Iced Earth- Incorruptible 2017

Βρε τράβα παρακάτω λέμε και άσε τους χαρακτηρισμους. .εδώ δεν χρειάζεται πιστοποιητικο για την βλακεια και την “τρουιλα” σου . Είναι ολοφανερη.

5 Likes

Δεν είπα ότι κάποιος συγκεκριμένα έκραξε το επάγγελμα του αστυνομικού, απλώς αυτή η αίσθηση μου δημιουργήθηκε. Ίσως λαθεμένα. Απλά αυτό που ήθελα να τονίσω είναι να μη βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι τον αστυνομικό που έσωσε την 20χρονη κοπέλα από τα χέρια του 52χρονου βιαστή της Δάφνης με τους μπάτσους που είναι μπλεγμένοι σε κυκλώματα ναρκωτικών ή με μπάτσους που βαράνε αθώο κόσμο στις πορείες (φιλήσυχους πολίτες όπως τραγουδούσαν κάποτε οι Τρύπες και όχι τους μπαχαλάκηδες).

Δεν είπα ότι ο Σάφερ είχε προσωπικό ήχο και γαμάτο παίξιμο στα 15-16 του. Ούτε εγώ το πολυπιστεύω είναι η αλήθεια, άλλωστε σε εκείνη την ηλικία δεν έπαιζε σε υψηλό επίπεδο και δεν τον ήξερε κανείς. Απλά είπα ότι ο προσωπικός ήχος δεν είναι αποκλειστικά θέμα ηλικίας. Και έφερα σαν παράδειγμα τον Tye ο οποίος ήδη παίζει σε πολύ υψηλό επίπεδο και τον ξέρει όλος ο πλανήτης.

Πάρε τώρα τον εθνικό ύμνο της Αμερικής από Hetfield - Hammett στους προπέρσινους τελικούς του ΝΒΑ να γουστάρεις! Ladies and Gentlemen, METALLICA…!!!

4 Likes

Μπούλης… :stuck_out_tongue:

Αυτό το Ghost Dance μόνο σε μένα αρέσει? Δεν πρόσεξα να κάνει κλικ σε κάποιον άλλον…

Το the veil που αποθεωνεται δεν μου εκανε ως κομματι μπαμ,προτιμω το brothers,το raven.

Support στους metallica ποτε θα παιξει ο σαφερ?

Δηλωση stu block, δεν την παλευει με το ten thousand strong ,λογικο το βρισκω,ειναι δυσκολο κομματι για live ειδικα η εισαγωγη.

I can tell you there are certain songs, like goddamn it, I don’t like doing ‘Ten Thousand Strong’ sometimes, but I got to do it. Goddamn it, I don’t like doing ‘Wolf’, but I got to do it.

Μια χαρά το βρίσκω, μετά από αρκετές ακροάσεις το μοναδικό που βρίσκω για πέταμα είναι το Seven Headed Whore τα υπόλοιπα λίγο πολύ μου αρέσουν όλα, με κορυφαία τα Clear The Way, Raven Wing, Defiance και Black Flag.

1 Like

Μπα ; είσαι και εσύ πυροβολημενος από τις καραμπίνες του Papa Het ; :smile:

zelda concert :stuck_out_tongue: To incorruptible γαμάει μαζί και το δεξι χερι του Schaffer…Να πω όμως και κάτι αρνητικό…ωρες ωρες μου την σπάει ο Stu…Ο τύπος δεν έχει καθαρή άρθρωση…to “a” με σε μια λέξη πχ το κάνει ν ακούγεται " iieeeeaaaaaa" βλαχοαμερικανίλα (αν και Καναδός)

3 Likes

'Εχω να αγοράσω cd των ΙCE DEARTH από εποχές Ηorror Show… Το Incorruptible όμως γαμούσε με κάθε ακρόαση όλο και περισσότερο, έπρεπε να το αποκτήσω. Τι κι αν ξεφουσκώσει μετά από λίγο καιρό. Έτσι έγινε και με το Book of Souls, έτσι γίνεται με όλα. Προς το παρόν οι γείτονες το έχουν μάθει απέξω και δεν τους χάλασε! Άντε καλά να περνάμε!

6 Likes

σίγουρα αγαπημένο σου αλμπουμ το number of the beast Τζον ;;; Δεν μας πείθεις φίλε :stuck_out_tongue:

επίσης στο 06:38 του βίντεο λέει μια μεγάλη αλήθεια για μπάντες - οπαδούς

στο 11:14 πείθει κανένα ή λέει αρλούμπες πάλι ;;;

Θα περιμενα σαν κιθαριστας που ειναι να εμβαθυνει λιγο και να πει δυο κουβεντες για το παιξιμο σε καθε αλμπουμ,επιρροες κλπ,ανταυτου εχουμε μια ρηχη παρουσιαση δισκων στο στυλακι,ποσο γαματο ειναι το black sabbath,ποσο γαματο ειναι το ride the lighting,το αγαπημενο του killers.Στο tv war πιο αναλυτικα τα λενε.:smiley:

1 Like

Βασικά ποιος δεν έχει νιώσει αυτό που λέει όταν σχολιάζει τους AC/DC ; Φοβερό συναίσθημα…

Από Papa Het και MegaDave :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 Likes

Εν τω μεταξύ το The Relic είναι καρφί από την τριλογία του Something Wicked…ωραίο και πάλι

5 Likes

Ωραίο το βίντεο, ωραίο και το κομμάτι… ρε κοίτα να δεις τι πάθαμε με δαύτους φέτος

2 Likes

Γελάω ακόμα με το rocking που δεν το είχε προτεινόμενο(όχι ότι μας νοιάζει κιόλας) Το album δεν ξεφούσκωσε καθόλου. Τα σέβη μου

1 Like

Να μην γελάς, απλά πες πως δεν συμφωνείς. Εξακολουθώ να πιστεύω τα ίδια που εγραψα και το καλοκαίρι 7+/10

2 Likes

πολυ πλαστικο δηθενιά. Για μένα πεθαναν κάπου στο horror show και το ζόμπι απλά χορόπηδάει ακόμα για κανα φράγκο. Ιδια φάση και Annihilator και διάφοροι άλλοι που επειδή κάποτε έγραψαν 1-2-3 καλά αλμπούμ, απλά τον παίζουν.