Iced Earth - Dystopia

http://rocking.gr/reviews/album/Iced_Earth_-_Dystopia/3683/

Αναμένουμε δίσκο και 2ήμερο στο Gagarin 8)

Δεν έχω και πολλές ελπίδες ακόμα και αν η κριτική τα λέει ωραία. Γενικά πιστεύω ότι αυτό το είδος ότι είχε να δώσει το έδωσε. Θα προσπαθήσω να το τσεκάρω…

εχω περιεργεια να ακουσω το νεο τραγουδιστη.

παντα ειχα ενα “θεμα” με το Μπαρλοου, απο την αποψη οτι δε με συγκινουσε ιδιαιτερα η φωνη του.
ακομα και στο Dark Saga, δεν με ειχε ενθουσιασει.

αναμενουμε…

επειδη εχω στην κατοχη μου 2 κομματια το anthem και το days of rage (οποιος τα θελει μου λεει mail) τι κομματαρες!!!βεβαια ο stu προσπαθει αρκετα να κανει την χροια του barlow και δεν βγαζει δικο του χαρακτηρα…στα κομματια τωρα το anthem εποχες dark saga με something wicked κολλητικο ρεφραιν βαρυ τεμπο…το days of rage παει πιο πισω στα 3 πρωτα των iced earth γρηγορο στακατο με ψηλες νοτες στα φωνητικα στο ρεφραιν κατι απο εποχες night of the stormirider και burnt offerings…δειχνει οτι θα ειναι αλμπουμαρα παντως

αντε ακουστε και το anthem σε πρωτη πανελληνια μεταδοση !! ¨)8)

Πω! Έχω πωρωθεί. Πολύ ωραίο κομμάτι που κολλάει στο μυαλό. Και ο Stu Block πάρα πολύ καλός.

και το days of rage

Πολύ κόπια Barlow ο τύπος. Όχι ότι με χαλάει:)

Μια χαρά τα τραγούδια.Ενθαρρυντικό το πρώτο δείγμα. Αν και έχω την εντύπωση ότι ακούω στα β φωνητικά τον Barlow (όπως κάνανε στο Glorius Burden).

εχω ΚΑΒΛΩΣΕΙ με το Anthem…δεν το περιμενα!!!
μακαρι να συνεχισουμε ετσι!!!
και το δευτερο ωραιο ειναι,ειναι ολοκληρο ομως?

τι υμνος το anthem!!!απο το the hunter εχουν να με πορωσουν ετσι!!παιζει 8 φορα τωρα

Το Anthem με πρώτη ακρόαση πολύ ωραίο και κολληματικό refrain.

Το άλλο δεν το ακούω γιατί είχα πει ότι αυτό το album θα το ακούσω παραδοσιακά (όταν το’χω στα χέρια μου).

Και όντως τα πίσω φωνητικά στο Anthem έχου ίχνη barlow, αλλά θυμάμαι τον Schaffer να λέει ότι ο Βαrlow δεν είχε να κάνει με τις ηχογραφήσεις.

Ο Stu αξιοπρεπής, αλλά ελπίζω να΄χει να δώσει πολλά περισσότερα.

[SPOILER][B]Ο χρήστης I killed a man, cause he killed my goat . . . . . . I put my hands around his throat λέει:[/B]
basika etsi kai bgenei stin skini me mia maska kaneis den tha katalabei tin diafora
[B]Ο χρήστης ILIAS λέει:[/B]
to gamato tha htan na vgenan stin skoini
kai h dyo kai na kanoun ntoueto
tha itan to monadiko [U]solo dueto [/U] :lol:
ever
[B]Ο χρήστης I killed a man, cause he killed my goat . . . . . . I put my hands around his throat λέει:[/B]
axxaxaaxaxaxaxaa[/SPOILER]

Πολύ συναυλιακό το Anthem με πολύ γαμάτο ρεφρεν. Το Days Of Rage επιτέλους ένα σπινταριστό κομμάτι μετά το The Reckoning (από το The Glorious Burden) που απλά θα ανοίξει κεφάλια σε live. Όσο για το γρεζι του Block φέρνει αναπόφευκτα σε Barlow αλλά και πάλι με διαφορετικό τρόπο χωρίς να τον κοπιάρει. Γενικά πολύ ενθαρρυντικά τα πρώτα δείγματα:D

Ενθαρρυντικο το δειγμα του Anthem. Ρεφραιναρα και γενικα πολυ ωραιο κομματι. Βρε λες? :-k Η φωνη μοιαζει πολυ με του Barlow αλλα δεν ειναι και κοπια, ενταξει. Το Days Of Rage σπιντατο και δυναμικο, αλλα οχι κατι ιδιαιτερο, απλα ενα στυλ κομματιου που ειχαν καιρο να γραψουν. Anthem λεμε…

1 Like

Ομορφο το Anthem, γουσταρω τον καινουριο, φωναρα ο Τιμ αλλα ο νεος δενει πολυ περισσοτερο (η αντιγραφει Barlow, το ιδιο μου κανει, νο προμπ).

Πάρα πολύ ωραία τραγούδια(ειδικά το anthem) και με φοβερή παραγωγή.Πολύ ευχάριστη έκπληξη!!!Άντε μακάρι ναουμ :smiley:

στο ρεφραιν του anthem ειχα deja vu απο manimal-ordinary man

Εντάξει καλό το Anthem αλλά μην τα παραλάμε κιόλας. Εντωμεταξύ ο τύπος κοπιάρει τον Barlow ακόμα και στις καταλήξεις…

Kαι το άλλο είναι σαν να ακούω το Disciples Of The Lie με πολύ μέτριο ρεφρεν…

^^^ Την ίδια εντύπωση είχα και εγώ για τα κομμάτια…και έψαχνα να βρω για διαφορές, όχι ομοιότητες του τύπου με τον Barlow…Ϊδωμεν.