Iced Earth- Incorruptible 2017

Ακόμα γελάω διαφωνώντας

2 Likes

Πολύ καλός βαθμός για Iced Earth το 2017, νομίζω είναι στο ίδιο επίπεδο με το Dystopia

γκουντ φορ γιου

Νομίζω με ανθρώπινη παραγωγή θα με έφτιαχνε ακόμα περισσότερο

Καλά το Black Flag είναι τεράστια χιτάρα. Άνετα θα μπορούσε να αντικαταστήσει αυτά τα δύο (2) κομμάτια που παίζονται έξω εδώ και 20 χρόνια. Όπως μπορούσε και το Anthem.

2 Likes

Συμφωνώ με τα περισσότερα παιδιά

Όταν πρωτοβγηκε είχα βάλει 6/10 . Πλέον που το έχω ακούσει αρκετά , το βρίσκω πάρα πολύ καλό 7/10

Αν μπορέσω θα πάω να τους ξαναδώ τον Γενάρη

Ε λίγο καλύτεροι, νομίζω, οι Iced Earth. Όλο και κάτι καινούριο παρουσιάζουν, έστω και αραιά. Έχουν μανιέρα, ναι, αλλά όχι και ίδιας κατηγορίας με τον τίμιο Καναδό.

Τους είδα τις προάλλες με Testament, Death Angel και μου έκανε εντύπωση πόσο χαμηλά έχει βάλει τον πήχη σε σχέση με το παρελθόν. Έφτανε σε σημείο να μας ευχαριστεί (κατά τη διάρκεια του κομματιού) επειδή κάναμε ένα υποτυπώδες sing along σε κομμάτι της “μετά - Waking the Fury” (τελευταίο καλό τους για μένα) εποχής. Νοιώθεις μια συμπάθεια προς το πρόσωπό του και λές “κρίμα” αλλά μόνος του βγάζει τα μάτια του εδώ και καιρό.

Δισκος που τον ακουσα 3 φορες και απο τοτε πιανει σκονη στο folder με τα υπολοιπα αλμπουμς των Iced Earth, δεν ειχε τιποτα να μου δωσει, οτι ειχαν να πουν το ειπαν μεχρι και το 1999

3 Likes

fixxxed

1 Like

να ζησουμε να τους θυμομαστε…μετα το σπορτινγ το τελος.

Ακουσα το Incorruptible για πρωτη φορα το Σαββατο και ενω δεν ειχα μεγαλες προσδοκιες μετα απο το Plagues Of Babylon, που ειχε τις στιγμες του αλλα στο συνολο ηταν κουραστικο και δεν αντεξε στο χρονο, ο καινουριος δισκος ειναι παρα πολυ καλος… Ακομα μου ειναι φρεσκος για να τον συγκρινω με το Dystopia που ηταν δισκαρα αλλα τον ακουω ολοκληρο και κυλαει νερακι. Ξεχωριζω το Clear the Way (December 13th, 1862) ως κορυφαιο κομματι του δισκου και ακολουθουν τα Black Flag, Great Heathen Army, The Veil, Raven Wing. Δεν εχει καποιο κακο κομματι αλλα αυτα ειναι που μου αρεσουν περισσοτερο μεχρι τωρα.

5 Likes

Προσωπικα ημουν μαλλον αρνητικα διατεθειμενος αλλα το αποτελεσμα ηταν αποστομωτικο.
Στα υπερ θετικα ο τρομερος jake dreyer (τσεκαρετε οπωσδηποτε τους Witherfall-μιλαμε για μοντερνο αμερικανικο power υψηλοτατων προδιαγραφων) χαλαρα ο καλυτερος lead κιθαριστας που ειχαν ποτε!

2 Likes

Μεγάλη αποκάλυψη ο κιθαρίστας. Και το Devil’s Cut μου αρέσει σαν άλμπουμ άλλα δε σε προϊδεάζει για το τι μπορεί να κάνει ο συγκεκριμένος. Αλυσοδεμένο τον είχαν; Δεν ήταν κακός, απλά είναι τόσο πολύ καλύτερος στους Witherfall και στους Iced Earth.

1 Like

Δεν το ειχα παρει χαμπαρι οτι επαιζε στους wizzards.Ειχε και εκει κατι ξεγυρισμενα σολιδια τωρα που το σκεφτομαι.Παρεπιπτοντως βγαινει αλμπουμ τους αμεσα.

1 Like

Εδώ ο Larry γελάει

1 Like

Υπάρχει ήδη εκεί έξω. Γύρισαν ο Screaming Demon (lol) και ο προηγούμενος κιθαρίστας ο οποίος παίζει σαν να θέλει να αποδείξει. Ωραία μπήκε η χρονιά με Audrey Horne και White Wizzard.
Sorry για το off-topic.

1 Like