Κρασi ή μπυρα?

Πωωω…Κρασί και άσχημο μεθύσι σημαίνει μεγάλη αποχή από κρασοποσία. Συμφωνώ με dmembra.

Αυτό ακριβώς, αυτήν την γαμωξυνίλα ακόμα την νιώθω…

Δεν είναι αλήθεια ωστόσο, από κρασί έχει γίνει άνω-κάτω το στομάχι μου… Το χειρότερο ήταν ότι δε μπορούσα ούτε να ξεράσω (είχα όλες μου τις αισθήσεις), είχαν μαζευτεί υγρά και αν δεν έκανα κάτι θα πέθαινα από το ανακάτεμα… τελικά, έκανα το πρωί. :lol:

Μπύρα by far
απλά πρέπει να βγάζεις τα αέρια για να μην έχεις τέτοια απρόοπτα:
http://www.youtube.com/watch?v=L_V0Co4l-lQ

ωχ…άφρισε…

Μπυριτσα ρε γατακια 8)

για να απαντηθεί αυτό το μέγα ερώτημα το μόνο που πρέπει κάποιος να αναρωτηθεί είναι…

…What Hommer Simpson would do?

Και η απάντηση έρχεται αυτόματα.

[SPOILER]Μα φαντάζεστε τον Hommer να πίνει κρασί και όχι μπύρα[/SPOILER]

μπυρα οτι ναναι!!!

είπαμε μπύρα, αλλά…

http://www.behance.net/gallery/Possession-The-Unholy-Wine-Collection/3039899

Όσοι γουστάρετε κρασάκι δείτε την ταινία-ντοκιμαντέρ ‘Blood into Wine’. Αξίζει.

Αν και φανατικός της μπύρας αυτά εδώ είναι ικανά να σε κάνουν να αλλαξοπιστήσεις.

σκατα και στα δυο μονο για σημερα το πρωι

Για δες, δεν είχα ψηφίσει τόσο καιρό σ’αυτό το θρεντ…

Καλή η μπύρα, αλλά μόνο συγκεκριμένες μάρκες - οι υπόλοιπες είναι σα νεράκι και προσφέρονται μόνο αν έχεις αναπτύξει μια ιδιαίτερη προτίμηση για την τουαλέτα του μαγαζιού και θες να την επισκέπτεσαι συχνά.

Ενώ το κρασί είναι άλλη φάση… Το λευκό είναι πιο παρείστικο (ταβέρνα και έτσι κατάσταση), αλλά σαν το κόκκινο δεν έχει.

Κριμα που επρεπε να ψηφησω μονο μονο για μια επιλογη… Μπυρα ΔΑΓΚΩΤΟ!!! Οχι οτι το κρασι ειναι κακο… Ειδικα το κοκκινο απλα “ΤΑ ΣΠΑΕΙ”. Αλλα οχι σαν τη μαυρη μπυρα… :wink:

Εννοείται [B]μπύρα[/B].
καθε είδους…
:slight_smile:

ΤΣΙΠΟΥΡΑ
Μπύρα λογικά, γιατί με μπύρα δεν έχω κάνει ποτέ όσο άσχημο χανγκόβερ έχω κάνει με κρασιά. Αλλά χύμα σάπια κρασιά.
Όταν η συζήτηση πάει σε πόρτο και τέτοια πράγματα που είναι για ψιλογερές τσέπες, αλλάζει το πράγμα. Αλλά δεν προσφέρονται για υψηλή κατανάλωση όπως τα ταβερνοκόκκινα που είναι λευκό με νερομπογιά ας πούμε.

Όσες La Trappe,Weis κλπ να κυκλοφορούν,τίποτα δεν συγκρίνεται με το κρασί,αλλά πάντα με την προϋπόθεση ότι έχεις ξοδέψει κάποιο σεβαστό ποσό.Στο κρασί τα χρήματα που θα ξοδέψεις παίζουν ρόλο στην ποιότητα περισσότερο ίσως από οποιοδήποτε άλλο ποτό.Κάτι χάρτινες συσκευασίες του ενός και των δύο ευρώ δεν θα τα χρησιμοποιούσα ούτε για την ζύμη στα μουστοκούλουρα (sorry)

κρασί τώρα

μπύρα κάθε μέρα, Βud, Newcastle, Guinness, Heineken (μόνο βαρέλι)

Σαλέπι για να ζεσταθούμε…

Το κρασί παχαίνει η μπίρα φουσκώνει
νεράκι με δυο σταγόνες βότκα