Iταλικη δικαιοσυνη

Η αποφαση της ιταλικης δικαιοσυνης επεσε σαν κεραμιδα στα κεφαλια των 4 ομαδων που εμπλεκονταν!Η Γιουβε,η Λατσιο και η Φιορεντινα υποβιβαζονται στη Serie B,με τη Γιουβε να εχει -30 βαθμους(!),ενω της αφαιρουνται τα 2 τελευταια πρωταθληματα και τρωει χρηματικο προστιμο κοντα στα 70 εκ. Ευρω.Η Φιορεντινα ξεκιναει με -12,ενω η Λατσιο με -7 και τρωνε και οι 2 κοντα στα 40-50 εκ. Ευρω χρηματικο προστιμο.Η Μιλαν τη γλιτωνει και δεν υποβιβαζεται,αλλα ξεκιναει τη Serie A με -15,ενω της αφαιρουνται 44 βαθμοι απο την σεζον 2005-2006,αρα πεφτει στη 12η θεση και δεν παιζει σε καμια ευρωπαικη διοργανωση…
Αναλυτικα η αποφαση του δικαστηριου εδω: http://www.metrosport.gr/modules.php?name=FirstPageNews&func=viewcurrent&varid=62956

Tωρα αν ρωτησω αυτα γιατι δε θα γινονταν ποτε στην Ελλαδιτσα μας, θα με πειτε αστειο κ γραφικο…

Είσαι αστείος και γραφικός!!! :smiley: :stuck_out_tongue: :smiley: :stuck_out_tongue:

Οι ομάδες που ήταν αθώες, μπορούν να κινηθούν δικαστικά για διαφυγόντα κέρδη? Αυτό θα είχε πλάκα. Ρόμα και Ιντερ να τους πάρουν τα σώβρακα!!!

Είσαι αστείος και γραφικός!!! :smiley: :stuck_out_tongue: :smiley: :stuck_out_tongue:

Δεν θα γινόταν γιατι θα έπρεπε να υποβηβαστούν ΟΛΕΣ οι ομάδες…

Χαχαχα αυτό σκευτόμουν τον τελευταίο καιρό, οι ομάδες που υπολόγιζαν σε εισητήρια στα μτσ με τοις μεγάλες τι θα κανουν???

Ακόμα Ρόμα και Ιντερ θα σφαχτούν για το προτάθλημα… (αλήθεια αυτές πως και δεν μπλέχτικαν???)

Για αυτό κρατάνε ένα επίπεδο το ποδοσφαιρό τους και εμείς είμαστε πάτος…

Η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω παρακολουθησει αναλυτικα το θεμα ωστε να ξερω αν ειναι δικαιη η αποφαση αλλα μου αρεσε πολυ καθως η ROMA θα βγει champ.league… :stuck_out_tongue: (ROMA FTW )

Εμείς είμαστε καθαρή ομάδα.
Δεν κάνουμε μ***κίες! :smiley:

Πάμε μωρή Ρόμα να τους πάρουμε τα σώβρακα!!! [-o< =D> [-o< =D>

Ειπα κι εγω…
Μετα την εφεση Φιορεντινα,Μιλαν και Λατσιο μενουν στη Serie A με αφαιρεση βαθμων(19 η Φιορεντινα,11 η Λατσιο,8 η Μιλαν),η Mιλαν θα παιξει στα προκριματικα του Champions League και η Γιουβε θα πεσει μεν στη Serie Β αλλα θα της αφαιρεθουν 17 αντι 30 βαθμοι…!
Τα καταφερε παλι ο Μπερλουσκονι…

:? :?

Μας ξεκ#%*λιασε η δήθεν ιταλική δικαιοσύνη.
Όλο το μένος και τον κομπλεξισμό τους τον έριξαν πάνω στη Juve.
Ενώ έκανε “μεγάλο κακό” στη Milan, Lacio, Fiorentina…
Ειδικά στη Milan της “στέρησε” το δικαίωμα να συμμετάσχει απευθείας στο Champions League.
Τι να πω…
Αλητεία, αίσχος… :evil:

Επαναφερω το θεμα ξανα, λογω των επειδοδιων στην Ιταλια. η ομοσπονδια αποφασισε 15μερη διακοπη μεχρι νεοτερας.

http://www.sportime.gr/football_inside.asp?article_id=40979

Διαβαστε εδω τις μεχρι τωρα σκεψεις για νεα μετρα και τις αντιδρασεις.

Χμμμμμμ μια οριστική επ’αόριστον αναβολή του ελληνικού γίνεται??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

+1

Γιατί στο τέλος όλοι οι ΠΑΟΚτζήδες θα είναι μονοσάνδαλοι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σταματήστε να διαμαρτύρεστε και να λέτε “αυτό είναι κράτος, όχι εμείς. Μακάρι να γινόντουσαν τα ίδια και εδώ”. Σταματήστε να το κάνετε γιατί κατά βάθος δεν θέλετε να γίνει η Ελλάδα σαν την Ιταλία. Όσοι ΑΕΚτζήδες και ολυμπιακοί λέτε πως θέλετε να γίνει η Ελλάδα σαν την Ιταλία είμαι σίγουρος πως τρέχατε στα συλλαλητήρια διαμαρτυρίας όταν η ομάδες σας ΕΠΡΕΠΕ να πέσουν κατηγορία. Επίσης όσοι παναθηναϊκοί λένε πως θα θέλανε να είναι η ελλάδα σαν την ιταλία, αν αύριο τιμωρηθούν ΟΦΗ και Παναθηναϊκός για τις γνωστές σχέσεις που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να έχουν τότε θα αλλάξει το τροπάρι. Για αυτό σταματήστε να μιλάτε για διαφορετικά κράτη. Εμείς δεν θέλουμε να αλλάξουν τα πράγματα. Γουστάρουμε να υπάρχει ατιμωρησία.ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ, όχι οι πρόεδροι.

Εγώ πάντως, όταν έπεσε ο ΠΑΣ στη Γ’ Εθνική, γιατί είχε φεσώσει ποδοσφαιριστές από το '89 και δε τους είχε πληρώσει ούτε την ιατρική περίθαλψη όταν τραυματίστηκαν και τους κόπηκε η καριέρα, το δέχτηκα και δεν γκρίνιαζα, παρόλο που με ενοχλούσε που τόσα λαμόγια την είχαν σκαπουλάρει τα προηγούμενα χρόνια.

Στην Ιταλία, το πρωτάθλημα διακόπηκε γιατί πέθανε άνθρωπος… Δεν είμαστε μακρυά από το να φτάσουμε εκεί… Καλύτερα πρόληψη παρά μετά να λέμε “Κρίμα το παλικάρι, ήταν τόσο νέο… Πέθανε γιατί φόραγε κασκόλ της ομάδας του ή γιατί ήταν αστυνομικός σε γήπεδο…”

Εδώ μαζεύτηκαν Ολυμπιακοί και Παναθηναϊκοί στην Πειραιώς και πλακωνόντουσαν και τα έκαναν όλα γυαλιά καρφιά… Να μη μιλήσω για τον πόλεμο στους συνδέσμους… Εμένα δε θα με πείραζε διακοπή του πρωταθλήματος. Ούτε καμιά απόφαση όπως αυτή της Αγγλίας για αποκλεισμό από την Ευρώπη (βέβαια, εδώ η άποψη μου δεν έχει ισχύ, γιατί είμαι γαύρος και έχω συνηθίσει τους αποκλεισμούς από την Ευρώπη!!! :D/ :D/ :D/ )

Ποιος ΠΑΣ ρε karvou; Αν γινόταν αυτό σε Παναθηναϊκό ή Ολυμπιακό θα είχε καεί η Ελλάδα…

Δε διαφωνώ, αλλά εγώ πάλι της ίδιας άποψης θα ήμουν και κατά 99% δε θα κατέβαινα να διαδηλώσω υπέρ μίας ΠΑΕ. Με λίγα λόγια δικαιούμαι να γκρινιάζω για αυτά που γίνονται και να θέλω να γίνουν εδώ μερικά από αυτά που έγιναν έξω!!! 8) 8) 8) 8)

Προσοχή: Είμαι ένας από αυτούς τους λίγους που δεν τους πειράζει όταν μία ομάδα μπαίνει στο άρθρο 44, ούτε όταν γίνεται διακανονισμός των χρεών τους στο δημόσιο (εξάλλου, δίχως διακανονισμό, θα χρεωκοπούσαν και δε θα έπαιρνε τίποτα από τα χρωστούμενα το δημόσιο). Εμένα με πειράζει η κατάλυση νόμων (καθυστέρηση πληρωμής εφορίας, και πολλά ακόμα) και και η βία στα γήπεδα…