Ian Gillan-One Eye To Morocco

Καλησπέρα.Το δίσκο τον πήρα χθές αλλά δεν πρόλαβα ακόμη να τον ακούσω.Θέλω όμως να ρωτήσω το εξής:

Πήρα την έκδοση με το cd που έχει bonus 7ιντσο lp απο βιέννη.Στο εξώφυλλο έχει αυτόγραφο το οποίο φαίνεται να είναι ιδιόχειρο και όχι φωτοτυπία.Ξέει κανείς να μου πεί αν όντως αυτές οι κόπιες είναι προσωπικά υπογεγραμμένες απο το Gillan;Διάβασα ότι βγήκαν χίλιες.

Έτσι είναι. Βγήκαν 1000 και είναι όλες υπογεγραμμένες κανονικά από τον Gillan. Περιμένω τη δική μου σε λίγες μέρες :roll::smiley:

Μήπως μιλάμε για δισκάρα;;; Και όταν λέω δισκάρα εννοώ ότι όλα-άντε σχεδόν όλα- τα τραγούδια ακούγονται πολύ ευχάριστα.Σε αυτό βοηθάνε και οι χαλαροί χαβανέζικοι ρυθμοί του εδώ και εκεί. ΟΚ δεν είναι In Rock φάση αλλά γουστάρουμε. Απίστευτα ταξιδιάρικος δίσκος. Και ναι! ΑΥΤΟ το άλμπουμ πρέπει να ακούγεται στα beach bars το καλοκαίρι φέτος…και όχι μόνο. Για την χαμόγελο λοιπόν που ζωγραφίστηκε στο πρόσωπο μου…Ευχάριστη έκπληξη εν έτη 2009 από τον Gillan και 9/10.

Και εμένα μου άρεσε πολύ ο δίσκος.
Δεν ήξερα για την περιορισμένη έκδοση για να την παραγγείλω αλλά αυτή που πήρα είναι σε εξώφυλλο από χαρτόνι και έχει και ένα bonus κομμάτι.

Σαν καλά να τα λέτε. Θα τον τσεκάρω. Σε κάτι τέτοια ο ψηλός είναι καλός…