κανενα πανηγυρι και θες να σηκωθεις να χορέψεις κανενα Καριωτικό ή τπτ τσάμικο θα πιεις κρασι. Αντιθετα κρασι δε θα πιεις σε ενα ροκομπαρο, θα πάρεις μπυρα.

Aν και δεν ειμαι φαν κανενος απο τα δυο προτιμω κρασι γιατι ειναι λιγο πιο γλυκο

Τελείως διαφορετικά ποτά που το δίλλημα ξεκαθαρίζεται ανάλογα με το πόσα λεφτά έχεις να ξοδέψεις.αν έχεις λίγα,μπυρα,αν έχεις πολλά,γιατί όχι κανα κρασάκι?

αντε στην κοκακολίτσα εσύ :stuck_out_tongue:

@dark o fthe sun σε παρακαλώ άλλαξε την υπογραφή σου,γιατί εγώ ναι έδωσα95ευρά 8)

κ μπυριτσα ΠΡΑΣΙΝΗ (βαρελισια:metal:) κ κρασακι ρε! αναλογως που τα πινεις.8)

κρασακι λευκο εννοειται!!
η μπυρα ειναι μονο για την πιτσα
συν οτι πας τουαλετα καθε 2 λεπτα…

αμα πας τουαλετα 1η φορα μετα δν εχει γυρισμο.:smiley:
οποτε κρατα μεχρι τν 3η 4η κ πηγαινε μετα.:stuck_out_tongue: