Iced Earth - Dystopia

Τι είχα πει, “μέτριο το anthem”?

Ναι καλά. Σήμερα ξύπνησα και το τραγουδάω σαν τρελός. Κολλάει η μαλακία, ούτε ο Φοίβος να το’γραφε.

περίμενε να ακούσεις ολοκληρο το album…εγω έλεγα πότε θα τελειώσω από τη δουλειά να πάω να πατήσω το play! Τρελό κόλλημα!

Και εγώ αυτό λέω κάθε μέρα αλλά όταν πάω σπίτι και πατάω το play δε παίζει ρε γμτ:?

υπομονή … ενα μηνακι εμεινε (ισως και λιγοτερο αν λικαρει νωρις)

It appears there are two songs from Dystopia that can be found on YouTube. The songs are “Anthem” and “Days of Rage.” It’s not legal for people to post those songs (they came from RockHard Magazine). However, I just wanted you to be aware that they’re out there. If you search for those two song titles on YouTube, perhaps you’ll get a chance to hear them before they’re taken down. Good luck…and happy listening!

Από το page των IE στο facebook. Μου κάνει εντύπωση που είπε o admin της σελίδας “ψάξτο πριν φύγει”:stuck_out_tongue:

Λολζ, δεν τα βρίσκω!

ksana se liga leptakia diathesimo
http://www.metacafe.com/watch/7278035/anthem/

Το βγαλανε μαλλον κ απο εκει ε?? Παντως υπαρχει κατι στα torrentsites Iced Earth - Rock Hard Special (2011) που εχει μεσα τα 2 κομματια μεαζι με καποια λαιβ με Ripper!!:stuck_out_tongue:

Παιδια οποιος δεν τα εχει ακομα μπορειτε να τα βρειτε και να τα κατεβασετε εδω

http://newalbumreleases.net/39755/iced-earth-rock-hard-special-ep-2011/

Η αποψαρα μου ειναι οτι ο Stu εχει φωναρα η οποια απλα μοιαζει με του Barlow. Το “Anthem” τερμα κολληματικο αλλα το “Days of rage” πολυ μετριο. Οι κριτικες που διαβαζω μεχρι τωρα ειναι αποθεωτικες βεβαια.Ιδωμεν

Ρε μάγκες έχω ακούσει μόνο τα 2 τραγούδια που βάλατε αλλα ο Stu είναι καταπληκτικός ο Π$%*ης!!! Αν και έχω Into Eternity δεν τον είχα προσέξει τόσο.Δείτε http://www.youtube.com/watch?v=ViYoZBTIO2o&feature=relmfu

όντως ο block ακούγεται πολύ καλός.για να δούμε το τελικό αποτέλεσμα.
πότε βγαίνει το άλμπουμ?

Στις 17/10!! Ουτε ενας μηνας δεν ειναι ρε παιδια…8)8)Υπομονη! Τα πρωτα ακουσματα παντως, κ ειδικα το Αnthem ειναι ακρως ενθαρρυντικα.

το anthem και το days of rage δεν τα βρήκα.παίζει κάνα λίνκ?

Τα κατεβαζει η Century Media απο οπουδηποτε κ αν ανεβουν. Πατα σε κανα torrentαδικο Rock Hard Special 2011 Iced Earth…Eχει μεσα κ το Ανθεμ κ το Ντεις Οφ Ρειτζ κ κατι αλλα live με Ripper(αυτα παλι που τα θυμηθηκανε??:p:-k).

ok thanx!!

απο το Live Cd/Dvd που βγαλανε πριν λιγο καιρο τα θυμηθηκανε

H εκδοση του Dante’s Inferno με τον Στου πως σας φαίνεται??

Ναι…το καταλαβαμε όλοι ότι κοπιαρει τον Μπαρλοου αλλα ας το παραδεκτούμε, όλοι οι φαν των Iced Earth παρακαλούσαν για κάποιον με τα προσόντα του Barlow:roll:

δεν εχεις αδικο,αλλωστε η επιλογη που ειχε κανει με τον Ripper (κατι εντελως διαφορετικο απο Barlow) φανηκε οτι δεν δουλεψε,οποτε καλα εκανε αυτη τη φορα
οσο για τη διασκευη,φωνητικα νομιζω μια χαρα ειναι,αν και δεν μπορει να εχει τον “ογκο” του Matt, μουσικα δεν ξερω κατι δε μου εκατσε καλα…:-k :-k

Aπό το page των iced earth στο facebook

HOT NEWS: iTunes now has Dystopia available for pre-order!

Best of all, you can preview every song – including the [B]bonus track[/B], which is an absolutely smokin’ [B]cover of Sabbath’s classic “Mob Rules.”[/B]

(Note: Check out Troy’s blazing solo in “Mob Rules” that starts around the :30 mark. That dude has some SERIOUS chops, sports fans.)

Θέλω το bonus track.

Το bonus track της διασκευής αποτελεί ευχάριστη έκπληξη καθώς έως τώρα δεν είχα ακούσει ή διαβάσει κάτι σχετικό. Φαίνεται ότι ο Jon είναι σε τεράστια φόρμα.

Τα πρώτα δείγματα των Anthem/Days of Rage (και Dante’s Inferno) δείχνουν ότι η χημεία της IcedEarthίστικης μουσικής κολλάει απόλυτα με τον Stu (πραγματκά πολύ ωραία τα νέα τραγούδια). Εκτιμώ ότι στα παλιά τραγούδια των ΙΕ δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα να ταιριάξει τη φωνάρα του.

Κάτι μου λέει ότι το Dystopia θα είναι δισκάρα, αλλά ας περιμένουμε λίγο. Εγώ πάντως ως φαν έχω ήδη κάνει pre-order (όπως καταλαβαίνεται δεν είμαι και ο πλέον αντικειμενικός κριτής :wink: , οπότε μη μου δίνετε και πολύ σημασία :slight_smile: )